Реглаж на жилото на газта

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 557
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW и VAG

Реглаж на жилото на газта

Мнение от zafirovp » 20 Май 2013, 17:41

Здравейте,
Според вас от врътката на жилото на газта може ли да се контролират оборотите на празен ход?

Доколкото знам, за тази задача отговаря стъпковото моторче. Много хора казват обаче, че от там си оправят играещите обороти(както на колите с карбуратор). Според мен обаче тази врътка е само за обиране на луфта. Ако се опъне дросела ще е винаги леко отворен, което не е добре.

Вие как мислите?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 15.05.2004
Местоположение: София

Re: Реглаж на жилото на газта

Мнение от txl » 20 Май 2013, 18:51

Жилото не трябва да се използва за регулиране на празния ход. Нямай вяра на хора, които ти дават такива идеи :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 780
Регистриран на: 4.04.2009
Местоположение: Лом
Пол: Мъж
Кара: кУлУлО

Re: Реглаж на жилото на газта

Мнение от ///Mechov » 20 Май 2013, 18:57

Ако от жилото се регулираха оборотите на празен ход :kuku: , то тогава закаво е стъпковото моторче. Ако някой се опитва да го играе с жилото като смукач :mhihi: много е сбъркал.

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Реглаж на жилото на газта

Мнение от b00st » 20 Май 2013, 22:33

Това не са жигули, ако незнаете.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 780
Регистриран на: 4.04.2009
Местоположение: Лом
Пол: Мъж
Кара: кУлУлО

Re: Реглаж на жилото на газта

Мнение от ///Mechov » 21 Май 2013, 11:25

b00st написа:Това не са жигули, ако незнаете.

:yes: И аз това казвам.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2871
Регистриран на: 11.10.2006
Местоположение: Ruse
Пол: Мъж

Re: Реглаж на жилото на газта

Мнение от Le Transporteur » 21 Май 2013, 11:56

Този реглаж там е,за да се осигури необходимият свободен ход на жилото, т.е. да не е натегнато или хлабаво.
"Башак": ...еее БМВ караш, а ти е скъпо!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1130
Регистриран на: 30.04.2004
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: Е36 320i и E39 535i без ваноси
Мечтае да кара: М5
Детайли за колата: много синя и много черна

Re: Реглаж на жилото на газта

Мнение от Hristo » 23 Май 2013, 17:12

Le Transporteur написа:Този реглаж там е,за да се осигури необходимият свободен ход на жилото, т.е. да не е натегнато или хлабаво.

До каква степен го натягате?
Моето съм го направил да няма изобщо празен ход, а веднага след бутване на педала да отваря дросела :)
А като я взех беше няколко милиметра поотхлабено :shock:

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Реглаж на жилото на газта

Мнение от b00st » 23 Май 2013, 17:14

Аз връщам половин-един оборот от преместването на дросела за да имам по-плавно тръгване в ниските, но зависи и от мотора. При м42 е чувствителна газта.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Реглаж на жилото на газта

Мнение от steeN » 23 Май 2013, 19:45

Трябва да има лек луфт, колкото да не седи педала под напрежение. Ако го натегнеш дросела няма да е затворен до край.
Добре, че ме подсетихе, че трябва и моето да налася, че е доста хлабаво. Някой сменял ли го е ? Лесно ли е ?
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Реглаж на жилото на газта

Мнение от b00st » 23 Май 2013, 19:50

Що ти е да го сменяш? Просто си обери луфта от врътката.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 557
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW и VAG

Re: Реглаж на жилото на газта

Мнение от zafirovp » 23 Май 2013, 22:03

Моя обаче е за смяна, пластмасата, която придържа резбата за реглаж се е отчупила. Някой пази ли си старото жило? Бирата е от мен.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Реглаж на жилото на газта

Мнение от steeN » 23 Май 2013, 23:40

Изглежда се е поразтегнало доста и подозирам, че няма да стане само с опъване. Знам, че са "грешни" пари...
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1241
Регистриран на: 17.07.2005
Местоположение: София, Божурище
Пол: Мъж
Кара: Alfa 159 JTD :(
Мечтае да кара: настрани

Re: Реглаж на жилото на газта

Мнение от maxpower » 24 Май 2013, 11:09

zafirovp написа:Моя обаче е за смяна, пластмасата, която придържа резбата за реглаж се е отчупила. Някой пази ли си старото жило? Бирата е от мен.

Предполагам гумичката в която се мушка се е скъсала? Ако е така режеш късо парте маркуч за масло дълго към 1-1,5см и 10мм вътрешен диматър мисля и го нанизваш на стойката, в него си слагаш врътката и готово- на моята е така по поне 2 години. Ново се продава само с жилото за съжаление. Ако е се е счупило това в което навиваш, можеш да си го направиш с 2 гайки. Едва ли някои си е сменял жилото.
A sleeper (car) - is a car that has high performance and an unassuming exterior.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 280
Регистриран на: 24.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '98 e36 328i Тouring
Мечтае да кара: e36 ///M3

Re: Реглаж на жилото на газта

Мнение от clarcky » 24 Май 2013, 14:31

Вдъхновен от темата ходих да чопкам по м52то :mhihi: При мен дори докрай натегнато не променя въобще оборотите,и педала остава без никакъв свободен ход,върнах малко назад и му оставих съвсем лек ход,преди беше доста по голям свободния ход,ще видя как е сега на тест драйва :lol: Хванах да бутам и тва за АСЦ-то и него го оставих с много лек ход :)

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 9.01.2023
Пол: Мъж

Re: Реглаж на жилото на газта

Мнение от erkanshnr » 09 Яну 2023, 19:30

maxpower написа:
zafirovp написа:Моя обаче е за смяна, пластмасата, която придържа резбата за реглаж се е отчупила. Някой пази ли си старото жило? Бирата е от мен.

Предполагам гумичката в която се мушка се е скъсала? Ако е така режеш късо парте маркуч за масло дълго към 1-1,5см и 10мм вътрешен диматър мисля и го нанизваш на стойката, в него си слагаш врътката и готово- на моята е така по поне 2 години. Ново се продава само с жилото за съжаление. Ако е се е счупило това в което навиваш, можеш да си го направиш с 2 гайки. Едва ли някои си е сменял жилото.


Колега цялото жило ли нанизваш,не ми стана ясно точно как става

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook