Самостоятелна смяна на задни дискове - готово

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 440
Регистриран на: 25.12.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90 M-Sport
Детайли за колата: 320D sapphire black

Самостоятелна смяна на задни дискове - готово

Мнение от grudev » 25 Авг 2012, 9:05

Колеги,

Интересувам се има ли нещо сложно в смяната на задните дискове. Мисля да си ги сменя сам и да спестя един 50 лв. Ще я вдигна на крик и ще дейтвам.

Поздрави,
Последна промяна grudev на 29 Авг 2012, 11:49, променена общо 1 път
Drift machine ....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3874
Регистриран на: 21.05.2008
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: 318i 97'

Re: Самостоятелна смяна на задни дискове и накладки

Мнение от metodi80 » 25 Авг 2012, 10:16

Ако ме питаш мене няма нищо сложно не само в тая процедура ми и в която и да било друга .... Стига да имаш знанията и нужните средства/удобства , няма нищо сложно в никоя процедура ... На така зададен въпрос как да ти отговоря ... :) Вдигай колата на крик и действай , както и ти сам си казал ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Самостоятелна смяна на задни дискове и накладки

Мнение от Dirty M5 driveR » 25 Авг 2012, 11:23

Както е казал Методи няма нищо сложно. Първо свали гумата и огледай какви инструменти ще трябват. При прибирането на буталото на апарата внимавай да се скъсаш маншончето. Зор ще видиш ако някой водач се окаже заварен :mhihi: Тогава си трябва нагряване. Хубаво е водачите да ги извадиш, позачистиш и намажеш с медна грес ако имаш. Също и малко по гърба на накладките, за да предотвратиш евентуално скърцане. Момента е добър да хвърлиш и едно око на спирачките маркучи.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 440
Регистриран на: 25.12.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90 M-Sport
Детайли за колата: 320D sapphire black

Re: Самостоятелна смяна на задни дискове и накладки

Мнение от grudev » 25 Авг 2012, 14:28

Благодаря за мненията, имам нужните инструменти и ще си ги сменя сам. Ще пиша отзив след това.
Drift machine ....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 410
Регистриран на: 11.02.2010
Кара: E36 Compact M40B18 M-tech

Re: Самостоятелна смяна на задни дискове и накладки

Мнение от k-hristov » 25 Авг 2012, 15:02

Ако не си ги сменил още, ми пиши на лично, утре съм свободен и ще дойда да ти ги сменя без пари.Ако не си убеден в уменията си, по-добре не пипай спирачната система на колата, защото тя ти пази живота.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1001
Регистриран на: 24.08.2005
Местоположение: Sofia - Mladost
Кара: Е30 340!!!
Мечтае да кара: Е34 М5 - Е30 М3

Re: Самостоятелна смяна на задни дискове и накладки

Мнение от БаЯн » 25 Авг 2012, 16:32

ekcta3uto написа:Ако не си ги сменил още, ми пиши на лично, утре съм свободен и ще дойда да ти ги сменя без пари.Ако не си убеден в уменията си, по-добре не пипай спирачната система на колата, защото тя ти пази живота.

Абе хора я се успокойте къде има нещо сложно при сменянето на дискове и накладки и къде толкова можеш да сгрешиш там че да направиш фал :conf:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Самостоятелна смяна на задни дискове и накладки

Мнение от Dirty M5 driveR » 25 Авг 2012, 17:01

Ми то много неща изглеждат елементарни, а като почне човек и се случва да се запъне някъде. Ще се окаже някой водач яко клеясал, колегата ще напъне мъжката и ще го скъса (примерно, дано не се случи). Така че по-добре първо да се пита, поразучи, пък после да се действа.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 410
Регистриран на: 11.02.2010
Кара: E36 Compact M40B18 M-tech

Re: Самостоятелна смяна на задни дискове и накладки

Мнение от k-hristov » 25 Авг 2012, 22:52

БаЯн написа:
ekcta3uto написа:Ако не си ги сменил още, ми пиши на лично, утре съм свободен и ще дойда да ти ги сменя без пари.Ако не си убеден в уменията си, по-добре не пипай спирачната система на колата, защото тя ти пази живота.

Абе хора я се успокойте къде има нещо сложно при сменянето на дискове и накладки и къде толкова можеш да сгрешиш там че да направиш фал :conf:

Те хората много често си мислят че имат настинка, и пият Фервекс, и след известно се разбира, че е трябвало всъщност да посетят лекар."И аз мога, и тате може, ама козата си сака пръч".

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Самостоятелна смяна на задни дискове и накладки

Мнение от vladobate » 25 Авг 2012, 23:14

grudev написа:Колеги,

Интересувам се има ли нещо сложно в смяната на задните дискове. Мисля да си ги сменя сам и да спестя един 50 лв. Ще я вдигна на крик и ще дейтвам.

Поздрави,

Сложното може да възникне при свалянето на диска ако запънат накладките на ръчната ( ако има ръбче диска , а то не може да няма ) . Ама колега ти е предложил услугите си ,че явно му идва отръки само като вземете чука набърчкайте малко мозъчни гънки ( ще е по-лесно :mhihi: ). Успех.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2163
Регистриран на: 2.08.2007
Местоположение: там,където белите мечки слизат на ръчна спирачка
Пол: Мъж
Кара: По-долу изброеното...
Детайли за колата: E-39 530d touring-full ///Mпакет, ///М3 EVO Sedan
...и едно лачено купенце Е-30 с м40б18.

Re: Самостоятелна смяна на задни дискове и накладки

Мнение от Борис_Малинов » 28 Авг 2012, 19:53

...понякога елементарни уж работи, стават адски сложни...
ИзображениеИзображение
Нещата, които притежаваме...всъщност притежават нас!
..., който не се учи от историята, е обречен да я повтори!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Самостоятелна смяна на задни дискове и накладки

Мнение от Dirty M5 driveR » 29 Авг 2012, 5:30

Ние добре, че му казваме тия неща, но аз лично в никакъв случай не искам да го обезсърча да се хване и да опита сам. Пък ако срещне трудност, нека да пита пак, да поиска помощ и така. Това е в реда на нещата - когато не си правил дадено нещо, е нормално ако не се справиш от раз. Но когато човек има желание и нужните технически познания значи е готов да започне с практиката, и всяка малка трудност или грешка ще го научат най-добре какво трябва и не трябва да се прави.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 440
Регистриран на: 25.12.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90 M-Sport
Детайли за колата: 320D sapphire black

Re: Самостоятелна смяна на задни дискове и накладки

Мнение от grudev » 29 Авг 2012, 11:44

Dirty M5 driveR написа:Ние добре, че му казваме тия неща, но аз лично в никакъв случай не искам да го обезсърча да се хване и да опита сам. Пък ако срещне трудност, нека да пита пак, да поиска помощ и така. Това е в реда на нещата - когато не си правил дадено нещо, е нормално ако не се справиш от раз. Но когато човек има желание и нужните технически познания значи е готов да започне с практиката, и всяка малка трудност или грешка ще го научат най-добре какво трябва и не трябва да се прави.


Доста добре си го казал :)

Работата е свършена, беше лесна работа. Наистина беше важно обаче необходимите инструменти да са налице. В моя случай - крик, много здрав и голям ключ 17ф за болтовете на джантите, защото няколко така бяха заяли, че счупих оригиналния ключ на БМВ. Реших проблема като купих от практикер с удължаваща се дръжка на Бъджет за 16 лв уникално здрав. После лек подскок върху него и опала болта скръцна и се разви. След като свалих гумата свалих апарата с помощта на ключ 15. Апарата се сваля и после с шестограм се развива болта на диска. В моя случай накладките се оказаха почти нови и не ги смених, въпреки, че и това щеше да е лесно, те сами си падаха. Махнах старите дискове, сложих новите брембота и после по обратни ред всичко :) За 30 мин се сменя диск с всичко необходимо под ръка. Малко съжалявам, че не направих снимки, но късно се усетих. Сега съм жик - так с нови дискове и вече не тресе. Един съвет от мен, никога ама никога не купувайте дискове втора употреба. Аз бях взел такива уж като нови и се оказаха криви, но с просто око не се забелязва.
Поздрави,
Последна промяна grudev на 29 Авг 2012, 15:19, променена общо 1 път
Drift machine ....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 14.04.2010
Местоположение: по света и у нас..
Пол: Мъж
Кара: е36 м52б20 купе
Мечтае да кара: e46 m3 csl

Re: Самостоятелна смяна на задни дискове - готово

Мнение от Badr Hari » 29 Авг 2012, 12:50

Здрасти колега, а лесно ли свали дисковете, щото на мойта исках да огледам накладките на ръчната спирачка, и не можах да сваля диска. Развих шестограма, пробвах да избия диска, но не можах. Може би някакви скоби си използвал?
BMW - The Ultimate Driving Machine

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 440
Регистриран на: 25.12.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90 M-Sport
Детайли за колата: 320D sapphire black

Re: Самостоятелна смяна на задни дискове - готово

Мнение от grudev » 29 Авг 2012, 15:22

Badr Hari написа:Здрасти колега, а лесно ли свали дисковете, щото на мойта исках да огледам накладките на ръчната спирачка, и не можах да сваля диска. Развих шестограма, пробвах да избия диска, но не можах. Може би някакви скоби си използвал?



При мен излязоха без проблем, дори сила не съм използвал. Скоби няма. Да не си забравил вдигната ръчната. Така няма да излезе диска ;)
Drift machine ....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 14.04.2010
Местоположение: по света и у нас..
Пол: Мъж
Кара: е36 м52б20 купе
Мечтае да кара: e46 m3 csl

Re: Самостоятелна смяна на задни дискове - готово

Мнение от Badr Hari » 29 Авг 2012, 16:07

Даа бях си я дръпнал доволно :D Благодаря ти колега. :yes:
BMW - The Ultimate Driving Machine

Следваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook