M42B18 прекъсва в ниските обороти

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

M42B18 прекъсва в ниските обороти

Мнение от streetz » 05 Сеп 2020, 21:49

Колеги, порових из раздела, но не попаднах на проблем като на моя. Двигателят е M42B18 (няма АГУ) - напоследък на загрял двигател се случва понякога да започне да глъхне в ниските обороти. Примерно карам си с 1500-2000 оборота с леко натиснат педал на газта и усещам, че колата няма мощност, започва да прекъсва и да пука и все едно аха ще угасне (но не гасне никога). Натискам педала докрай, забива за няколко секунди и след това тръгва да набира както си трябва до прекъсвач. На практика трябва да я карам само с педала на газта докрай или във високи обороти, иначе не върви изобщо в тези моменти. На празен ход не гасне, държи си 800 оборота без да ги мени или да прекъсва. И както споменах го прави това когато си поиска, но само на загрял двигател. Минавам няколко километра и се оправя. След 10 минути пак започва, оправя се пак и така. Идеи каква може да е причината?
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 28.09.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW E36
Мечтае да кара: BMW е90 Супрата на 21ви век бате-бате
Детайли за колата: 5стин коня - в махалата ги гоня.. D

Re: M42B18 прекъсва в ниските обороти

Мнение от BMW.VIPERA » 05 Сеп 2020, 22:06

streetz написа:Колеги, порових из раздела, но не попаднах на проблем като на моя. Двигателят е M42B18 (няма АГУ) - напоследък на загрял двигател се случва понякога да започне да глъхне в ниските обороти. Примерно карам си с 1500-2000 оборота с леко натиснат педал на газта и усещам, че колата няма мощност, започва да прекъсва и да пука и все едно аха ще угасне (но не гасне никога). Натискам педала докрай, забива за няколко секунди и след това тръгва да набира както си трябва до прекъсвач. На практика трябва да я карам само с педала на газта докрай или във високи обороти, иначе не върви изобщо в тези моменти. На празен ход не гасне, държи си 800 оборота без да ги мени или да прекъсва. И както споменах го прави това когато си поиска, но само на загрял двигател. Минавам няколко километра и се оправя. След 10 минути пак започва, оправя се пак и така. Идеи каква може да е причината?
Кабели лули свещи
Нещо някакъв дим има ли?
(ако имаш познат или сервиз наблизо с диагностика - не е излишно!)

Изпратено от моят G3121 с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 29.05.2011
Местоположение: Плевен/София
Пол: Мъж
Кара: 412 Turbo/323ti
Мечтае да кара: Mig-29
Детайли за колата: Old school!

Re: M42B18 прекъсва в ниските обороти

Мнение от r19 » 06 Сеп 2020, 0:29

Ламбдата гледал ли си я :roll:
Моята правеше подобни магарии от ламбда сонда(даваше си го като грешка).
Да ползвам темата на колегата :mhihi: Моята пък с педала до долу върви супер на ниски и средни и прекъсва и става мудна на високи :roll:
Няма записани грешки на диагностика, няма АГУ, дебитомера е наред, ламбдата е нова, дисата е перфектна, държи перфектни обороти на ПХ имам само един видимо нацепен нацепен детонационен датчик :roll: :roll:
И няколко пъти ми правеше това със стрелката(не съм сменял нищо от тогава) После спря да го прави
https://www.youtube.com/watch?v=JvrIDMupDik
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: M42B18 прекъсва в ниските обороти

Мнение от streetz » 06 Сеп 2020, 17:35

Една диагностика наистина би могла да хвърли светлина, но за съжаление имам някакъв друг незнаен проблем, който пречи да се прочете колата. Колегата zvetiko се пробва последно преди 2 години и не успя, така че ще се стреля малко на сляпо. Ще огледам лули, свещи и ламбдата, благодаря за съветите.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 28.09.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW E36
Мечтае да кара: BMW е90 Супрата на 21ви век бате-бате
Детайли за колата: 5стин коня - в махалата ги гоня.. D

Re: M42B18 прекъсва в ниските обороти

Мнение от BMW.VIPERA » 06 Сеп 2020, 17:52

streetz написа:Една диагностика наистина би могла да хвърли светлина, но за съжаление имам някакъв друг незнаен проблем, който пречи да се прочете колата. Колегата zvetiko се пробва последно преди 2 години и не успя, така че ще се стреля малко на сляпо. Ще огледам лули, свещи и ламбдата, благодаря за съветите.
Погледни и ти тези датчици (2са) за детонациите да не са нацепени или с разрушено покритие както казва колегата.... Именно заради тях моята си палеше когато искаше.... (и дори "майстори" ме обеждаваха, че съм за дебитомер) И при подаване на повече гас пукаше кат варбург ... След смяната им с нови всичко ми заспа - (моята ламб. Сонда не работи правилно), но нямам други проблеми освен малко по висок разход на гориво..
Виж да не дърпа въздух от някъде. Маркуча за картерните газове често се прокъсва на скобите. Клапата(ако има) дали е здрава. Потенциометър можеш да го провериш с мултицета. (датчиците на разпределителните валове и на коляновия вал също може с мултицед да се проверят ако не става с диагностика)
Замерване на компресия и налягане на бензина може да ти подскажат някой неща..
Темп. датчик също не за подценяване.

(r19) така на сляпо едно по едно са доста неща.... Провери бензиновия регулатор на рейката
Ако е влизала вода при компа пробвай с друг виж някои да ти даде за проба
И отново диагностика на живи данни ако няма грешки... (моята я четя с Delphi и за сега няма ядове с нищо вече)

Изпратено от моят G3121 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6142
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: M42B18 прекъсва в ниските обороти

Мнение от ares2 » 06 Сеп 2020, 19:03

колегите са ти изписали много от възможностите, но да добавя масата към бобините..
не знам точно с коя генерация си на м42 но ако не е цялата тези 4 те са наредени една за друга и ако загубят маса към корпусите си става голямо шоу
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 28.09.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW E36
Мечтае да кара: BMW е90 Супрата на 21ви век бате-бате
Детайли за колата: 5стин коня - в махалата ги гоня.. D

Re: M42B18 прекъсва в ниските обороти

Мнение от BMW.VIPERA » 06 Сеп 2020, 19:11

ares2 написа:колегите са ти изписали много от възможностите, но да добавя масата към бобините..
не знам точно с коя генерация си на м42 но ако не е цялата тези 4 те са наредени една за друга и ако загубят маса към корпусите си става голямо шоу
Колега понеже аз съм прехвърлял двигателя и е с 4те отделни бобини а преди бях с цяла...
Я кажи още инфо...

Изпратено от моят G3121 с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 111
Регистриран на: 24.11.2011
Местоположение: Харманли
Пол: Мъж
Кара: e46 325ci 2002
Мечтае да кара: ///M3
Детайли за колата: m54b25

Re: M42B18 прекъсва в ниските обороти

Мнение от Radeon » 07 Сеп 2020, 1:05

Колега провери ламбда сондата най вероятно е от нея.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6142
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: M42B18 прекъсва в ниските обороти

Мнение от ares2 » 19 Сеп 2020, 15:34

BMW.VIPERA написа:
ares2 написа:колегите са ти изписали много от възможностите, но да добавя масата към бобините..
не знам точно с коя генерация си на м42 но ако не е цялата тези 4 те са наредени една за друга и ако загубят маса към корпусите си става голямо шоу
Колега понеже аз съм прехвърлял двигателя и е с 4те отделни бобини а преди бях с цяла...
Я кажи още инфо...

Изпратено от моят G3121 с помощта на Tapatalk


тези отделните иска задължително маса за пластините/корпуси и да са закопчани една за друга здраво. спомни си на м50/2 как иимат пак замасяване отгоре на всички бобини. ако то не е ок прекъсва и е живо чудо
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 29.05.2011
Местоположение: Плевен/София
Пол: Мъж
Кара: 412 Turbo/323ti
Мечтае да кара: Mig-29
Детайли за колата: Old school!

Re: M42B18 прекъсва в ниските обороти

Мнение от r19 » 21 Сеп 2020, 0:32

Колега какво ще рече закопчани една за друга?
Бях с цяла бобина и сложих отделни от М52 (Бреми 017) по този начин и не съм пускал никакво допълнително замасяване
Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: M42B18 прекъсва в ниските обороти

Мнение от streetz » 02 Окт 2020, 23:55

Колата не бях я карал 2 седмици и рекох да я разходя малко днес, заредих акумулатора, че беше заслабнал и тръгвам да паля - нещо само прещрака и нищо не се случи. Чудих се какво може да е и се сетих миналата година, че същата случка имах - не палеше и не зареждаше алтернатора. Та тогава беше масата на блока причината. В тъмното сега нямаше къде да се завирам да гледам, а и си казах, че за една година чак толкова няма какво да му стане на новия кабел. Но за пробата закачих минуса директно на блока и взе, че запали. Та се чудя сега възможно ли е това глъхнене на двигателя, за което пуснах темата, да е било заради масата на блока, липсата и по-скоро ? И къде се намират читави кабели подходящи за неблагоприятно място, каквото е това за масата на блока при Е36?
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6142
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: M42B18 прекъсва в ниските обороти

Мнение от ares2 » 24 Окт 2020, 22:00

r19 написа:Колега какво ще рече закопчани една за друга?
Бях с цяла бобина и сложих отделни от М52 (Бреми 017) по този начин и не съм пускал никакво допълнително замасяване
Изображение


не знам защо става така. и аз съм карал с тези бреми по малките като на м62 и нямаше проблем, но с по старите явно има ..
спомнете си на м50 и м52 как бяха с едни пластини пренесени масите и с широки плетени кабели.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 24.12.2020
Пол: Мъж

Re: M42B18 прекъсва в ниските обороти

Мнение от Zvezdelini » 27 Дек 2020, 23:13

За да не създавам нова тема ще пиша в тази, имам същия проблем само че на м43б18 в ниските не върви тресе сеца се забива муцуната но с педала на газта до долу върви и го прави когато си иска има и газов инжекцион и на газ е същото но не се усеща толкова на диагностика ми излиза дебитомер но го смених не от него и датчик потенциометър дроселова клапа дали е от това

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook