разглобяване на подлакътник

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 21.04.2008
Местоположение: София
Кара: Х1 1.8d sdrive 2013
Мечтае да кара: e60 M

разглобяване на подлакътник

Мнение от whisky_touch » 09 Юли 2013, 20:25

искам да тапицирам подлакътника, но не знам как да го сваля, всмисъл има ли вариянт да сваля само подвижната част? от там нататък вече четох в темите как да сваля самата кожа. има една тема в която е обяснено горе долу как става като се махнели отзаде платсмасите и пепелника и пластмасата около пантата и се виждали две цепнатини и като се натиснели и се освобождавало подвижното тяло, само че или аз съм кьорав или не знам къде да натисна и ме е страх да не счупя нещо
Съществува един фантастичен свят събран в една композиция даваща толкова радост на пътя! Вулгарно красив свят на брутална мощ, в които няма въздух, а само пушек от изгорели гуми.Там властват технологичния гении,красивия дизаин, красотата. Там няма животни, а само озверели расови коне. Там, всичко се случва на високи обороти и размазващо високите скорости.- Свят на кристално чиста мощ и бензинови пари-светът на автомобилите, светът на БМВ... !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 617
Регистриран на: 10.11.2010
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: BMW 325 dizel

Re: разглобяване на подлакътник

Мнение от krasi2bmw » 09 Юли 2013, 21:07

http://bmwfans.info/parts/catalog/E36/S ... est_front/ ето схема колега ;) N10 се маха и остава само самия подлакатник дано да сьм помогнал :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 21.04.2008
Местоположение: София
Кара: Х1 1.8d sdrive 2013
Мечтае да кара: e60 M

Re: разглобяване на подлакътник

Мнение от whisky_touch » 09 Юли 2013, 21:26

Мерси колега много ми помогна само ако можеш да кажеш как да махна номер 10 тъй като от двете страни изглежда еднакво. Сми съл от едната страна е нещо като тапичка която се маха и се освобождава ли?
Съществува един фантастичен свят събран в една композиция даваща толкова радост на пътя! Вулгарно красив свят на брутална мощ, в които няма въздух, а само пушек от изгорели гуми.Там властват технологичния гении,красивия дизаин, красотата. Там няма животни, а само озверели расови коне. Там, всичко се случва на високи обороти и размазващо високите скорости.- Свят на кристално чиста мощ и бензинови пари-светът на автомобилите, светът на БМВ... !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 617
Регистриран на: 10.11.2010
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: BMW 325 dizel

Re: разглобяване на подлакътник

Мнение от krasi2bmw » 09 Юли 2013, 21:30

whisky_touch написа:Мерси колега много ми помогна само ако можеш да кажеш как да махна номер 10 тъй като от двете страни изглежда еднакво. Сми съл от едната страна е нещо като тапичка която се маха и се освобождава ли?
нямам спомен понеже моя го слагах преди 6 г. , но мисля че се изваждаше - има чоп които се натискаше -завьрташе ... / и освобождава - след това се издьрпваше , нещо такова / , огледай го добре на светло :yes: Огледай точно там кьдето е 10 и чертичката , там е отговора на вьпроса , а колкото до чупене няма страшно даваи смело

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: разглобяване на подлакътник

Мнение от Делян » 09 Юли 2013, 22:02

Номер 10 се издърпват от двете страни, като първо им освободиш чопчетата. С малка, права отвертка(примерно) бъркаш в малки отвори, които ще видиш, като погледнеш под основата на меката част на подлакътника, при махнати пластмаси.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 13.09.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i Touring '96

Re: разглобяване на подлакътник

Мнение от georgivar » 09 Юли 2013, 22:50

Ето едно видео (малко е схванат батката дето го е снимал, но ще видиш поне кое къде е):


кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 14.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ис-требител

Re: разглобяване на подлакътник

Мнение от BIRICHKA » 02 Окт 2013, 9:20

Няма ли да е най-лесно , да се отдели 2 от 3 на схемата. То само там има тапицерия. Сега като го вдигнах моя, видях, че са само 3 болчета - много по-малко разглобяване.
Some say he spends most of his time on bmwpower-bg.net

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1042
Регистриран на: 18.05.2005
Местоположение: СОФИЯ

Re: разглобяване на подлакътник

Мнение от kagebista » 02 Окт 2013, 17:09

BIRICHKA написа:Няма ли да е най-лесно , да се отдели 2 от 3 на схемата. То само там има тапицерия. Сега като го вдигнах моя, видях, че са само 3 болчета - много по-малко разглобяване.


За да махнеш 2 с 3, трябва да махнеш 14. А да махнеш 14, трябва да се махне пепелника. Тоест, махаш пепелника, махаш 14, вадят се 2те втулки 10 и това е :yes:
До автора - пробвай да издъпраш 10ките като махнеш нещата описаните неща. Просто пъхни показалец на вътре и дръпни. Често излизат без нуждата от отвертка. При мен си хем си щракват, хем така ги вадя.
Мъжът струва точно толкова,
колкото неговата дадена дума.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 14.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ис-требител

Re: разглобяване на подлакътник

Мнение от BIRICHKA » 12 Апр 2015, 13:26

Здравейте колеги!
Ще повдигна темата, въпреки че не съм сигурен дали въпроса ми е точно за тук.
Искам да попитам 3-те болта които държат номер 7 към купето за какво са захванати? Имам чувството, че минават през купето и държат нещо под него. Страх ме е, че ако ги махна и 3-те може нещо да изпадне. :mhihi:
Some say he spends most of his time on bmwpower-bg.net

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 520
Регистриран на: 28.11.2008

Re: разглобяване на подлакътник

Мнение от abracadabra » 09 Яну 2021, 16:33

Моята е без подлакътник, ако купя втора ръка - как се сменя? Отпред как се разглобява пластмасата около скоростния лост, има и други неща където ако ги видя или ми се каже ще ми е по-лесно. Бих искал ащо си купя сам да си го сменя.
Злото е безсилно, когато Доброто е Безстрашно!

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook