Въпрос за покупка на нов крик

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 23.08.2011
Местоположение: Варна
Кара: е36 1.8i
Мечтае да кара: z4/850i
Детайли за колата: коли без тавани, мани

Въпрос за покупка на нов крик

Мнение от zonian » 25 Мар 2012, 19:08

Днес рещих да си сменя гумите. Колата тръгна назад и изкриви крика. Слава Богу на мен нищо ми няма, на колата също. Трябва сега да се купува нов крик. Искам нещо сигурно този път и максимално :!: стабилно :!: с голяма подпора отдолу. Да не се използва от страни на колата както заводския крик, а отдолу. Изчетох маса теми. Гледах някакви крокудили, ама тия колелца нещо не ми вдъхват доверие. Да не говоря че хидравликата като цяло нещо не ми вдъхва доверие. Дори за някаква двукомпонентна система си мисля. :kuku: Да я дигам с някакъв баламски крик (примерно заводския), и да я поставям на сигурна подпора. :help: Става дума за смяна на гуми така че колата трябва да се вдигне доста. Също тази система трябва да мога да го нося в препълнения си багажник. :nono: Окачването ми не е препрявяно и разтоянито от земята до праговете е stock.

Благодатя ви предварително. :bchug:

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Въпрос за покупка на нов крик

Мнение от b00st » 25 Мар 2012, 19:28

по-голямо л*йно от оригиналния крик на е36 няма. мене ми се е измятал така 2 пъти, от тогава си ползвам стандартен ромбоиден крик от японка къде се слага под прага, а ако трябва да ползвам оригиналния задължително резервната я пъхам под прага. оригиналния крик за да го ползваш особено отзад трябва да ти държи добре ръчната и задължително дръпната кат се сменят гуми.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: Въпрос за покупка на нов крик

Мнение от Делян » 25 Мар 2012, 19:36

Аз пък смятам, че фабричния е хубав. На мен също ми беше изиграл лоша шега и се изметна, но сам си бях виновен, бях забравил да подпра с камъни от двете страни предните колелета и като разлашках колата, че някво нещо се опъваше се свлече.. Преди, като бях със стъклопластови прагове, ползвах крик от форд, който се слага отдолу. Вършеше работа. За по-сигурно винаги подлагай камъни от под гумите и ако ще се вреш отдолу да правиш няккъв ремонт, винаги подпирай допълнително с някви неща - трупчета, резервна гума и т.н.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 19.08.2008
Местоположение: СОФИЯ*ПАВЛИКЕНИ

Re: Въпрос за покупка на нов крик

Мнение от JORO_86 » 25 Мар 2012, 20:53

Аз преди две години си купих най-евтиния крокодил от Практикер май беше /те на всякъде са еднакви/ за около 40 лв. До 2 тона е. По принцип е голямо менте ама за 2 години е използван многократно щото две коли съм ремонтирал с него и върши идеална работа за непрофесионалисти, не е имало проблеми с изпускане или нещо друго. Друг е въпроса че не мусе доверявам само на него и да лягам отдолу, купил съм си 2 стойки, а и скоро приватизирах на баща ми 7 тонен хидравличен крик от старите :lol: . Ама ако ще сменяш само гумите вземай крокодил за 30-40 лева и си карай работата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 23.08.2011
Местоположение: Варна
Кара: е36 1.8i
Мечтае да кара: z4/850i
Детайли за колата: коли без тавани, мани

Re: Въпрос за покупка на нов крик

Мнение от zonian » 25 Мар 2012, 22:16

ами май към крокодил вървят нещата, но ще изчакам още мнения да попрочета. Съседа който ми услужи с винтов крик и крокодил, че да оправя мазалото, ми показа неговият заводски крик. Върху ку*чето дето стърчи и влиза в прага беше заварил метална планка (кръгла) с гума върху нея (с диаметър 5см). Каза че го ползва директно под прага, ако се наложи. Идеята не ми харесва защото пак се послзва до колата, а не под нея. Даже ми се вижда още по-нестабилно. Просто споделям :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Въпрос за покупка на нов крик

Мнение от vladobate » 25 Мар 2012, 22:46

zonian написа:Днес рещих да си сменя гумите. Колата тръгна назад и изкриви крика. Слава Богу на мен нищо ми няма, на колата също. Трябва сега да се купува нов крик. Искам нещо сигурно този път и максимално :!: стабилно :!: с голяма подпора отдолу. Да не се използва от страни на колата както заводския крик, а отдолу. Изчетох маса теми. Гледах някакви крокудили, ама тия колелца нещо не ми вдъхват доверие. Да не говоря че хидравликата като цяло нещо не ми вдъхва доверие. Дори за някаква двукомпонентна система си мисля. :kuku: Да я дигам с някакъв баламски крик (примерно заводския), и да я поставям на сигурна подпора. :help: Става дума за смяна на гуми така че колата трябва да се вдигне доста. Също тази система трябва да мога да го нося в препълнения си багажник. :nono: Окачването ми не е препрявяно и разтоянито от земята до праговете е stock.

Благодатя ви предварително. :bchug:

Демек крикът е бил причината колата да тръгне или нещо не схващам . Ти крик за повдигане ли търсиш или нещо да подпира колата да се не движи напред-назад. Ако е второто всеки ще свърши работа просто заваряш крика за шасито , а долната част забиваш в асфалта с дюбели 10x200мм и няма да мръдне ти казвам. Успех.

.ninja { visibility: hidden; }
Аватар
Мнения: 845
Регистриран на: 27.01.2008
Пол: Мъж

Re: Въпрос за покупка на нов крик

Мнение от vladye » 25 Мар 2012, 22:53

По принцип, като във всяко нещо - има си правила, които трябва просто да се спазват.
Аз по-добро от крика на е36 не знам дали има, жигула стайл :lol:
Имам и "жаба", от е46 - просто ме хваща шубе като тръгна да вдигам колата с него.
Ако се спазват правилата за сигурност, крика на е36 е повече от ефективен и сигурен :yes:
virtue and tranquillity

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Въпрос за покупка на нов крик

Мнение от Benord » 26 Мар 2012, 1:37

Абе хора,подпирайте си колите! Винаги! Камъни,плочки,тухли,павета,тъщата :mhihi: ,навсякъде и помного,богат избор.Принципът е следният,колелото,което е за вдигане,на другият мост,отдругата страна на най-натовареното колело се подпира,отпред и отзад на гумата,задължително.Крикът само вдига! Не пречи на автомобилът да си върви където си поиска.Така,че съветът ми е да си намерите същият като вашият от колегите и подпирайте си колата,ВИНАГИ!Ръчна и на скорост си е неосъзната руска рулетка за невежите.Монтьор без магаре не бара нищо под кола.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3145
Регистриран на: 7.05.2007
Местоположение: около ЛЮБИМА и Е36
Пол: Мъж
Кара: видимо доволен
Мечтае да кара: само за удоволствие...
Детайли за колата: E36 318i - Вярната!
E30 316i - Непокорната
ML 400 CDI - Мецанко

Re: Въпрос за покупка на нов крик

Мнение от ~Мишо~ » 26 Мар 2012, 10:49

Както казаха колегите - крика на Е36 си е перфектен, а ти просто не си разбрал за какво служи. Преди вдигане с какъвто и да е крик колата се укрепя, крикът служи да я повдигне само, не да я държи неподвижно. По-добре ползвай клинове под гумите и някакви стойки, че така както работиш скоро ще пострадаш.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Въпрос за покупка на нов крик

Мнение от vld » 26 Мар 2012, 13:32

Абе аз подпирам, ма ония ден ми се раздроби камъка с който съм подпрял и крика се уви на 8ца :mhihi:
Изображение

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Въпрос за покупка на нов крик

Мнение от b00st » 26 Мар 2012, 14:39

~Мишо~ написа:Както казаха колегите - крика на Е36 си е перфектен, а ти просто не си разбрал за какво служи. Преди вдигане с какъвто и да е крик колата се укрепя, крикът служи да я повдигне само, не да я държи неподвижно. По-добре ползвай клинове под гумите и някакви стойки, че така както работиш скоро ще пострадаш.

перфектен е много пресилено. я си представи пукаш гума на магистралата и особено ако си в някоя бяла държава, всичко е оградено, няма камъни. покрай тебе минават коли с по над 120 и цялата ти кола се разклаща. с кво ще си "укрепиш" колата? доколкото знам към комплекта няма ОЕМ трупчета включени :wave:
а като си сложиш един повдигащ под прага и не ти трябват нито трупчета, камъни, дърва, въглища и други приспособления за работа по москвич 408.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: Въпрос за покупка на нов крик

Мнение от Делян » 26 Мар 2012, 16:01

Е колега, тва с подпирането е нещо задължително и е свързано с елементарни познания за безопастност. И няма значение от марката на автмобила и СТОКОВИЯ крик. Според мен човек трябва да е луд да си мъкне в багажника постоянно някви огромни крикове тип крокодил....

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Въпрос за покупка на нов крик

Мнение от b00st » 26 Мар 2012, 17:23

Изображение
ей такова ползвам аз кат дигам колата само че е с гайка накрая вместо тва железце и не заема повече место от оригиналния. за 5 години оригиналния ми се измятал 2-3 пъти (и е за кофата вече поради тая причина), тоя точно 0 пъти без да бухам камъни и съчки под секо колело.
аз лично слагам резервата под прага много по-добър за мене навик отколкото да търся некви камъни на улицата примерно и да се строшат като на колегата по-горе.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 19.08.2008
Местоположение: СОФИЯ*ПАВЛИКЕНИ

Re: Въпрос за покупка на нов крик

Мнение от JORO_86 » 26 Мар 2012, 17:40

Dpy написа:Е колега, тва с подпирането е нещо задължително и е свързано с елементарни познания за безопастност. И няма значение от марката на автмобила и СТОКОВИЯ крик. Според мен човек трябва да е луд да си мъкне в багажника постоянно някви огромни крикове тип крокодил....
Ей го лудия ти пише, ама имаш грешка миналата седмица изкарах психо изпита за С така че уж не съм луд. В кръга на майтапа ама моя крокодил седи в багажника и защото нямам гараж а не ми се мъкне всеки път в апартамента. Пък и той е колкото една туба 5 литра за гориво, колко място да ми заема. А за въпроса за подпиране по магистралите, който иска да е сигурен да си отреже 4 пърчета по 10 сантиметра ъглов профил 4 на 4 см. и да си сложи при резервната гума, пък за още по големите манияци на сигурноста и една дъска 20 на 10 см им трябва че да не потъва крика ако е кално. :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 18.11.2009
Местоположение: Майна таун
Пол: Мъж
Кара: e36 compact,96'индивидуъл
Мечтае да кара: 6 serries
Детайли за колата: монреалблауууу

Re: Въпрос за покупка на нов крик

Мнение от vaykisss » 26 Мар 2012, 17:49

zBoost написа:Изображение
ей такова ползвам аз кат дигам колата само че е с гайка накрая вместо тва железце и не заема повече место от оригиналния. за 5 години оригиналния ми се измятал 2-3 пъти (и е за кофата вече поради тая причина), тоя точно 0 пъти без да бухам камъни и съчки под секо колело.
аз лично слагам резервата под прага много по-добър за мене навик отколкото да търся некви камъни на улицата примерно и да се строшат като на колегата по-горе.


аз на стария компакт нямах оригинален и ползвах подобен от(нещо на ваг май беше),ползах го често поради микро пукнатина в едната джанта :mhihi: и не ми е изневерил,инче в сегашния оригиналния ми е като нов и макаронаджията не го е ползвал много много :mrgreen: и аз още не съм го ползвал :yes:

Следваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook