Парното духа много слабо

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2253
Регистриран на: 22.01.2007
Местоположение: В.Търново
Пол: Мъж
Кара: ...don`t drive fast, just fly low
Мечтае да кара: E36 M3

Парното духа много слабо

Мнение от BT9028BA » 07 Дек 2012, 0:43

Значи когато съм на топло духа много слабо, а когато обърна на студено се усилва
Направих проба и без филтър да видя дали ще се усили но пак си беше същото

Ако има значение с дигиталния климатроник съм

Не знам дали е нормално но и други е36-ци с дигитална клима го имат този проблем

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 132
Регистриран на: 20.04.2010
Местоположение: Ямбол-Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 318is Coupe
Мечтае да кара: BMW e21

Re: Парното духа много слабо

Мнение от valeri_86_ » 07 Дек 2012, 9:17

Аз съм с дигиталния климатроник...Значи кагото го настроя на 32C да духа и врътна врътката на централната конзола на топло струята която духа е по слаба от тази на студено..Когато е на топло мнооого горещо духа , но по слабо...Не мисля че е проблем това, защото жегата е голяма която духа...Може би инженерите така са го констроирали защото ако духа със същата сила както на студено ,ще ти пари на очите... :mhihi: Мисля че всичко си е ок...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Парното духа много слабо

Мнение от zvetiko » 07 Дек 2012, 9:29

Може би някои клапи за отоплението не се отварят докрай- трябва малко да се поразглоби и да се види как работят. ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2253
Регистриран на: 22.01.2007
Местоположение: В.Търново
Пол: Мъж
Кара: ...don`t drive fast, just fly low
Мечтае да кара: E36 M3

Re: Парното духа много слабо

Мнение от BT9028BA » 07 Дек 2012, 9:41

valeri_86_ написа:Аз съм с дигиталния климатроник...Значи кагото го настроя на 32C да духа и врътна врътката на централната конзола на топло струята която духа е по слаба от тази на студено..Когато е на топло мнооого горещо духа , но по слабо...Не мисля че е проблем това, защото жегата е голяма която духа...Може би инженерите така са го констроирали защото ако духа със същата сила както на студено ,ще ти пари на очите... :mhihi: Мисля че всичко си е ок...


И при мен е същото колега, когато завъртя на топло въздуха намалява но духа много горещо

Иначе съм проверил всички клапи и те си отварят нормално

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Парното духа много слабо

Мнение от zvetiko » 07 Дек 2012, 10:13

След като въздушният поток намалява е логично да почне да духа по-топло.
След като вентилатора е наред, филтъра е сменен, клапите за отоплението отварят до крайно положение поне аз не мога да се сетя за нещо друго. Колега, нали си проверил клапите не на таблото, а на тялото на блока където се намират радиаторите.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2253
Регистриран на: 22.01.2007
Местоположение: В.Търново
Пол: Мъж
Кара: ...don`t drive fast, just fly low
Мечтае да кара: E36 M3

Re: Парното духа много слабо

Мнение от BT9028BA » 07 Дек 2012, 11:14

zvetiko написа:След като въздушният поток намалява е логично да почне да духа по-топло.
След като вентилатора е наред, филтъра е сменен, клапите за отоплението отварят до крайно положение поне аз не мога да се сетя за нещо друго. Колега, нали си проверил клапите не на таблото, а на тялото на блока където се намират радиаторите.


Значи преди 3 дена сложих дигиталния климатик, преди това бях с врътките и там топло студено си духаше еднакво силно
Преди да сложа таблото пробвах всички клапани на прасето дали отварят, всичко си беше ОК
Именно затова ми направи впечатление че климата с врътки духаше повече отколкото с дигиталния и се зачудих дали има проблем

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 691
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше 325tds
Мечтае да кара: e46 330xd

Re: Парното духа много слабо

Мнение от Coulthard » 07 Дек 2012, 13:31

честно казано няма проблем
аз съм с диги и при мен си духа по слабо от колкото с врътките
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 128
Регистриран на: 27.07.2012
Местоположение: грЕлинПелин
Пол: Мъж
Кара: 316 компакт

Re: Парното духа много слабо

Мнение от biser_316 » 07 Дек 2012, 13:47

според мен е нормално.защото и при мен топлото е по-слабо

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 132
Регистриран на: 20.04.2010
Местоположение: Ямбол-Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 318is Coupe
Мечтае да кара: BMW e21

Re: Парното духа много слабо

Мнение от valeri_86_ » 08 Дек 2012, 8:48

Колеги, не се притесняваите за това не е проблем...:)... :mhihi: :mhihi: Сега като се сетя ...Като си купих BMW-то беше -12С отвън..и докато разбера че има врътка за топло и студено умрях от студ от Пловдив до Стра Загора.... :mhihi: :mhihi: :mhihi: Климатроника беще на 32С, а врътката беше на студено.... :mhihi: :mhihi: И ми духа студено, а на дисплея показва 32С...И си викам "E***ти счупените BMW-та"....Но сега бих казал че и другата ми кола пак ще е BMW... :driving:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1182
Регистриран на: 23.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е36
Мечтае да кара: Е46 М3

Re: Парното духа много слабо

Мнение от baitun » 08 Дек 2012, 9:31

И при мен е така, духа по-слабо на топло, дори като му дам ауто/примерно усилено до средата/ от централната духалка почти не духа

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Парното духа много слабо

Мнение от zvetiko » 08 Дек 2012, 10:01

BT9028BA написа:
zvetiko написа:След като въздушният поток намалява е логично да почне да духа по-топло.
След като вентилатора е наред, филтъра е сменен, клапите за отоплението отварят до крайно положение поне аз не мога да се сетя за нещо друго. Колега, нали си проверил клапите не на таблото, а на тялото на блока където се намират радиаторите.


Значи преди 3 дена сложих дигиталния климатик, преди това бях с врътките и там топло студено си духаше еднакво силно
Преди да сложа таблото пробвах всички клапани на прасето дали отварят, всичко си беше ОК
Именно затова ми направи впечатление че климата с врътки духаше повече отколкото с дигиталния и се зачудих дали има проблем


Имах преди 3 години Е36 1.8is с автоматичен климатик, но не дигиталният- доколкото си спомням при Е36 бяха 3 вида управления. За мен това е колата с най-доброто отопление, която съм имал- при -20 навън, вътре може да направиш неприятно топло. Наскоро се занимавах с една Е38-ца М62В35, автоматичен цифров климатик, не знам дали е сменян филтъра, но топлото беше много слабо, дори на максимум. Не знам защо се получава така- може би при автоматичните климатици радиатора и въздухопроводите са по-малки за да има място за автоматиката, може би самото управление дирижира вентилатора и клапите да работят по този начин с цел оптимално установяване и подържане на определена температура според възгледите на този, който е създал това управление.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 575
Регистриран на: 16.02.2009
Местоположение: София
Кара: BMW 318i, sedan, 11.97

Re: Парното духа много слабо

Мнение от 00700 » 08 Дек 2012, 21:23

baitun написа:И при мен е така, духа по-слабо на топло, дори като му дам ауто/примерно усилено до средата/ от централната духалка почти не духа

Провери си филтъра на купето.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2871
Регистриран на: 11.10.2006
Местоположение: Ruse
Пол: Мъж

Re: Парното духа много слабо

Мнение от Le Transporteur » 09 Дек 2012, 13:09

Когато врътката на централната конзола е на студено подаваният въздух не преминава през питата на радиаторчето и обратно. Именно питата убива скоростта на въздуха когато се обдухва през нея. Отделно на 15 год коли, дори да се карани с филтър едва ли питата е с идеално чиста повърхност.
"Башак": ...еее БМВ караш, а ти е скъпо!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 477
Регистриран на: 8.08.2012
Местоположение: Пловдив
Кара: e36 AC Schnitzer, e46 328i
Мечтае да кара: e31
Детайли за колата: малко по-различна

Re: Парното духа много слабо

Мнение от kichuka » 09 Дек 2012, 14:07

При мен на студена кола като пусна да духа топло не духа силно. При загряла кола духа доста силно ако е докрай не се търпи.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 8.03.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: E36 coupe 318is ex
E36 coupe 328i ex
E46 touring 320d ex
E90 325i

Re: Парното духа много слабо

Мнение от kokoshkite » 15 Дек 2012, 21:03

На старата ми е36 92г. с клима с врътките ,духаше по-силно от сегашната с дигитална клима факт :) Чувал съм ,че от централна духалка ,духа по-хладък въздух отколкото останалите духалки с цел да не се успива водача от топлото духайки в лицето му . За мен има логика така да е и на дигиталната клима .
Изображение

Следваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook