E36 320i Time Attack

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от vicho » 21 Фев 2023, 13:18

леко раздвижване от днес :ok:

Изображение

Изображение
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от vicho » 01 Май 2023, 10:33

като гледам какво станА тоя уикенд, май само каране се изисква и всички сме много далеч от пълния потенциал на колите 8)

подобрих си времето с 0.7 секунди, което е меко казано скандално, мислех, че съм стигнал лимита на колата, ама не би... единствените подобрения от миналата година са коритата (които са общо с 2кг по-тежки от предишните седалки) и волана... което пък ми даде спокойствие и концентрация в карането вместо да се боря да се задържа на седалката и да си бия краката в кората на вратата :mhihi: :mhihi: :mhihi:

предишното ми най-добро време беше 1.08.7

сега първия ден

Изображение

и втория направо себе си изненадах

Изображение


а ето и малко данни от рейсбокса

Max Cornering G 1.54
Max Acceleration G 0.61
Max Braking G 1.20

Max speed 168.2 kph
Min speed 52.4 kph

Времето беше достатъчно за второ място, но победителят е далеч напред и ще трябва да го гоня все някак

Изображение

най-интересното предстои :ok:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от vicho » 02 Май 2023, 21:44

па съм язе

You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от TheDriver » 05 Май 2023, 16:59

Какви са тия корита дето са по-тежки от фабричните седалки :shock: Или си сложил някакви фабрични дълбоки седалки?

Това, че не се държиш за волана е сериозен фактор. Аз също си свалих времето щом сложих корито и четириточкови колани.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от vicho » 05 Май 2023, 17:42

TheDriver написа:Какви са тия корита дето са по-тежки от фабричните седалки :shock: Или си сложил някакви фабрични дълбоки седалки?


sorry, не съм се изразил правилно... коритата са по-тежки от афтермаркет седалките които бях сложил преди това - менте спаркота (мисля, че пусках снимки по-рано в темата с временни линкове :mhihi: )

падащ гръб и смея да твърдя доста удобни за по-дълго каране и добра странична опора - 14kg с шините (от bmw)

Изображение

сега коритата сигурно заради стойката са по 15kg

TheDriver написа:Това, че не се държиш за волана е сериозен фактор. Аз също си свалих времето щом сложих корито и четириточкови колани.


Абсолютно съм съгласен! :smoke: :idea: :idea: :idea:

п.с. радвам се, че все някой чете! :ok: :bchug:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 21.09.2010
Местоположение: Обзор/Бургас
Пол: Мъж
Кара: e39 530ia
Мечтае да кара: s50 Compact

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от Dimchev » 09 Май 2023, 9:54

Със сигурност доста хора четат.
За съжаление снимите все още не се виждат...
На мен ми любопитно колата още ли е с 20-ковия мотор или е сменен? класовете тази година са до 3100 кубика и над 3100 нали?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от ildivvy » 09 Май 2023, 13:57

Доста хора четем :yes: ... :bchug:
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от vicho » 09 Май 2023, 19:04

Dimchev написа:Със сигурност доста хора четат.
За съжаление снимите все още не се виждат...
На мен ми любопитно колата още ли е с 20-ковия мотор или е сменен? класовете тази година са до 3100 кубика и над 3100 нали?


Както виждаш скоростта на правата е една и съща от 2 години насам... :shock: , а разликата във времето е 2.7 секунди.

Според теб, дали съм си сменил двигателя и все още правя 168 на правата с 300 зора ;) , това ще е голяма набутвация... 28ците бутат над 180км/ч по GPS

Класовете тази година са променени както каза до и над 3.1 (както в "тунинг" клас, така и в "про") , това е да се отделят турбо от атмосферни коли, защото не беше честно м52б28 и м54б30 да карат с турбо коли по 400-500 коня на гумите. И да, аз съм преебан, но винаги има преебани, предишните години бяха хората с по-големи атмосферни мотори, сега съм аз :lol:

Следва купа дракон по-следващия уикенд, но в класа сме двама човека... :mhihi: , ще съм или първи или втори :ok: , но на следващия BMW Cup (последния уикенд на юли) ще е интересно, надявам се, че ще има раздвижване по двигателя. :yes:

p.s. Моля, кажи кои снимки те интересуват и ще ги обновя... предварително се извинявам за това, но си качвах директно линковете от фейсбоклука, а сега ги ъплоадвам на server :ok:

p.p.s. сега видях, ако отворя форума през google chrome (имам адблокер) и снимките не се зареждат, ако го отворя през мозилата - всичко е наред
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 21.09.2010
Местоположение: Обзор/Бургас
Пол: Мъж
Кара: e39 530ia
Мечтае да кара: s50 Compact

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от Dimchev » 10 Май 2023, 10:10

На последното видео няма телеметрия и няма от къде да видя скоростта. По времето предположих, че концепцията не е променяна от миналата година, но в предните постове беше писал че най-вероятно 20-ката ще отива на части. Както и да е.
Преебани винаги ще има, по-важното е да има каране и да доставя удоволствие.
Не можах да разбера другите в твоя клас с какви коли/двигатели са, но се вижда, че твоята концепция работи добре.

p.s. Да, през мозила се виждат снимките. Беше ми интересно какви са били последствията след 2-ра със 120.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от vicho » 10 Май 2023, 18:41

Dimchev написа:На последното видео няма телеметрия и няма от къде да видя скоростта.


Извинявам се, забравил съм да включа GPS-a на GoPro-то, и мен ме хвана малко яд, но другия път. :bchug:

vicho написа:а ето и малко данни от рейсбокса

Max Cornering G 1.54
Max Acceleration G 0.61
Max Braking G 1.20

Max speed 168.2 kph
Min speed 52.4 kph

Времето беше достатъчно за второ място, но победителят е далеч напред и ще трябва да го гоня все някак



Тука пише максимална и минимална скорост от racebox-a (в поста по-горе). Точен е до хилядна.

Dimchev написа:По времето предположих, че концепцията не е променяна от миналата година, но в предните постове беше писал че най-вероятно 20-ката ще отива на части.


Аз съм обещал половината мотор на приятели, ама все не мога да стигна до правенето на нов. Дано скоро мога да се похваля с това.

Dimchev написа:Преебани винаги ще има, по-важното е да има каране и да доставя удоволствие.


Това е най-важното, а и както се вижда... има много наваксване само в карането. "Колко коня е" на писта Дракон има значение - да, но доста по-голямото значение е карането, подготовката и перфектната обиколка... и условия, разбира се.

Dimchev написа:Не можах да разбера другите в твоя клас с какви коли/двигатели са, но се вижда, че твоята концепция работи добре.


В страницата на BMW Cup във Facebook има представяне на участниците и може да се види кой с каква кола е.

На снимката съм едитнал колите които ги знам

Изображение
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от TheDriver » 18 Май 2023, 11:43

Аз с моята 28ца с 1:09 не съм виждал повече от 172km/h :dunno: Но и аз карам последните 5% от правата преди спирането на прекъсвач на четвърта. :dunno:
Честно казано с настоящия ми стъп трудно бих пипнал 180 без това да повлияе на времето за обиколка. :dunno:
Боби, който кара в твоя клас вероятно стига 180+ и може би него имаш предвид?

Saxo/106 армията ми дърпа в първите 2/3ти от правата :shock: и аз ги прибирам накрая и ги изпреварвам на спирането, когато караме на решетка. :shock:

Моят мотор обаче е доста износен вече, със сигурност не е бенчмарк за читава 28ца.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от vicho » 18 Май 2023, 12:07

TheDriver написа:Аз с моята 28ца с 1:09 не съм виждал повече от 172km/h :dunno: Но и аз карам последните 5% от правата преди спирането на прекъсвач на четвърта. :dunno:
Честно казано с настоящия ми стъп трудно бих пипнал 180 без това да повлияе на времето за обиколка. :dunno:
Боби, който кара в твоя клас вероятно стига 180+ и може би него имаш предвид?

Saxo/106 армията ми дърпа в първите 2/3ти от правата :shock: и аз ги прибирам накрая и ги изпреварвам на спирането, когато караме на решетка. :shock:

Моят мотор обаче е доста износен вече, със сигурност не е бенчмарк за читава 28ца.


и на Кутинчев колата прави над 180, и на Михаил (който кара на Стефан Рибата бившата кола), разбира се, те са и доста засилени :idea:

Прекъсвач на 4-та на 172 км/ч е 3.91 диференциал, нали, че имам съмнения дали 3.73-то ми ще стигне :mhihi: :mhihi: :mhihi:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от TheDriver » 18 Май 2023, 12:23

vicho написа:
TheDriver написа:Аз с моята 28ца с 1:09 не съм виждал повече от 172km/h :dunno: Но и аз карам последните 5% от правата преди спирането на прекъсвач на четвърта. :dunno:
Честно казано с настоящия ми стъп трудно бих пипнал 180 без това да повлияе на времето за обиколка. :dunno:
Боби, който кара в твоя клас вероятно стига 180+ и може би него имаш предвид?

Saxo/106 армията ми дърпа в първите 2/3ти от правата :shock: и аз ги прибирам накрая и ги изпреварвам на спирането, когато караме на решетка. :shock:

Моят мотор обаче е доста износен вече, със сигурност не е бенчмарк за читава 28ца.


и на Кутинчев колата прави над 180, и на Михаил (който кара на Стефан Рибата бившата кола), разбира се, те са и доста засилени :idea:

Прекъсвач на 4-та на 172 км/ч е 3.91 диференциал, нали, че имам съмнения дали 3.73-то ми ще стигне :mhihi: :mhihi: :mhihi:


3.73, бензинова ЗФ кутия, прекъсвч на 7100 и 235/40/17 гуми. 3.91 го мислих, но ми идва крив за останалата част от пистата. А си мисля, че ще ми е крив и за правата- слагането на 5та пак ще е в самия край. Аз лично бих направил стъпка към 4.45, ако оставах на същия мотор, коне и цялостен сетъп. Тъй като правя нов, по-мощен мотор :mhihi: :mhihi: обаче, ще си остана на по-дългия диф с надеждата, че ще мога да набия 5та по-рано на правата или пък да имам още 1500 оборота на 4та :shock: :shock: :mhihi: . Освен това 3.73 ми е по-добре за Серес, където 4.45 ще ми идва къс. Сега просто 5та се ползва за правата на Серес само.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от vicho » 18 Май 2023, 12:53

TheDriver написа:3.73, бензинова ЗФ кутия, прекъсвч на 7100 и 235/40/17 гуми. 3.91 го мислих, но ми идва крив за останалата част от пистата. А си мисля, че ще ми е крив и за правата- слагането на 5та пак ще е в самия край. Аз лично бих направил стъпка към 4.45, ако оставах на същия мотор, коне и цялостен сетъп. Тъй като правя нов, по-мощен мотор :mhihi: :mhihi: обаче, ще си остана на по-дългия диф с надеждата, че ще мога да набия 5та по-рано на правата или пък да имам още 1500 оборота на 4та :shock: :shock: :mhihi: . Освен това 3.73 ми е по-добре за Серес, където 4.45 ще ми идва къс. Сега просто 5та се ползва за правата на Серес само.


Как с 3.73 на 7,100 оборота си със 172 км/ч :shock: Броил ли си зъбите на пиньона и короната или са ти го продали за "3.73"
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от TheDriver » 18 Май 2023, 13:23

Моят шпер беше 3.07, купих си 3.73 отворен. Броих му зъбите, смятал съм разликите между input shaft и output shafts. Излезе си 3.73. :dunno: Вече, ако човекът, който го сглобява ме е врътнал :dunno: макар че се съмнявам. Признавам си, не съм проверявал след сглобяването.

Оборотите и гумите също са важни ;)

Намерих си стар скрийншот от приложението от преди 3 години, но откъм кутия, диф, двигател не съм променял.
Вече колко може да се вярва на GPS-a на телефона не знам. :dunno:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook