M52B20 Vanos проблем

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 27.07.2020
Пол: Мъж
Кара: E36 M52B20

M52B20 Vanos проблем

Мнение от slavomirovvv » 02 Сеп 2020, 19:28

Здравейте, имам проблем с ваноса, не се включва. Ревизиран е, сглобен е добре, зацепен добре, мотора и той е зацепен добре. Принудително като се пуснат + и - в буксата на соленоида става добре в ниските и зле във високите (тоест ваноса си бачка). Датчик разпределителен вал 100% работи (ако има някакво значение), маркуча който е към ваноса хвърля масло. Ако някой има идея защо е така... :ranting:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: M52B20 Vanos проблем

Мнение от zvetiko » 03 Сеп 2020, 9:11

Колега, който го е правил, той трябва да реши проблема. Ако го прави друг- всичко от начало, думата "добре" е без значение.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1081
Регистриран на: 10.11.2012
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: E46 316ti, ex E34 M50, Е36 М43
Детайли за колата: N42B18A, s199a, individual

Re: M52B20 Vanos проблем

Мнение от The Heartlistener » 03 Сеп 2020, 15:41

slavomirovvv написа:Здравейте, имам проблем с ваноса, не се включва. Ревизиран е, сглобен е добре, зацепен добре, мотора и той е зацепен добре. Принудително като се пуснат + и - в буксата на соленоида става добре в ниските и зле във високите (тоест ваноса си бачка). Датчик разпределителен вал 100% работи (ако има някакво значение), маркуча който е към ваноса хвърля масло. Ако някой има идея защо е така... :ranting:

Соленоидът се управлява със сигнал "на минус" от еку-то. Плюсът е постоянен. Щом принудително работи, а иначе не сработва - или има сакатлък по кабелите, или проблем с транзистор в самото еку.
"Въпрос на вкус" - казало кучето...и си облизало гъза.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 27.07.2020
Пол: Мъж
Кара: E36 M52B20

Re: M52B20 Vanos проблем

Мнение от slavomirovvv » 03 Сеп 2020, 18:18

The Heartlistener написа:
slavomirovvv написа:Здравейте, имам проблем с ваноса, не се включва. Ревизиран е, сглобен е добре, зацепен добре, мотора и той е зацепен добре. Принудително като се пуснат + и - в буксата на соленоида става добре в ниските и зле във високите (тоест ваноса си бачка). Датчик разпределителен вал 100% работи (ако има някакво значение), маркуча който е към ваноса хвърля масло. Ако някой има идея защо е така... :ranting:

Соленоидът се управлява със сигнал "на минус" от еку-то. Плюсът е постоянен. Щом принудително работи, а иначе не сработва - или има сакатлък по кабелите, или проблем с транзистор в самото еку.



Благодаря, доста полезна информация!! Пробвал съм и с друг комп, но никаква промяна. По въпроса с кабелите, като пуска през диагностиката не означава ли че го пуска един вид през кабелите, които така или иначе приемат сигнал от компютъра?

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook