Търся читав тенекиджия имащ опит с прагове на Е36

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Търся читав тенекиджия имащ опит с прагове на Е36

Мнение от TheDriver » 30 Яну 2020, 13:04

Здравейте колеги,

Някой може ли да препоръча изпитан тенекиджия, който знае тънкостите на Е36 праговете и знае как да запечатва прагове?

Е36 купе на което ще се слагат прагове от седан, поради липса на други на пазара.

Т.е. трябва ми някой който може да:

- преправи седановите прагове, за да паснат на купе
- да възстанови тръбите за крика
- да изреже старите прагове и обработи с подходящите материали отдолу
- да завари новите прагове и да ги докара поне до грунд, т.е. запечатани.

Предпочитам някой в Западна България, но в краен случай ще се разходя и по-далеч.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Търся читав тенекиджия имащ опит с прагове на Е36

Мнение от streetz » 15 Мар 2021, 18:06

Здравей, колега,

Успя ли да намериш човек за праговете?
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Търся читав тенекиджия имащ опит с прагове на Е36

Мнение от ivoaudi » 15 Мар 2021, 18:44

Ако ви е удобен Смолян като град мога да препоръчам смислен човек за операцията. И да, сериозни тънкости има и са малко хората, способни да го направят кадърно. Съответно, не е и евтино ако ще се прави читаво.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 643
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Търся читав тенекиджия имащ опит с прагове на Е36

Мнение от ivanski_2 » 15 Мар 2021, 21:50

ivoaudi написа:Ако ви е удобен Смолян като град мога да препоръчам смислен човек за операцията. И да, сериозни тънкости има и са малко хората, способни да го направят кадърно. Съответно, не е и евтино ако ще се прави читаво.


Mен въпросният човек ми отказа, да сменим праговете на алфа 147, ходих при друг в Смолян, като му занесох прагове(направиха ми ги в завода в Смолян) , е не знам как но след ДВА месеца пак тръгнаха да ръждясват, :banghead: :banghead: :banghead: та не съм намерил читав човек в Смолян.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 15.05.2004
Местоположение: София

Re: Търся читав тенекиджия имащ опит с прагове на Е36

Мнение от txl » 17 Мар 2021, 0:10

ivoaudi написа:Ако ви е удобен Смолян като град мога да препоръчам смислен човек за операцията. И да, сериозни тънкости има и са малко хората, способни да го направят кадърно. Съответно, не е и евтино ако ще се прави читаво.


Препоръчайте ми, моля. Имам една задна вежда за кърпене, с няколко слоя ламарина, които се събират заедно. И почти съм се отказал, че ще намеря човек, който да го направи добре. Единствено някой добър реставратор на ретро автомобили би се справил според мен, но приемам предложения :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Търся читав тенекиджия имащ опит с прагове на Е36

Мнение от TheDriver » 17 Мар 2021, 13:43

streetz написа:Здравей, колега,

Успя ли да намериш човек за праговете?


Имаш Л.С. :yes:

Аз като цяло се отказах да ги правя при майстор с уточнението, че при мен става въпрос за състезателен автомобил.

Това което съм решил да направя е да изрежа външните прагове и местата за крика изцяло. Т.е. да остане само по вътрешни прагове колата. Следва заваряване на точки за повдигане с крик "крокодил" и цялостно укрепване, което да замени укрепващата функция на външните прагове.

Цялото това нещо остава открито, т.е. фабричната кухина на праговете вече е отворена и може да се положат антикорозионни покрития навясякъде, както и да се подменят лесно във времето.

Разбира се няма как да си карам колата със зееща дупка отсрани, за това тя ще бъде покрита с декоративни М-прагове или декоративни прагове от Е46.

Това е планирано да се случи през лятото на 2021, и със сигурност ще споделя как се е получило. Но не мисля, че е вариант за ежедневна кола, може би ако се добави и декоративен панел и отдолу..... :dunno:

Потребител
Аватар
Мнения: 34
Регистриран на: 17.12.2018

Re: Търся читав тенекиджия имащ опит с прагове на Е36

Мнение от Mitko_320 » 20 Мар 2021, 9:39

В крайна сметка не са останали тенекиджии в София ли :(. Търся някой за 2 3 малки кръпки по пода. Не е нужно да е гуру, просто да не е мърляч.

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook