Въпрос за покупка на нов крик

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3911
Регистриран на: 11.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 Coupe 328i , Е36 Sedan 316i
Мечтае да кара: E36 M3 , E30 M3 , E31 850csi и все такива гадни стари кочини

Re: Въпрос за покупка на нов крик

Мнение от DirtySouth » 26 Мар 2012, 18:11

Вземи си един хидравличен до 2 тона по 15-20 лева са и го ползвал в комплект с оригиналния , аз така правя като не ме мързи естествено
I'm slowly drifting
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 220
Регистриран на: 19.12.2007
Местоположение: пловдив
Пол: Мъж
Кара: e36 318i м40 R.I.P:( е36 320и м52
Мечтае да кара: x5 или е36 кабрио

Re: Въпрос за покупка на нов крик

Мнение от lop_88 » 26 Мар 2012, 18:23

Ако знаеш как да боравиш с крик ,всеки ще ти свърши работа.няма значение какъв модел ще използваш задължително се вдига ръчната за да нямаш ядове.ако си забелязал и да идеш на гумаджия той отново ще те накара да е вдигнеш.И аз съм имал проблем с оригиналния крик с отметването ,но само веднъж защото забравих ръчната и вдигах едновременно едната страна с два крика :mrgreen: .не е необходимо да слагаш съчки или подпори под гумите.
може всичко да е ,да ама не е бмв :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 691
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше 325tds
Мечтае да кара: e46 330xd

Re: Въпрос за покупка на нов крик

Мнение от Coulthard » 26 Мар 2012, 18:47

не ве сериозно ли във техническият форум на Е36 някой пита как да си вдигне колата на крик и къв крик да си купи щото не знае как да използва оригиналният ??? ..... майтап си правите
вчера си смени четирите гуми с оригиналният крик като вдигах колата по веднъж от страна и свалях и предна и задна гума....
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 780
Регистриран на: 30.03.2008
Местоположение: Плевен/София
Пол: Мъж
Кара: конджул

Re: Въпрос за покупка на нов крик

Мнение от Jim Beam » 26 Мар 2012, 18:50

zBoost написа:Изображение
ей такова ползвам аз кат дигам колата само че е с гайка накрая вместо тва железце и не заема повече место от оригиналния. за 5 години оригиналния ми се измятал 2-3 пъти (и е за кофата вече поради тая причина), тоя точно 0 пъти без да бухам камъни и съчки под секо колело.
аз лично слагам резервата под прага много по-добър за мене навик отколкото да търся некви камъни на улицата примерно и да се строшат като на колегата по-горе.



От къде мога да се взема такъв? Какви пари е горе-долу, защото и моя оригиналният се изметна.
Изображение

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Въпрос за покупка на нов крик

Мнение от b00st » 26 Мар 2012, 19:56

еми от 15 до към 35лв има такива, трябва да потърсиш в googlе. тоя случайно го намерих в картинките пък се оказа FK даже :D
http://shopix.bg/Krik-za-avtomobil-FK-FKSCH888

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 20.01.2012
Местоположение: Банско
Пол: Мъж
Кара: ше Е36, Е46, E61, а сега Passat B8
Мечтае да кара: BMW

Re: Въпрос за покупка на нов крик

Мнение от русиабн » 26 Мар 2012, 20:02

zBoost написа:
~Мишо~ написа:Както казаха колегите - крика на Е36 си е перфектен, а ти просто не си разбрал за какво служи. Преди вдигане с какъвто и да е крик колата се укрепя, крикът служи да я повдигне само, не да я държи неподвижно. По-добре ползвай клинове под гумите и някакви стойки, че така както работиш скоро ще пострадаш.

перфектен е много пресилено. я си представи пукаш гума на магистралата и особено ако си в някоя бяла държава, всичко е оградено, няма камъни. покрай тебе минават коли с по над 120 и цялата ти кола се разклаща. с кво ще си "укрепиш" колата? доколкото знам към комплекта няма ОЕМ трупчета включени :wave:
а като си сложиш един повдигащ под прага и не ти трябват нито трупчета, камъни, дърва, въглища и други приспособления за работа по москвич 408.

Ама колеги престанете с тези трупчета, павета и т.н. и незнам защо колегата твърди че "доколкото знам към комплекта няма ОЕМ трупчета включени :wave" :no: вижте тук http://bmwfans.info/parts/catalog/E36/S ... ting_jack/ номер 6 от схемата е "трупчето" :mhihi: , а това че в колите на много колеги го няма :dunno:
ЖЕНА БЕЗ ЦИЦИ Е КАТО СЕЛО БЕЗ НАЧАЛНО УЧИЛИЩЕ-НЯМА ОТ КЪДЕ ДА ЗАПОЧНЕШ !
Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 20.01.2012
Местоположение: Банско
Пол: Мъж
Кара: ше Е36, Е46, E61, а сега Passat B8
Мечтае да кара: BMW

Re: Въпрос за покупка на нов крик

Мнение от русиабн » 26 Мар 2012, 20:09

Jim Beam написа:
zBoost написа:Изображение
ей такова ползвам аз кат дигам колата само че е с гайка накрая вместо тва железце и не заема повече место от оригиналния. за 5 години оригиналния ми се измятал 2-3 пъти (и е за кофата вече поради тая причина), тоя точно 0 пъти без да бухам камъни и съчки под секо колело.
аз лично слагам резервата под прага много по-добър за мене навик отколкото да търся некви камъни на улицата примерно и да се строшат като на колегата по-горе.



От къде мога да се взема такъв? Какви пари е горе-долу, защото и моя оригиналният се изметна.

Колега като ползваш номер 6 от схемата горе вземи си оригиналния крик от някой колега от форума за 10лв. та тамън няма да се чудиш къде да я слагаш тази жабка :mhihi: :yes:
ЖЕНА БЕЗ ЦИЦИ Е КАТО СЕЛО БЕЗ НАЧАЛНО УЧИЛИЩЕ-НЯМА ОТ КЪДЕ ДА ЗАПОЧНЕШ !
Изображение
Изображение

Пловдивски Джигит
Аватар
Мнения: 735
Регистриран на: 14.02.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е38 728 IA

Re: Въпрос за покупка на нов крик

Мнение от Киров » 26 Мар 2012, 20:11

И аз съм ЗА оригиналния крик, макар че последния път моя го изметнах точпо поради причината че не бях подпрял с нищо, само на крика се държеше и на ръчната, но аз правех опит да видя дали колата е с шпер :mhihi: :mhihi: и на свободна и пуснах ръчната и крика стана на 8... та иска подпиране иначе крика си е супер за мен.. :yes:

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Въпрос за покупка на нов крик

Мнение от b00st » 26 Мар 2012, 20:36

добре разбрахме за криковете сега кажете за оригиналния ключ и той ли ви идва много полезен :mhihi:
Последна промяна b00st на 27 Мар 2012, 1:40, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3145
Регистриран на: 7.05.2007
Местоположение: около ЛЮБИМА и Е36
Пол: Мъж
Кара: видимо доволен
Мечтае да кара: само за удоволствие...
Детайли за колата: E36 318i - Вярната!
E30 316i - Непокорната
ML 400 CDI - Мецанко

Re: Въпрос за покупка на нов крик

Мнение от ~Мишо~ » 26 Мар 2012, 23:44

zBoost написа:добре разбрахме за криковете сега кажеше за оригиналния ключ и той ли ви идва много полезен :mhihi:

Да имаш инструменти си е сладка работа, но някой и с инструменти... :mhihi: пак...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 2.02.2007
Местоположение: София

Re: Въпрос за покупка на нов крик

Мнение от JOGI » 27 Мар 2012, 0:35

русиабн написа:...

мда и аз чета и се чудя, кви трупчета, кви камъни.. оем подпирачката си е повече от идеална
виж за ключа.. кашкавал.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Въпрос за покупка на нов крик

Мнение от Benord » 27 Мар 2012, 1:53

Ключа е за нормално стягане,а не за камионджийско пренатягане.Чат - пат карам след колега дето му танцуват гумите.Не така де! Вземете и пробвайте с динамометричния и колкото е усилието по каталог! Че сте здрави в ръцете лошо няма ама с мярка, пък и по-слабите направо си скачат по ключовете с двата крака. :mhihi: По- здравото натягане не прави по-здраво колелото,напротив,измята го.БМВ-то не е ЗИЛ или аз нещо бъркам? :roll:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Въпрос за покупка на нов крик

Мнение от cod-cdbp » 27 Мар 2012, 3:47

Тая тема много ме кефи, откровенно.
А бе хора, има една книжка, принципно върви с колата, Инструкция за Експлоатация, се казва в превод. И там е описано всичко, от смяна на гуми, до хвърчене по магистралата. Даже съм на мнение, че при регистрацията във форума, е задължително човек да я прочете, като част от правилата, за да не се генерират подобни теми.
Освен това от БМВ са го измислили, много преди Е36 изобщо да бъде измислено да е кола:
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=BF31&mospid=47430&btnr=71_0110&hg=71&fg=05
Изображение
Какви камъни търсите, какви чудеса, излагате се.
И най-много се кефя, на дървени философи, които много знаят, без да са прочели, подобни материали.
Изображение

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Въпрос за покупка на нов крик

Мнение от b00st » 27 Мар 2012, 4:55

добре де, не се превъзбуждай. разбрахме вече (колегата те изпревари), че за е36 има ламаринена планка (1 stück) струваща в дарОкар колкото читав крик, чрез която може безопасно(?) да си вдигнеш колата с Г-образната пръчка. на печелившите притежатели-честито, на останалите 90%...успех :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Въпрос за покупка на нов крик

Мнение от cod-cdbp » 27 Мар 2012, 4:57

zBoost написа:добре де, не се превъзбуждай. разбрахме вече (колегата те изпревари), че за е36 има ламаринена планка (1 stück) струваща в дарОкар колкото читав крик, чрез която може безопасно(?) да си вдигнеш колата с Г-образната пръчка. на печелившите честито на останалите 90%...успех :mhihi:


Да ти кажа, не се паля, просто се дразня как от незнание се пораждат такива теми - много ясно, че като не подпреш на диагоналното колело, колата ще тръгне да си ходи.
Освен това никой не ви кара да го пазарувате от Дару, в купува/продава едва ли не ги подаряват тия подпиралки.

ПС С пикливия оригинален крик повдигам доста по тежко БМВ :smoke:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook