Шпер - оригинал vs алтернатива

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 11.04.2008
Пол: Мъж

Re: Шпер - оригинал vs алтернатива

Мнение от integral » 30 Яну 2020, 21:44

Значи пак стигаме до извода, че не е хубаво да си пазарим от родните ''майстори'' и от други балкански такива защото и едните и другите гледат как да ти го з@бучат и то срещу стабилно заплащане :mhihi:

Доколкото разбрах за последните няколко дена четене и ровене най - изпитаният, сигурен и що годе ценово приемлив вариант е намирането на стоков шпер и пълната му ревизия с оригинални части :driving:
- Татко, това е новият ми приятел. Той е влогър, трейдър, маркетинг гуру и инфлуенсър...
- Абе дъще, абе дали няма как да се съберете пак с онзи циганин? :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: Шпер - оригинал vs алтернатива

Мнение от ogata » 30 Яну 2020, 23:34

integral написа:Доколкото разбрах за последните няколко дена четене и ровене най - изпитаният, сигурен и що годе ценово приемлив вариант е намирането на стоков шпер


Да ! :yes:


integral написа: и пълната му ревизия с оригинални части :driving:


Зависи.
Смяната на масло е задължителна. (около 70 лв)
Ако старото е сиво и пълно с частици - може да се наложат нови лагери и семеринги. (около 400 лв)
Ако в маслото има парчета метал - вероятно пиньон и корона за смяна + горното. (около 150 за число от отворен диф)
Ако покаже ниски n.m. при проба на място - ти трябват нови фрикциони. (около 200)

Последните 3 са доста крайни варианти. Сумите са ориентировъчни и само за материали - не включвам труд.
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Шпер - оригинал vs алтернатива

Мнение от drifty » 31 Яну 2020, 9:43

При Е36 хубавото е, че все още се намират шперове, пък и повече коли са излизали с такъв от завода. Аз не се сещам за много приемливи опции за 39ка обаче :dunno:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 11.04.2008
Пол: Мъж

Re: Шпер - оригинал vs алтернатива

Мнение от integral » 31 Яну 2020, 20:52

Намират, намират, колко да се намират, за коли правени преди +25 години :mhihi: ....... иначе да, май за Е39 работата вероятно е още по - тегава :dunno:
Главният проблем обаче си остава същият - купуваш в БГ - нямаш гаранция за никакво качество = нямаш право на никаква компенсация ако ''нещото'' което си закупил се предаде след 4-5 месеца :ranting:
- Татко, това е новият ми приятел. Той е влогър, трейдър, маркетинг гуру и инфлуенсър...
- Абе дъще, абе дали няма как да се съберете пак с онзи циганин? :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Шпер - оригинал vs алтернатива

Мнение от drifty » 31 Яну 2020, 23:21

Можеш да намериш шпер и да го отремонтираш поне. До колкото знам при Е36 има доста коли, продавани със заводски шпер. Докато при мен само М5 има, а аз не мога да ползвам М5 диф до колкото знам. Абе чеп работа е, ама кеф цена няма дали..
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 11.04.2008
Пол: Мъж

Re: Шпер - оригинал vs алтернатива

Мнение от integral » 03 Окт 2021, 21:42

От няколко дни разпитвам един продавач относно шпер за Е36. Човека твърди, че бил тип 215 от М3 ЕВО.
Доколкото съм запознат този шпер върви заедно с моста от въпросната М3-ка, тоест не може да бъде монтиран само шпера на моста на обикновенно Е36.
Продавача обаче ми пише, че ''става'' :dunno:

Някой, нещо? :idea:
- Татко, това е новият ми приятел. Той е влогър, трейдър, маркетинг гуру и инфлуенсър...
- Абе дъще, абе дали няма как да се съберете пак с онзи циганин? :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Шпер - оригинал vs алтернатива

Мнение от bum_bum » 07 Ное 2021, 11:25

Не би трябвало да става, а те и чашките за полуоските са други.
Изображение

Предишна

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook