Хидравлична ръчна, въпроси

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 4.01.2011
Местоположение: В.Търново
Пол: Мъж
Кара: E91 LCI/е36 дрифтачка

Re: Хидравлична ръчна, въпроси

Мнение от dicho0o » 21 Сеп 2012, 23:21

Колеги имам един въпрос за хидр.ръчна.
Вече ми е ясно че трябва да се спира АБС-а,това не е проблем,обаче колата отзад е с дискове(още по-добре),но по схемата която се връзва излиза че трябва от две тръбите да станат в една,и това не е проблем да го направя,но искам пък когато си карам колата в градски условия АБС-а да си работи независимо на двете задни гуми.Възможно ли е да стане,защото колата е по-скоро ежедневка и от време на време ще се кара на писта или на полигон,така че и ръчната ще си я направя по-дискретна.Таа това ми е въпроса-може ли да са независими двете задни гуми или след като сложа ръчната ще си работят заедно...
Дано сте ме разбрали,защото май не успях да обясня достатъчно добре :dunno:
Изображение
..На завоя заляга ,конете яко напряга ,задницата бяга ,към мантинелата посяга ,педала до метала ,прекъсвача да откача ,да гърми гърнето ,да разцепва небето..

FiRe WaLK WiTh Me !
Аватар
Мнения: 4203
Регистриран на: 23.03.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: винаги с усмивка :)
Детайли за колата: 316is touring - Виолетка

Re: Хидравлична ръчна, въпроси

Мнение от SpUd3r » 22 Сеп 2012, 20:05

Какво е по-различното на е36? Аз на е30-та съм с хидравлична и абс, проблеми никакви. Блокираше задните гуми (малко трудно заради голямата помпа), но като си натисках спирачките имах абс :yes:
Tux0 Ca !
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 4.01.2011
Местоположение: В.Търново
Пол: Мъж
Кара: E91 LCI/е36 дрифтачка

Re: Хидравлична ръчна, въпроси

Мнение от dicho0o » 23 Сеп 2012, 17:55

Ами към задните гуми вървят две тръбички,за да може АБС-а да блокира двете гуми независимо една от друга.Ако ги съединя в една,тя ръчната ще си работи,но и задните две гуми ще имат еднакво усилие,а не различно както го определя АБС-а :)
Изображение
..На завоя заляга ,конете яко напряга ,задницата бяга ,към мантинелата посяга ,педала до метала ,прекъсвача да откача ,да гърми гърнето ,да разцепва небето..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 8.09.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E63 650i

Re: Хидравлична ръчна, въпроси

Мнение от ръб » 25 Сеп 2012, 0:31

добре де, моята има АБС и само 1 тръбичка за назад, която влиза отзад в тройник и се разклонява към колелата, защо ?

и към колегата по-назад - с хидравлична ръчна си имаш и предни и задни спирачки с крачната - просто кято я натиснеш, течността си преминава през ръчната. Туй как ти хрумна, че спира само с предните, незнам.

а ако на някой му е въззор - да си свали бушона или някое реле на абс-а. за кво пък чак копчета да се монтират, незнам.

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 20.04.2018
Пол: Мъж

Re: Хидравлична ръчна, въпроси

Мнение от luddd » 25 Ное 2021, 20:40

Нека възкресим тази тема, някой може ли да ми каже разлика с двубутална ръчна? предимства/минуси от тези примерно с 1 бутало?!
Има ли някой който е сложил 2ри спирачен апарат отзад специално за ръчната? От толкова четене в нета и форума така май ще е най-добре от колкото да се прекъсват линните за предни/задни!?


И може би най-важното, моля който има снимки с поставена хидравлична отдясно пасажерското място, нека качи. Имам предвид точно където би трябвало да е стойката за телефон, за справка ТАЗИ СНИМКA. Ако може да сподели от къде я е закупил. Моята идея е да я поставя там, на абслолютно същото място, като прилично я прикрия с черен мокет и самата ръчка която стърчи да се сваля за да мога да си я свалям/слагам когато пожелая. Хем да не се набива на очи.

Предишна

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook