Пукане в колекторите

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 13.12.2018
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i
Мечтае да кара: ///M
Детайли за колата: 328 S2

Пукане в колекторите

Мнение от ///М.Василев » 18 Юни 2020, 21:26

Здравейте, имам проблем който не знам от какво идва. Става въпрос за пукане в изп.колектор ,когато колата е студена давам газ и при връщане на газта пука , това е само на студено. Другото е ,че при 90 100км изведнъж започва да се дави и няма мощност но като натисна газта се изтрелва. Това го прави на газ мотора е м52б28. От ламбда сонда ли е или нещо друго давайте мнения.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Пукане в колекторите

Мнение от zvetiko » 19 Юни 2020, 9:20

Пукането може да става от неизгорял бензин, който се възпламенява в генерацията. Което означава, че горивната смес е прекалено обогатена. Едва ли се дължи на ламбда сонда- при повредата и горивната смес се изчислява въз основа на средна стойност на диапазона на регулиране, не е правилната, но до подобно свръхобогатяване на горивната смес едва ли може да се стигне. Като възможна причина- датчика за температура на антифриза дава неправилна информация.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 8.08.2017
Пол: Мъж

Re: Пукане в колекторите

Мнение от Hip-hopotam » 20 Юни 2020, 7:07

Аз съм стигнал до извода че 28ците си припукват в гърнетата и това е. Може би ако е с напълно заводска генерация и катализатор няма да пука ама не съм виждал такава 28ца :lol: (виждал съм ама няма)

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook