E36 320i Time Attack

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от vicho » 08 Сеп 2020, 18:14

BMW Cup Round 2 премина добре... не, че някой го интересува, ама аз ще си постна... :mhihi: :mhihi: :mhihi:

то така или иначе тук е важна пералнята, а не бенвето и спорта :kuku: :wave: :yes:

отново подобрение на времето... 1.13.000 DEAD както казваха едно време в Top Gear :bowdown: :bowdown: :bowdown: :mhihi:

за стрийт 320i без спирачки и окачване - толкова

мисля, че е добре... ако оправим и карането има някоя друга десета

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

както се вижда - BBS RK 003 - 17 x 8.5J ET15 - 7.8kg на джанта... + малко подобрения по мотора (читав мап и графика с малко коне)
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от vicho » 09 Сеп 2020, 22:12

You said: "Time will change!" What if it changes you?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 238
Регистриран на: 2.08.2012
Пол: Мъж

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от Deyan Velev » 13 Сеп 2020, 11:17

Браво колега :bchug: , другият път още надолу !!!

пс , ароматизаторчето си е готин акселерометър :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от vicho » 13 Сеп 2020, 21:41

Deyan Velev написа:Браво колега :bchug: , другият път още надолу !!!

пс , ароматизаторчето си е готин акселерометър :lol:


благодаря... радвам се, че поне някой чете, следи и са му интересни тези неща...

вчера свалих още малко времето, което отново си е личен рекорд без никакви модификации по колата за последната седмица (освен нова спирачна течност и масло... беше станало на 2,000км) :)

https://www.youtube.com/watch?v=q8HBPhJKKlQ

като спомена ароматизаторчето... максимума ускорение е 1.5g, ама така и не разбрахме какво е... явно не е странично след кратка дискусия във фейсбук...

не съм много по теориите, ама... май е добре :ok: :mhihi: :driving:

Изображение
Последна промяна vicho на 14 Сеп 2020, 9:20, променена общо 1 път
You said: "Time will change!" What if it changes you?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 25.09.2015
Пол: Мъж

E36 320i Time Attack

Мнение от maxoyn » 14 Сеп 2020, 9:08

vicho написа:благодаря... радвам се, че поне някой чете, следи и са му интересни тези неща...


Даже доста

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 1.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Z4 3.0i & Mini F60 JCW

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от TheFreeRider » 14 Сеп 2020, 11:20

Браво, много добро време :yes: Аз с 3 литра мотор съм по-бавен, макар и с кофти гуми и без да прекрачвам кърба на 1ви завой. Ще се радвам да покараме заедно някой път, свиркай ако ходиш за свободно каране, че с моите дружки нещо трудно се организираме и не ми се ходи сам.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от nero_ » 14 Сеп 2020, 16:03

TheFreeRider написа:Браво, много добро време :yes: Аз с 3 литра мотор съм по-бавен, макар и с кофти гуми и без да прекрачвам кърба на 1ви завой. Ще се радвам да покараме заедно някой път, свиркай ако ходиш за свободно каране, че с моите дружки нещо трудно се организираме и не ми се ходи сам.

Със Z4-та от подписа ли?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 1.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Z4 3.0i & Mini F60 JCW

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от TheFreeRider » 14 Сеп 2020, 18:37

Дам. Имам още какво да уча :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от nero_ » 15 Сеп 2020, 9:04

TheFreeRider написа:Дам. Имам още какво да уча :)


:OT: и аз въртя "палатката" от време на време. Оказа се доста послушна кола за писта, за съжаление тежка.

Към автора на темата - четем и следим. Браво за успехите! Какви са следващите стъпки?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от vicho » 15 Сеп 2020, 13:12

nero_ написа:
TheFreeRider написа:Дам. Имам още какво да уча :)


:OT: и аз въртя "палатката" от време на време. Оказа се доста послушна кола за писта, за съжаление тежка.

Към автора на темата - четем и следим. Браво за успехите! Какви са следващите стъпки?


благодаря за което...

на миналия BMW Cup едно момче със Z4 3.0i на стрийт гуми врътна 1.10.140, което е скандално добро време... :driving: Тази кола е чудесна платформа за писта!

Трябва да уточня спирачките, ама още не знам какво ще правя с тях... уж сетъпа от 330i/330d е plug and play, ама не е точно така... трябва и спирачна помпа и т.н.

За новия сезон ще се постарая и с нов чифт гуми, че тези май няма да издържат много :mhihi:

Обмислям момента с по-леки стрийт седалки, но така и не мога да си харесам нищо адекватно... ако имате предложения и сте гледали нещо ще се радвам да споделите :dunno:

Най-важното : гледайки телеметрията и дискутирайки я с хора които наистина умеят да шофират на писта има още за подобряване в карането, което е супер, защото явно колата има запас :driving: :driving: :driving:

миналия weekend на Drakon Speed Cup - Eneos борбата беше сериозна :mhihi: за 1-во, както и за 3-то място... интересно се получи... доволен съм, като изключим, че спуках гума на пистата :wave: дупка в протектора от болт :ranting: голям късмет

Изображение

Изображение

награден фонд или поощрения нямаше... на BMW Cup за първо място дават 50лв ваучер за гориво от Shell , което е по-добре от нищо :smoke:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от nero_ » 15 Сеп 2020, 13:35

vicho написа:
на миналия BMW Cup едно момче със Z4 3.0i на стрийт гуми врътна 1.10.140, което е скандално добро време... :driving: Тази кола е чудесна платформа за писта!
Аз съм с въпросната Z4 3.0i

vicho написа:Трябва да уточня спирачките, ама още не знам какво ще правя с тях... уж сетъпа от 330i/330d е plug and play, ама не е точно така... трябва и спирачна помпа и т.н.
Нямаше ли проблем с баланса ползвайки 330-кови спирачки? Реално как се представят сегашните спирачки и какво търсиш да подобриш?


vicho написа:Обмислям момента с по-леки стрийт седалки, но така и не мога да си харесам нищо адекватно... ако имате предложения и сте гледали нещо ще се радвам да споделите :dunno:
Гледал съм, основният проблем е, че повечето или са плитки или не работят добре с 3-точков колан. Иначе едни добри килограми могат да се спестят, особено ако твоите са с екстри.

vicho написа:Най-важното : гледайки телеметрията и дискутирайки я с хора които наистина умеят да шофират на писта има още за подобряване в карането, което е супер, защото явно колата има запас :driving: :driving: :driving:
Няма по-хубаво от това да има място за развитие, без да са нужни инвестиции в колата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от vicho » 15 Сеп 2020, 14:42

nero_ написа:....


Поздравления! Искрено се радвам като видя такива постижения с улична кола! :bchug: :bchug: :bchug: M54 или N52?

Колкото до спирачките, в момента колата въобще не спира... свикнах на хубави спирачки с по-новите коли и тези ми се струват безумни... :)))) да не говорим, че на е36 328i (което върви доста) са същите... разглезена работа :mhihi: ... и да именно баланса ме притеснява :dunno:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от nero_ » 15 Сеп 2020, 15:08

vicho написа:
Поздравления! Искрено се радвам като видя такива постижения с улична кола! :bchug: :bchug: :bchug: M54 или N52?
Благодаря, с М54 е колата.

Не съм много запознат с Е36, но нямаш ли ABS? Ако имаш, би трябвало да имаш и EBD, което би трябвало да ти реши евентуални проблеми с баланса... разсъждавам на глас просто...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от TheDriver » 15 Сеп 2020, 20:52

nero_ написа:
vicho написа:
Поздравления! Искрено се радвам като видя такива постижения с улична кола! :bchug: :bchug: :bchug: M54 или N52?
Благодаря, с М54 е колата.

Не съм много запознат с Е36, но нямаш ли ABS? Ако имаш, би трябвало да имаш и EBD, което би трябвало да ти реши евентуални проблеми с баланса... разсъждавам на глас просто...


Мен направо ме отказа да те гоня с тая ниска десятка :mhihi:
Само от каране ли го свали времето спрямо предния кръг?
Аз ако успея да направя генерация и окачване ще имаме тройна битка за първото място. :bchug:

Вичо аз карам с 330/328 спирачки, момчето с бялата 36ца до мен е с 330/330 пробвали сме и варианти с помпите.
Дали ще избереш фул сетъп 330 или класическият като мен зависи от това как искаш колата на търн ин.
Моят сетъп запазва оригиналния баланс както е известно и е неутрален по отношение на търн ин-а.
Задните спирачки от 330 ти дават малко повече завъртане. На мен това ми пречи и за това си останах с 328 задни. Фабричният шпер с който си по-скоро ще му дойде добре малко завъртане. :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от nero_ » 16 Сеп 2020, 8:26

TheDriver написа:Мен направо ме отказа да те гоня с тая ниска десятка :mhihi:
Само от каране ли го свали времето спрямо предния кръг?
Ревизирани апарати, нови дискове и накладки отпред и маркучи с оплетка. Но основно от каране - на предния Къп имах здравословни проблеми и неделя изцяло я пропуснах. Сега и аз и колата бяхме на ниво, а и беше една идея по-хладно. Имам проблем със скоростите и 2-ра не влиза когато загреят, когато (ако) го оправя този проблем и почна да ползвам 2-ра на обраните се надявам и на висока 9-ка. Какво окачване планираш?

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook