E36 320i Time Attack

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от vicho » 11 Сеп 2021, 22:10

ПАСЪМ Я! :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Пожелах им лека нощ на момчетата и те така... :))

Изображение

Изображение

Изображение

Може още малко колата... пилота - НЕ СЕ ЗНАЕ!!! :driving:

Ще тренираме

п.с. Второ място в целия стрийт клас :yes:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от vicho » 21 Сеп 2021, 22:43

като гледам времената на Жап Феста и ми става ино убаво...

ТОП ИНВАЛИДИ!!! От 58 коли... 10 ме бият, като 90% от ВСИЧКИ (58) са на сликове и изкормени... да не говорим за ДЦТ кутиите и т.н. :mhihi:

Изображение

Това ми дава надежда, че не съм крайно вързан в ръцете :paranoid: :smoke: :mhihi:

------------------------------------------------

https://www.youtube.com/watch?v=McIjv8e ... OTORSPORTS

Мазда RX-8 DCT - 100k++++

1.03.9 с 300 зора... основно 1.04-05... 210 км/ч на правата с ебаси кутията...

УАУ!!! :lol:

----------------------------------------------

иначе по темата...

биг пиг ин да хаус... толкова тежат една пачка 20-толевки :ranting:

Изображение
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от TheDriver » 24 Сеп 2021, 11:55

168цата счупи ли я, за да минеш на 188?

Ще ми е интересно дали бонуса от евентуално по-късото число ще преодолее загубите от тегло и по-голяма ротационна маса. :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от vicho » 24 Сеп 2021, 13:01

TheDriver написа:168цата счупи ли я, за да минеш на 188?

Ще ми е интересно дали бонуса от евентуално по-късото число ще преодолее загубите от тегло и по-голяма ротационна маса. :dunno:


няма драма тука, защото 168цата е по-късия диф - 3.91, а този е 3.73, т.е. очаквам по-лоши времена (засега)... :mhihi:

168-цата е здрава и си работи перфектно, но някой лагер започна да вие и ме дразни та реших въпроса кардинално (за съжаление 3.91 голямо прасе... йок, та ще се задоволя с този), ще го пусна тия дни да се продава малкия диф, но първо ще го разглобя :idea:

много скъпи тия диференциали, ей... баси :confused:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от TheDriver » 24 Сеп 2021, 16:50

Интересно.

След последните модове слагаше ли 5та на правата с това 3.91?

Така на око ми се струва, че смените на предавки с 3.73 ще ти дойдат по-добре и загубата на време ще е минимална, ако я има изобщо. Освен ако не се получи някакъв фал с пропадане в кофти обороти на ключови места по пистата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от vicho » 24 Сеп 2021, 19:18

TheDriver написа:Интересно.

След последните модове слагаше ли 5та на правата с това 3.91?


Не, разбира се!!! То това беше идеята... да са ми точни оборотите!!! :)))) Това все пак е 320i, на правата не правя 170, та да ми трябва пета...

TheDriver написа:Така на око ми се струва, че смените на предавки с 3.73 ще ти дойдат по-добре и загубата на време ще е минимална, ако я има изобщо. Освен ако не се получи някакъв фал с пропадане в кофти обороти на ключови места по пистата.


оборотите ще ми паднат баш където ми трябва да са високи и да има хубава тяга, но няма пълно щастие... аз лично се надявам, че на обратните на 2-ра няма да съм в прекалено високи обороти, както е сега и там да компенсирам, но моите прогнози са, че ще е по-зле :confused:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от vicho » 05 Окт 2021, 23:32

weekend-а се очертава доста мокър BMW Cup ... нямам търпение да видя как се представя зестиното на дъжд... (залагам 10лв, че е трагедия) :mhihi: :mhihi:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от TheDriver » 08 Окт 2021, 11:25

Аз бих носил комплект шосейни гуми, ако вали и двата дни и ще се дават времена на мокро.

Преди години имаше една мокра събота на къп-а и тествах АД08 срещу шосейни. Семитата се представиха много по-добре отколкото очаквах, но с шосейните давах по-добри времена.


Аз за съжаление не успях да смогна за БМВ купата, но мисля да дойда за последния Дракон....да пробваме как се държат семитата на сняг. :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от vicho » 08 Окт 2021, 11:55

TheDriver написа:Аз бих носил комплект шосейни гуми, ако вали и двата дни и ще се дават времена на мокро.

Преди години имаше една мокра събота на къп-а и тествах АД08 срещу шосейни. Семитата се представиха много по-добре отколкото очаквах, но с шосейните давах по-добри времена.

Аз за съжаление не успях да смогна за БМВ купата, но мисля да дойда за последния Дракон....да пробваме как се държат семитата на сняг. :mhihi:


да, да... е сега ще разменям гуми ... а пък и не знам 19ските дали ще се хванат на е36цата :mhihi: :mhihi: :mhihi:

колко - толко! ще има дрифт състезание и те така :dunno:

experience си е
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от bum_bum » 10 Окт 2021, 19:26

TheDriver написа:Преди години имаше една мокра събота на къп-а и тествах АД08 срещу шосейни. Семитата се представиха много по-добре отколкото очаквах, но с шосейните давах по-добри времена.


Аз с тях на Серес правя на дъжд време с разлика само 3-4 сек на обиколка над това на сухо. Вероятно е от асфалта, но почти не усещам и не се съобразявам с това, че е мокро.

Но и при мен поради някаква причина на мокро съм малко по-малко неможач, отколкото на сухо. Винаги ми е било кеф да карам във възможно най-голям дъжд, сняг, мъгла..

Тая година се бях засилил да покарам на дракона, видя се че няма да стане и викам майната му. Но сега заради тоя дъжд ме е яд.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от vicho » 10 Окт 2021, 20:06

какъв асфалт? :mhihi:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от TheDriver » 11 Окт 2021, 8:24

vicho искрено ви завиждам, че два дни успяхте да покарате в това време :yes:

Знам че имаше някакви проблеми, но това е безценен опит.

bum_bum вероятно и асфалта е от значение, според мен върху нашата писта има доволно количество масло/антифриз и даже на сухо определени линии са компрометирани, защото стъпваш в дирята от гняс.

Освен това е важен тайминга - първия час два след като завали всичко излиза на повърхността и става пързалка, ако дъжда продължи обаче го отмива и сцеплението леко се качва.
Аз точно в първите часове карах тогава и на тази пързалка UHP шосейни гуми бяха по-добре от семитата. Аз не мисля, че изобщо успях да ги загрея семитата на тази пързалка тогава. :dunno:

Интересното е, че на прибиране се изсипа още по-голям порой и не ми се сменяха гуми, съответно тръгнах с неовите да се прибирам. Мислех, че ще е ужасно по пътищата, но далеч не беше така. На пътя държаха много по-добре от на пистата. Имах притеснения за дефилетата около Велинград, но колата не мръдваше.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от vicho » 11 Окт 2021, 9:54

TheDriver написа:vicho искрено ви завиждам, че два дни успяхте да покарате в това време :yes:

Знам че имаше някакви проблеми, но това е безценен опит.


:bchug: thank you, thank you... :bchug:

карането беше много яко, няма да си кривя душата, но и студа беше доста... със зимното яке, с дебел суитчер, на парно... здраво потене, после студ! 10 градуса с постоянен дъжд и вир вода не е от най-приятните преживявания. 2 дни НЕ СПРЯ дори за секунда.

TheDriver написа:bum_bum вероятно и асфалта е от значение, според мен върху нашата писта има доволно количество масло/антифриз и даже на сухо определени линии са компрометирани, защото стъпваш в дирята от гняс.

Освен това е важен тайминга - първия час два след като завали всичко излиза на повърхността и става пързалка, ако дъжда продължи обаче го отмива и сцеплението леко се качва.
Аз точно в първите часове карах тогава и на тази пързалка UHP шосейни гуми бяха по-добре от семитата. Аз не мисля, че изобщо успях да ги загрея семитата на тази пързалка тогава. :dunno:


Този уикенд нямаше тайминг, нямаше загряване, нямаше нищо... освен езеро по цялата писта, ама не просто локви, а направо нон стоп аквапланинг! Постоянна пързалка и 34 км/ч на телеметрията :mhihi: През цялото време си беше все едно караш на сняг, пълната газ беше мираж в повечето случаи. Единствения шанс бяха сликове за мокро. То си личи кой е бил подготвен!

Със сигурност съм доволен... първото излизане ми беше 1.38, последното 1.28 преди да излетя в нивата и да спра да карам :mhihi: :mhihi: :mhihi:

А постването на времена от минали години из фейсбука е просто смехотворно и адски нерелевантно, защото:

1. Толкова големи локви не е имало никога!
2. На правата имаше шикан :yes:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от bum_bum » 12 Окт 2021, 17:52

TheDriver написа:Интересното е, че на прибиране се изсипа още по-голям порой и не ми се сменяха гуми, съответно тръгнах с неовите да се прибирам. Мислех, че ще е ужасно по пътищата, но далеч не беше така. На пътя държаха много по-добре от на пистата. Имах притеснения за дефилетата около Велинград, но колата не мръдваше.


Аз от всичките пъти когато съм бил на Серес само един не валеше. Понеже си ходя на ход до там и обратно, също не съм имал никакви грижи.

Иначе гърците редовно преасфалтират. Предполагам, че настилката няма абсолютно нищо общо. А неовата си иска асфалт. В София на сухо със 140-50 само с подаване на газ превъртам задните гуми, което е абсурдно. Предполагам и на Калояново ще е нещо подобно. Което автоматично ги обезсмисля като избор за там.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от vicho » 16 Окт 2021, 15:17

качвам малко цолажа... че нещо не ми харесват цените на 17-ските 8) :mhihi: :mhihi:

Изображение
You said: "Time will change!" What if it changes you?

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook