Въпрос за покупка на нов крик

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Въпрос за покупка на нов крик

Мнение от Dirty M5 driveR » 27 Мар 2012, 6:01

Подпирайте си колите и няма да имате проблеми с какъвто и да е крик. На мен ми се е случвало да вдигам кола с крокодил и пак да се мъчи да бяга. Но това са частни случай. Вдигал съм многократно цяла предница с по един крик от всяка страна, за да мога да работя по двете страни на окачването, и колата си седи :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 23.08.2011
Местоположение: Варна
Кара: е36 1.8i
Мечтае да кара: z4/850i
Детайли за колата: коли без тавани, мани

Re: Въпрос за покупка на нов крик

Мнение от zonian » 27 Мар 2012, 9:03

Coulthard написа:вчера си смени четирите гуми с оригиналният крик като вдигах колата по веднъж от страна и свалях и предна и задна гума....

Е т'ва искам да го видя как става. :shock: :shock: Снимай клипче, открехни ни и нас ! :idea: :idea:
Да първо bmw ми е. Стокови подпирачки не съм виждал и за пръв път чувам. Познавам 3ма с mbw-та, никой не съм видял да има такива. Разбрах поне от тази тема, че ако си попреш гумите и оригиналният върши чудесна работа. Така че два финални въпроса:
1. Мога ли да си изправя крика ? :kuku:
2. Колко струва такъв по моргите ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: Въпрос за покупка на нов крик

Мнение от Делян » 27 Мар 2012, 9:43

И да го изправиш няма да стане както трябва. Вървят по 10 лв. перфектни :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 691
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше 325tds
Мечтае да кара: e46 330xd

Re: Въпрос за покупка на нов крик

Мнение от Coulthard » 27 Мар 2012, 10:26

zonian написа:Е т'ва искам да го видя как става. :shock: :shock: Снимай клипче, открехни ни и нас ! :idea: :idea:
Да първо bmw ми е. Стокови подпирачки не съм виждал и за пръв път чувам. Познавам 3ма с mbw-та, никой не съм видял да има такива. Разбрах поне от тази тема, че ако си попреш гумите и оригиналният върши чудесна работа. Така че два финални въпроса:
1. Мога ли да си изправя крика ? :kuku:
2. Колко струва такъв по моргите ?

Спортно окачване и 15" 195/65/15 зимна гума набиваш крика в задната дупка и го дигаш докрай :) отлепя ти и предната поне с 3 пръста сменяш си ги и двете :) проблем нема още от дядо правеше навремето така с ладичката, че от там до сега нищо не се е променило традиция...

На въпрос 1: Можеш ама не искаш - материала вече няма да е същият а и няма как да го направиш абсолютно прав
На 2: Тука в продава части има бая крикове да се продават избири си някой от твоя град и си готов.

П.С. Степенката за подпиране и аз я нямах случайно ми изпадна в една морга ......
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1559
Регистриран на: 26.03.2009

Re: Въпрос за покупка на нов крик

Мнение от bmw325tds » 27 Мар 2012, 10:37

Няма нищо по-добро от оригиналния крик на е36.
Това е крик с винтогаечна предавка, гайката е метална за разлика от на повечето ромбоидни крикове. По-надежден от хидравличен крик.
Стои си на пригоденото за него място в багажника.
zBoost написа:...я си представи пукаш гума на магистралата и особено ако си в някоя бяла държава, всичко е оградено, няма камъни...
Дори и да не е на скорост, ако ръчната ти е минала успешно ГТП колата няма да избяга. Ако си само на скорост и вдигнеш задна гума колата тръгва, дори и с LSD пак тръгва на страни ако не е идиално равно.
Coulthard написа:...Спортно окачване и 15" 195/65/15 зимна гума набиваш крика в задната дупка и го дигаш докрай :) отлепя ти и предната поне с 3 пръста сменяш си ги и двете :)...
Това е вярно. Веднъж като ме домързя да извадя крика от багажника, и взех крика на Сеата, който беше на една ръка разстояние, ами надигна малко купето и крика се счупи... То има значение и каква кола се вдига и колко е натоварена.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 780
Регистриран на: 30.03.2008
Местоположение: Плевен/София
Пол: Мъж
Кара: конджул

Re: Въпрос за покупка на нов крик

Мнение от Jim Beam » 27 Мар 2012, 12:50

Абе тея хидравличните не са ли най-офертни? Хем здрави, хем дигат много и на високо.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 691
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше 325tds
Мечтае да кара: e46 330xd

Re: Въпрос за покупка на нов крик

Мнение от Coulthard » 27 Мар 2012, 15:26

да съгласен ама къде го държиш в колата ????
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2377
Регистриран на: 10.04.2008
Местоположение: СА
Кара: м си...

Re: Въпрос за покупка на нов крик

Мнение от plradev » 27 Мар 2012, 16:11

zBoost написа:добре разбрахме за криковете сега кажете за оригиналния ключ и той ли ви идва много полезен :mhihi:

Само с него работя при смяна на джантите и е МНОГО полезен :!:

Относно криковете ,също боравя с оригиналните за е36 и е60 (разтягащ се не-ромбоиден) и проблеми не съм имал никога. Дали с ОЕМ-ския алуминиев клин,камък,бордюр или талпа подпирам колата няма значение. Важното е да е застопорена и това е.

При належащо вдигане на колата на стойки ползвам "крокодил" са бусове и мога прав да мина под нея,ама за една смяна на гуми да вадя оборудване като за сваляне на кутия е смехотворно :mhihi:

п.п.Ебаси темата :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 20.01.2012
Местоположение: Банско
Пол: Мъж
Кара: ше Е36, Е46, E61, а сега Passat B8
Мечтае да кара: BMW

Re: Въпрос за покупка на нов крик

Мнение от русиабн » 27 Мар 2012, 19:57

zonian написа:
Coulthard написа:вчера си смени четирите гуми с оригиналният крик като вдигах колата по веднъж от страна и свалях и предна и задна гума....

Е т'ва искам да го видя как става. :shock: :shock: Снимай клипче, открехни ни и нас ! :idea: :idea:
Да първо bmw ми е. Стокови подпирачки не съм виждал и за пръв път чувам. Познавам 3ма с mbw-та, никой не съм видял да има такива. Разбрах поне от тази тема, че ако си попреш гумите и оригиналният върши чудесна работа. Така че два финални въпроса:
1. Мога ли да си изправя крика ? :kuku:
2. Колко струва такъв по моргите ?



Колега направо се учудвам като казваш, че в колите на още трима колеги го нямате при положение, че знам от какъв търгаш си купих колата преди далечните 8 лета и си имах "трупчето" в комплект :mhihi:
По първият въпрос не се занимавай с глупости за да няма :banghead:
По 2 ако не си намерил още пиши ЛС да ти пиша кой колега в секцията продава части го предлагаше за 10 кинта /сутринта го видях :yes:
ЖЕНА БЕЗ ЦИЦИ Е КАТО СЕЛО БЕЗ НАЧАЛНО УЧИЛИЩЕ-НЯМА ОТ КЪДЕ ДА ЗАПОЧНЕШ !
Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Въпрос за покупка на нов крик

Мнение от bum_bum » 28 Мар 2012, 18:13

Не знам какво му намирате кусури на оригиналния. Мойта цяла зима седя вдигната на 4 оригинални крика :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: Въпрос за покупка на нов крик

Мнение от Делян » 28 Мар 2012, 18:18

Добра идея :yes: , те са по-евтини от стойките, а и са с реглаж :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Въпрос за покупка на нов крик

Мнение от Kurtov » 24 Сеп 2021, 14:23

Здравейте.
От доста време използвам оригиналния крик за смяна на гуми, почистване на джанти от кал и някое друго ремонтче.
Днес опитах да сваля колелото, за да си регулирам ръчната спирачка на 46-та.
Ами колата уж я подпирам с камъни и дъски и пак се движи и оригиналния крик тръгва да се изкривява.
От страх да не направя беля свалих крика и не свърших работа.
Та имам два въпроса.
1. Какъв крик да си взема за гаража, който ще се използва доста често.
Мисля да е над 2 тона някой по-читав. Вие какви използвате ?
2. По какъв начин да подпирам колата и с какво, за да не се движи.
Мисля също подпирачките да си ги сложа в колата.
Не ми казвайте с камъни, защото при мен не работят.
Върти ми се някаква идея да си ги изработя от дърво и да им закова гума отдолу, за да не се хлъзгат.
Благодаря!

Предишна

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook