E36 320i Time Attack

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от bum_bum » 21 Мар 2020, 15:05

Не съм чак от тия прота, дето като сменят един шарнир и могат да напишат 2 страници трактат как се е променила колата :mhihi:

Имах по-добри времена на Серес, но пък и много потенциал за подобрение в карането ми.

Колата никак не успях да я усетя, въпреки, че тогава спечелих кръга на италианското там, защото умниците в Дунев ми я настроиха за дрифт при положение, че изрично споменах, че отивам на тайм атак. Колата при рязко отнемане на газта тръгваше на дрифт, та нямах много време за усещания :mhihi:

Новите неща бяха шпер на 80% и тампоните.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от ogata » 21 Мар 2020, 16:13

slatanic написа:А там имаше ли разлика в поведението? Аз като слагах бяха май само лилави за е30ката ама то беше и 2009/10 по спомен.
Сега нямам и на какво да сложа ама не се знае, че ми се въртят едни идеи за компакти. :mhihi:
.


И най-мекият полиуретан да сложиш ще има разлика в поведението, защото е доста по-твърд от гумен тампон.
По-твърдите полиуретани са маркетинг. Поведението ще е същото, но ще започнат да се обаждаж други по-слаби места , тъй като разпределеното натоварваневече няма да е разпределено, а всъщност ще се предава на други компоненти, като например шпилките на моста. ;)

Особено забавно става ако сглупиш да подмениш гуменото каре на скоростите с алуминиево + полиуретанови втулки. :mhihi: :no:
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от bum_bum » 21 Мар 2020, 16:35

Кога последно кара кола със стокови, жълти, лилави и черни паърфлекс на писта, та го установи? :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от ogata » 21 Мар 2020, 22:21

bum_bum написа:Кога последно кара кола със стокови, жълти, лилави и черни паърфлекс на писта, та го установи? :mhihi:

Моля, спазвай карантината и стой поне на 2 метра от постовете ми :mhihi:
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от bum_bum » 21 Мар 2020, 22:35

За един преател питам само.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от Kurtov » 22 Мар 2020, 10:04

:OT:
Според вас полиуретановите тампони натоварват ли повече самото купе ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от bum_bum » 22 Мар 2020, 11:14

Разбира се. Тампоните обират луфтове, движения, вибрации в някаква степен. Колкото по-твърди са, толкова повече се предават по купето, диференциала или където са сложени.

Правенето на кола за каране винаги е въпрос на компромис с издръжливост на мотора, комфорт, разход и т.н. За това именно Пауърфлекс имат 3 варианта- стрийт, фаст стрийт и рейсинг.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8323
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от vicho » 22 Мар 2020, 14:39

аз го виждам така - да слагаш полиуретан на ежедневна кола е също толкова безумно колкото да караш с обикновени на писта.. :idea:

натоварено купе посредством полиуретан е хубаво да има някакво усилване: разпънки, частични или пълни rollcage, олекотяване на елементи (НО НЕ НА КОНСТРУКЦИЯ) и те така...
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от ogata » 22 Мар 2020, 16:29

vicho написа:аз го виждам така - да слагаш полиуретан на ежедневна кола е също толкова безумно колкото да караш с обикновени на писта.. :idea:

натоварено купе посредством полиуретан е хубаво да има някакво усилване: разпънки, частични или пълни rollcage, олекотяване на елементи (НО НЕ НА КОНСТРУКЦИЯ) и те така...


Ми не е така. Който е имал е36 малко по-силно от машина за сладолед, шперосано и обича да раздава газ знае, че дори лемфьрдерите на задните носачи, които влизат в праговете карат по един сезон.

Изображение

Разбира се има и такива, които вярват, че алуминиева афтърмаркет разпънка, x-brace и 17ки са достатъчна подготовка "да метеш кръстовищата" :mhihi:
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 13.12.2018
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i
Мечтае да кара: ///M
Детайли за колата: 328 S2

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от ///М.Василев » 29 Апр 2020, 5:58

Много готина тема, искам да те питам(автора) за ревизията на шпера какви пари ти излезе и сам ли го прави. Иначе добре си влагаш парите, интересно изглежда и ще следя тъй като и аз съм подхванал една 2.8ца с атмосферен тунинг,но си е скъпичко и става бавно. :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8323
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от vicho » 01 Май 2020, 1:34

4 сателита - 100лв
1 планета - 40лв
фрикциони и огледални дискове - 60лв
масло шперово кастрол - литър и малко - 40лв
полиуретанови тампони - 70лв

аз разглабях, а майстора (приятел) сглабя, че ръцете ми са малко вързани на възел :mhihi:

колкото до атмосферния тунинг има какво да се желае... и като пари и като желание, ама засега ще е това, че сума пари и КАРАНТИНА

п.с. цените са от приятели :smoke:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8323
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от vicho » 24 Май 2020, 19:36

малко развитие... клипа се "клати" понеже е през айфоната... имам и от GoPro-то, но не можах да насложа телемтрията и по-късно ще ги кача клиповете просто е така...



ето графика от същата обиколка

Изображение

Все пак успях да строша колата... оказа се, че "някой" е забравил да сложи долната шайба под тампона и разбира се амортисьора влезе в купето и ми проби едната елипса Pioneer :cry: сега Тони Стораро ми бръжди :banghead: За радост на пистата имаше подготвен колега с тампони (явно го е ял същия) и закрепих положението да се прибера с работещо окачване :bowdown:

Изображение

Иначе 320-ската е бетон... много завива, но за сметка на това нищо не върви и нищо не спира... диференциала както предполагах е много дълъг за тази писта и ще ми трябва по-късичко число - 3.9 или 4.1 (сега е 3.45 заводското)... гумите са супер (Зестиното)... Общо взето съм доволен от поведението... дразни ме и момента, че с 30 литра бензин колата ми гасне по завоите :censored: :banghead: :banghead: :banghead:

В най-скоро ще отстраня въпросните проблеми и ще пробвам пак :smoke:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от TheDriver » 24 Май 2020, 21:38

Да, от към грип изглежда добре. Особено щом казваш, че с 30литра гасне. :shock: При мен границата е около 12-15 литра.

Опираш ли по обратните след ролването?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8323
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от vicho » 25 Май 2020, 12:21

TheDriver написа:Да, от към грип изглежда добре. Особено щом казваш, че с 30литра гасне. :shock: При мен границата е около 12-15 литра.

Опираш ли по обратните след ролването?


грип има, шофьор няма... трябва да си подобря значително карането... мисля, че само от него колата е секунда надолу, което е скандално :mhihi:

опирам само горе след шикана на късичките понеже много я разбалансирам и подскача иначе на обратните няма ядове :bchug:

тъкмо заредих следобяд за още каране и се скъса тампона... щях да врътна още 2-3 сесии :roll:

квот-такоа :dunno:

п.с. някакви варианти за справянето с резервоара :conf:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от TheDriver » 25 Май 2020, 16:54

Секунда около 1:14 ми се вижда множко. Особено при положение, че не си прекъсвал карането миналата година. :dunno:
Аз единственото, което видях от тия кадри е шикана(което е нормално при малък брой обиколки).
Мисля че там имаш резерв от скорост, ако правилно съм разчел телеметрията и 117 ти е скоростта вътре. :dunno:

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook