Хидравлична ръчна, въпроси

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 15.12.2010
Местоположение: Павликени
Пол: Мъж
Кара: Е 36 320

Хидравлична ръчна, въпроси

Мнение от bashev_86 » 06 Юли 2012, 13:34

Здравейте колеги, решил съм да си монтирам хидравлична ръчна, но се замислих, след като колата има ABS това няма ли да предотвратява преплъзването на колелата при задействането на ръчната? Идеята е дрифт. Надявам се да съм бил ясен с въпроса си и се извинявам ако не съм.. благодаря ви предварително

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Хидравлична ръчна, въпроси

Мнение от vladobate » 07 Юли 2012, 22:48

:)
Последна промяна vladobate на 08 Юли 2012, 19:56, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Хидравлична ръчна, въпроси

Мнение от Dirty M5 driveR » 08 Юли 2012, 9:06

Няма проблеми. Но във връзка с дрифта - не е зле да си направиш прекъсвач в купето, с който да изключваш АБС-а. В определени моменти пречи, защото някой маневри водят до естествено блокиране на дадено колело, и ще е неприятно АБС-а да почне да рита.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 280
Регистриран на: 3.03.2011
Местоположение: PLEVEN
Пол: Мъж
Кара: гумите да пушът

Re: Хидравлична ръчна, въпроси

Мнение от DRIFT MASHINA » 08 Юли 2012, 9:34

Аз съм с хидравлична ръчна и просто съм махнал релетата на абс и нямам никакъв проблем

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 322
Регистриран на: 29.09.2009
Местоположение: Бяла
Пол: Мъж
Кара: грозно е36 купе
Мечтае да кара: настрани с около 200

Re: Хидравлична ръчна, въпроси

Мнение от bebcho__ » 08 Юли 2012, 10:33

някой може ли да обясни, при монтиране на хидравлична ръчна дали не е по-добре да се монтира 2-ри комплект спирачни апарати отзад и евентуално по какъв начин става това? как се закрепят и каква дебелина трябва да е планката евентуално? аз мисля да го направя по този начин - с отделен кръг на течността и отделна помпа само за това?! забелязах доста хора са го направили по този начин и мисля, че е по-добрия вариант, за да не се слага кранче, за да се предотвратят евентуални проблеми по оригиналната система. мерси предварително
you can not imagine the immensity of the fuck i do not give
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 15.12.2010
Местоположение: Павликени
Пол: Мъж
Кара: Е 36 320

Re: Хидравлична ръчна, въпроси

Мнение от bashev_86 » 08 Юли 2012, 12:58

Значи опасенията ми се потвърдиха, няма начин да имам ABS и хидравлична ръчна и всичко да работи, както каза колегата трябва да се замисля за отделен кръг, благодаря за размислите :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 28.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е36 Турбо?! любима, е39 28-ца бате
Мечтае да кара: е36 с осмак
Детайли за колата: Най-много върви 28мицата от всичко.
Wanna be 1.5 bar.

Re: Хидравлична ръчна, въпроси

Мнение от Boyadjiev » 08 Юли 2012, 13:57

:OT: Не виждам какво ви пречи ABS-а... Винаги ми е помагал и при правилна работа с него успявам да направя всичко което искам да се случи... Не гледайте рейсинг колите...

Мислил съм я тази врътка, слага се от хубавите ръчни с 2та кръга и няма проблеми с малко свикване с работата на ръчната и на спирачките ;)
Изображение Изображение Изображение
Уважавай другия, независимо каква кола кара.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 322
Регистриран на: 29.09.2009
Местоположение: Бяла
Пол: Мъж
Кара: грозно е36 купе
Мечтае да кара: настрани с около 200

Re: Хидравлична ръчна, въпроси

Мнение от bebcho__ » 08 Юли 2012, 16:26

Boyadjiev написа::.. Не гледайте рейсинг колите...

Мислил съм я тази врътка, слага се от хубавите ръчни с 2та кръга и няма проблеми с малко свикване с работата на ръчната и на спирачките ;)

я обесни, моля те, при теб как е? и ако си свързал ръчната към кръга на задните спирачки как (ако се наложи) натискаш и ръчната и крачната едновремено? и какво се получава тогава? и как се справяш с барабанните спирачки на ръчната, на колко време ги сменяш при постоянна работа с лоста? ;)
п.с. колегата е написал "за дрифт", което може би ще му помогне, ако го направи като на рейсинг колите - с 2 спирачни апарата на задните главини.
IMG_4833.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
you can not imagine the immensity of the fuck i do not give
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 779
Регистриран на: 10.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 413
Мечтае да кара: 628CSI

Re: Хидравлична ръчна, въпроси

Мнение от Haddess » 08 Юли 2012, 19:22

bebcho__ написа:
Boyadjiev написа::.. Не гледайте рейсинг колите...

Мислил съм я тази врътка, слага се от хубавите ръчни с 2та кръга и няма проблеми с малко свикване с работата на ръчната и на спирачките ;)

я обесни, моля те, при теб как е? и ако си свързал ръчната към кръга на задните спирачки как (ако се наложи) натискаш и ръчната и крачната едновремено? и какво се получава тогава? и как се справяш с барабанните спирачки на ръчната, на колко време ги сменяш при постоянна работа с лоста? ;)
п.с. колегата е написал "за дрифт", което може би ще му помогне, ако го направи като на рейсинг колите - с 2 спирачни апарата на задните главини.
IMG_4833.JPG


Ти :drinking: ли си ? Хидравличната система се връзва към апарата не към челюстите за ръчна ? :OT:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 4.01.2011
Местоположение: В.Търново
Пол: Мъж
Кара: E91 LCI/е36 дрифтачка

Re: Хидравлична ръчна, въпроси

Мнение от dicho0o » 08 Юли 2012, 20:29

Аз също ще слагам такава ръчна.Доколкото разбрах е хубаво да има копче с което да се спира АБС-а.Лесно се монтира и когато използваш ръчната спираш АБС,после като си караш из града си го пускаш и така...
Общо взето няма проблем и да имаш,като дрифтиш не се ползва АБС :driving:
Изображение
..На завоя заляга ,конете яко напряга ,задницата бяга ,към мантинелата посяга ,педала до метала ,прекъсвача да откача ,да гърми гърнето ,да разцепва небето..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 28.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е36 Турбо?! любима, е39 28-ца бате
Мечтае да кара: е36 с осмак
Детайли за колата: Най-много върви 28мицата от всичко.
Wanna be 1.5 bar.

Re: Хидравлична ръчна, въпроси

Мнение от Boyadjiev » 08 Юли 2012, 20:40

При мен все още я няма поради $$$$, но иначе се прекъсват спирачните тръбички за задните спирачки, слагаш ръчната и ря си управлява само задните апарати когато я ползваш, с крачната спирачка - само предните, като не искаш ръчна, отваряш крана и стандартния кръг се ползва както е сток... Никакви абс-и, нищо друго... :conf:
Изображение Изображение Изображение
Уважавай другия, независимо каква кола кара.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 4.01.2011
Местоположение: В.Търново
Пол: Мъж
Кара: E91 LCI/е36 дрифтачка

Re: Хидравлична ръчна, въпроси

Мнение от dicho0o » 09 Юли 2012, 0:14

Колега я дай малко инфо какъв е тоя кран,какви са тези само задни,само предни спирачки...Не бях чувал за такива неща :dunno:
Изображение
..На завоя заляга ,конете яко напряга ,задницата бяга ,към мантинелата посяга ,педала до метала ,прекъсвача да откача ,да гърми гърнето ,да разцепва небето..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 28.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е36 Турбо?! любима, е39 28-ца бате
Мечтае да кара: е36 с осмак
Детайли за колата: Най-много върви 28мицата от всичко.
Wanna be 1.5 bar.

Re: Хидравлична ръчна, въпроси

Мнение от Boyadjiev » 09 Юли 2012, 2:51

dicho0o написа:Колега я дай малко инфо какъв е тоя кран,какви са тези само задни,само предни спирачки...Не бях чувал за такива неща :dunno:

:shock: :shock: :shock:
То това си е стандартния монтаж на хидравлична ръчна (аз поне не знам за друг) :help:
Утре на наспало ще видя темата с обясненията коя беше :yes:
Изображение Изображение Изображение
Уважавай другия, независимо каква кола кара.

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 15.12.2010
Местоположение: Павликени
Пол: Мъж
Кара: Е 36 320

Re: Хидравлична ръчна, въпроси

Мнение от bashev_86 » 09 Юли 2012, 8:58

Идеята ми беше да имам и ABS и ръчна без да бутам отделни копета или да вадя релета и каквото и да е друго, не искам никакви кранчета и копчета, явно варианта е с отделни апарати
П.П. С тия отделни апарати, добре ще върши работа, но няма ли все пак ABS-а да се опитва да реагира поради блокирането на колелата.. няма ли вариант да изгори...?
Може и да мисля погрешно, просто размишлявам

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 322
Регистриран на: 29.09.2009
Местоположение: Бяла
Пол: Мъж
Кара: грозно е36 купе
Мечтае да кара: настрани с около 200

Re: Хидравлична ръчна, въпроси

Мнение от bebcho__ » 09 Юли 2012, 13:45

Haddess написа:
bebcho__ написа:
Boyadjiev написа::.. Не гледайте рейсинг колите...

Мислил съм я тази врътка, слага се от хубавите ръчни с 2та кръга и няма проблеми с малко свикване с работата на ръчната и на спирачките ;)

я обесни, моля те, при теб как е? и ако си свързал ръчната към кръга на задните спирачки как (ако се наложи) натискаш и ръчната и крачната едновремено? и какво се получава тогава? и как се справяш с барабанните спирачки на ръчната, на колко време ги сменяш при постоянна работа с лоста? ;)
п.с. колегата е написал "за дрифт", което може би ще му помогне, ако го направи като на рейсинг колите - с 2 спирачни апарата на задните главини.
IMG_4833.JPG


Ти :drinking: ли си ? Хидравличната система се връзва към апарата не към челюстите за ръчна ? :OT:

да, моя грешка. имах впредвид, че според мен по-добрия вариант е да се сложат още едни апарати отзад, за да не се преправя оригиналния кръг и с тоя кран да си спираш задните спирачки, според мен си трябват и те, а не само за ръчната... :dunno:
you can not imagine the immensity of the fuck i do not give
Изображение

Следваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook