Мнение за обява. Помощ при покупка.

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Мнение за обява. Помощ при покупка.

Мнение от streetz » 15 Апр 2019, 9:37

За тия пари са екстра и двете.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 12.08.2018
Местоположение: РВ
Пол: Мъж
Кара: 20ка е36
Мечтае да кара: Турбо е36
Детайли за колата: M50B20TU '93 Sedan DIAMANTSCHWARZ

Re: Мнение за обява. Помощ при покупка.

Мнение от Tachev » 28 Юни 2019, 2:13

Здравейте, решил съм да купувам нова стара кола и съм се спрял отдавна на е36 :) В понеделник ще видя колите, но въпреки всичко бих се радвал да чуя и ваши мнения и особенно на човек който е гледал някой от тези :) Най-много ми харесва засега (по описние и снимки) седана :) Едно ,, Две и три

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Мнение за обява. Помощ при покупка.

Мнение от streetz » 28 Юни 2019, 8:37

Седана и зеленото купе са добре, черната - не. На седана искай VIN, че с това англичанско табло ... кой знае дали не е обръщалник. Седалките пък са от купе.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 12.08.2018
Местоположение: РВ
Пол: Мъж
Кара: 20ка е36
Мечтае да кара: Турбо е36
Детайли за колата: M50B20TU '93 Sedan DIAMANTSCHWARZ

Re: Мнение за обява. Помощ при покупка.

Мнение от Tachev » 28 Юни 2019, 11:17

streetz написа:Седана и зеленото купе са добре, черната - не. На седана искай VIN, че с това англичанско табло ... кой знае дали не е обръщалник. Седалките пък са от купе.
Честно казано, и аз съм на мнение че черното е виждало много зор, километража забелязах че е английски и се надявам просто да е сменен, вин ще се види задължително, като вече съм намерил табло в км/ч :D и двете ще ги погледна, мерси за отговора.

Потребител
Аватар
Мнения: 34
Регистриран на: 17.12.2018

Re: Мнение за обява. Помощ при покупка.

Мнение от Mitko_320 » 28 Юни 2019, 11:51

Като цяло нищо хубаво не виждам и в трите. Цените са им като за прилични коли, а реално изглеждат като някви скрападжийници.

Търси максимално оригинална кола, без М пакети, бели, зелени, кафеви оптики мейд ин Чайна Тайван и околията, колкото по-малко е пипано толкова по-добре. Да ти се хвали, че наскоро е сменил термостат, радиатор, водна помпа и т.н., но на другия ден я е пуснал да се продава...говори само едно, прегрята и разпукана, я глава, я резби на блока ако е М52 (не питай от къде знам).

Показваш три пловдивски коли, явно си от там. Едната без климатик :nono: Проверявай добре номерата на мотор и купе, защото дори и 20ките са рискови. Регулируеми китайски окачвания и рацерски изпълнения, по-добре пропусни, ако толкова искаш такова окачване, брони и лампички, купи си оригинална кола и си я накичи сам, за да видиш разликата и да си я върнеш лесно в подобаващ вид. Вдигай гледай за ръжди, гледай фуги (ест за 20-30 години не може да искаш топ визия и купе, но малко от малко).

320ките, не подценявай Ваноса, в началото карах без него и беше смърт, из града пържиш, за да тръгне. М52 мотора е супер ама с тоя алуминиев блок си е риск, резбите ако са заминали филма е голям.

В крайна сметка ако намериш някоя супер оригинал, дори позахабена, можеш да си я лъснеш и накичиш. Целенасочено да търсиш екстри в тия коли е безсмислено, всичко повече от климатик е бонус (излишно, ако питаш мен). Механика се прави, купе трудно. По-важно е то да е здраво, другото е бонус. Колкото по-малко намеси има по фарове стопове мигачи брони и т.н. толкова по-добре.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2040
Регистриран на: 5.06.2003
Местоположение: Targovishte
Пол: Мъж
Кара: 1996 318i, 1987 318i M10B18
Мечтае да кара: E30 M3
Детайли за колата: 1996-та е36 318 М43В18, 2000-а Е36 компакт М43В19, 1987-ма Е30 М10В18 Л-джет

Re: Мнение за обява. Помощ при покупка.

Мнение от michev » 28 Юни 2019, 13:17

Номер 3 е много зле, чак се чудя какво си му харесал, само на снимки се виждат гнилите задни вежди и смачкания преден десен калник, калпавата боя. Внимателно и със седана, тази кола не е била М пакетна, кипрена е допълнително, задължително проверка по ВИН и то ще си покаже. Десния праг в зоната на калника и началото на вратата има някакъв проблем. Хубаво е да се види какво точно има под ПВЦ праговете. Зеленото купе е автомобила, който аз бих погледнал.
only rear wheel drive

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 12.08.2018
Местоположение: РВ
Пол: Мъж
Кара: 20ка е36
Мечтае да кара: Турбо е36
Детайли за колата: M50B20TU '93 Sedan DIAMANTSCHWARZ

Re: Мнение за обява. Помощ при покупка.

Мнение от Tachev » 28 Юни 2019, 16:59

Мерси много за отговорите,след като поогледах (на снимки) третата, я зачерквам.. остават засега седана (с надежда да не е обръщана) и купето.. И специално към mitko_320*.. много си прав и съм съгласен с твоето мнение, просто знам че ако взема стокова рано или късно ще я правя аз "Емка" но това далеч не значи че ще взема кола която е повече з аснимки от колкото за каране :driving: :) Вчера гледха един пазарджишки гроб 2.0 е46.. колата беше като нова вън и отвътре до момента в който не се качих да я карам.. ГРОБ. Аз затова гледам и 20ки.. искам за тия пари здраво купе и двигател и ми е ясно че няма да зема стокова 28ца с ориг. М пакет за 3к :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 29.05.2011
Местоположение: Плевен/София
Пол: Мъж
Кара: 412 Turbo/323ti
Мечтае да кара: Mig-29
Детайли за колата: Old school!

Re: Мнение за обява. Помощ при покупка.

Мнение от r19 » 29 Юни 2019, 18:54

Търси максимално оригинална кола, възможно най-малко пипана от българин :mhihi: , като най-важното е да е здраво купето.
Огледай максимално за ръжди! Модела е 30 годишен вече и почти невъзможно да няма ръжди, дори и от Италия.
Черната не бих отишал дори да я оглеждам.
Седана е реден недореден от нулата като гледам. Рекаро предни седалки от купе или компакт.
Зеленото купе изглежда най-запазено от трите като и там има фейс маска пък преди фейс табло.
Въобще тези с пласмасовите прагове ги оглеждай хубаво че там е благоприятно място за задържане на влага, сол, луга и последващи ръжди. :wave:
Успех!
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 12.08.2018
Местоположение: РВ
Пол: Мъж
Кара: 20ка е36
Мечтае да кара: Турбо е36
Детайли за колата: M50B20TU '93 Sedan DIAMANTSCHWARZ

Re: Мнение за обява. Помощ при покупка.

Мнение от Tachev » 04 Юли 2019, 2:03

Понеделник (1-ви юли) купих кола :) м50б20ту черно седанче с нова боя и без точка ръжда и без номер на двигателя :ok: :yes: кожа, клима, някой друг м елемент, красива количка общо взето.. Точно след като си я докарах в Пловдив след няколко часа път колата прегря, едвам я прибрах (на мноого спирки и чакане), но главата и гарнитурата мисля че са ок, тия дни като му дойде времето ще кача и някоя друга снимка в другата тема, мерси на тези които се отзоваха.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 22.04.2019
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E36
Мечтае да кара: E32/E38
Детайли за колата: 320i M50TU, 1994, stock

Re: Мнение за обява. Помощ при покупка.

Мнение от Cosmos36 » 05 Юли 2019, 0:34

Честито, колега съфорумец, дано това ти е последната авария с нея, и още много години да те изкара (освен ако не ги сменяш по-често :D ) - с почти същата като твоята се сдобих преди 3 месеца, супер машини са.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 315
Регистриран на: 14.03.2008
Местоположение: София
Кара: Renault Megan E-Tech, Kia Sorento
Мечтае да кара: По пистите :)

Re: Мнение за обява. Помощ при покупка.

Мнение от nthnl » 07 Юли 2019, 7:59

Здравейте колеги,

Някой случайно да е гледал тази:
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=bisi7v

Интересува ме най-вече дали мотора работи добре и дали не е изгнила. От известно време ми е влязла мухата в главата да си взема нещо подобно за каране на писта.

Поздрави,
Михаил Великов

ентусиаст
Аватар
Мнения: 823
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: Мнение за обява. Помощ при покупка.

Мнение от turbonetic » 21 Юли 2019, 17:29

Tachev написа:Понеделник (1-ви юли) купих кола :) м50б20ту черно седанче с нова боя и без точка ръжда и без номер на двигателя :ok: :yes: кожа, клима, някой друг м елемент, красива количка общо взето.. Точно след като си я докарах в Пловдив след няколко часа път колата прегря, едвам я прибрах (на мноого спирки и чакане), но главата и гарнитурата мисля че са ок, тия дни като му дойде времето ще кача и някоя друга снимка в другата тема, мерси на тези които се отзоваха.


Щом мотора е прегрял няма как гарнитура ,и главата да са здрави! Най-малкото гарнитура е дала фира,а и може и главата да е крива

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2040
Регистриран на: 5.06.2003
Местоположение: Targovishte
Пол: Мъж
Кара: 1996 318i, 1987 318i M10B18
Мечтае да кара: E30 M3
Детайли за колата: 1996-та е36 318 М43В18, 2000-а Е36 компакт М43В19, 1987-ма Е30 М10В18 Л-джет

Re: Мнение за обява. Помощ при покупка.

Мнение от michev » 08 Сеп 2020, 0:06

Тази някой да я знае? - https://www.cars.bg/offer/5f4ea30993f6321f5e323522
only rear wheel drive

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Мнение за обява. Помощ при покупка.

Мнение от streetz » 08 Сеп 2020, 9:53

Колата не я знам, но се сещам кой е собственика. Това му е профила във форума : memberlist.php?mode=viewprofile&u=67606
Това му е фейсбука : https://www.facebook.com/tsdimitrov1.
Като гледам младо търговче е, често менка колите пред общежитието в Студентски.
Погледнах я сега и по VIN излиза, че е автоматик и черна на цвят, с круиз контрол. Вярно е, че вече рядко изпадат 328-ци, ама точно при тая ми се струва, че неизвестните са твърде много.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Мнение за обява. Помощ при покупка.

Мнение от Nickelback » 08 Сеп 2020, 10:52

streetz написа:Колата не я знам, но се сещам кой е собственика. Това му е профила във форума : memberlist.php?mode=viewprofile&u=67606
Това му е фейсбука : https://www.facebook.com/tsdimitrov1.
Като гледам младо търговче е, често менка колите пред общежитието в Студентски.
Погледнах я сега и по VIN излиза, че е автоматик и черна на цвят, с круиз контрол. Вярно е, че вече рядко изпадат 328-ци, ама точно при тая ми се струва, че неизвестните са твърде много.
"Розовите" дюзи са важни :mhihi:
Ей аман от неграмотници, ей :mhihi:

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook