въпрос относно катализатора на Е36 318IS

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 419
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: VW T-Roc Sport 2.0 TFSI
Мечтае да кара: Всичко що започва с М

въпрос относно катализатора на Е36 318IS

Мнение от insane_v » 20 Фев 2012, 18:51

Здравейте колеги,
Извинявам се предварително , ако темата ми е за друг раздел. Нека модераторите да я преместят ако е така.
Проблема ми е следния:
Дадох си колата на едни тенекеджии да я правят и ми откраднаха катализатора. Като отидох да си я взема веднага усетих, че звучи различно и видях, че катализатора е сменен с някакво евтино гърне. Казах им или да ми намерят друг здрав катализатор или пускам жалба за кражба. Колата ми е Е36 318IS. Намерили са ми друг, но бил от друг модел БМВ.
Това, което ме интересува е дали звука ще се промени ако сложа друг катализатор? Много ме дразни дрезгавия глас, който вади сега. Искам звука й пак да си е както преди.
Знам, че на някои модели на БМВ слагат метални катализатори, които не струват нищо. На кои модели са такива и как да ги различа, че много се съмнявам, че ще се опитат да ми набутат точно такъв?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 419
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: VW T-Roc Sport 2.0 TFSI
Мечтае да кара: Всичко що започва с М

Re: въпрос относно катализатора на Е36 318IS

Мнение от insane_v » 20 Фев 2012, 18:56

Ако някой разполага със снимки на някои от тия железните катализатори нека ги качи, за да мога да ги разпозная като ги видя. Доколкото знам слагат такива на някои 5ци, и май бяха малко по-големи от тия на IS-ките.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 177
Регистриран на: 11.07.2009
Пол: Мъж
Кара: 318is

Re: въпрос относно катализатора на Е36 318IS

Мнение от Doviciozo » 20 Фев 2012, 20:11

Колега пий три водки , вземай едно дърво и право при тези дето са ти го свалили. :bang:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 18.11.2009
Местоположение: Майна таун
Пол: Мъж
Кара: e36 compact,96'индивидуъл
Мечтае да кара: 6 serries
Детайли за колата: монреалблауууу

Re: въпрос относно катализатора на Е36 318IS

Мнение от vaykisss » 20 Фев 2012, 20:18

аз затва го продадох моя поне зех 150лв :mhihi: ,да не се налага да плащам на някои зъботехник зъбите на някой добронамерен ''майстор или тенекеджия'',на първото ми бмв го откраднаха ама тогава не се говореше много за тях ама човека който го открадна досега е дал повече пари за бояджиски услуги :mhihi: ,ако го бях хванал на място щеше да улиже тезгясите си ама не се усетих тогава иначе :box:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 177
Регистриран на: 11.07.2009
Пол: Мъж
Кара: 318is

Re: въпрос относно катализатора на Е36 318IS

Мнение от Doviciozo » 20 Фев 2012, 20:23

vaykisss написа:аз затва го продадох моя поне зех 150лв :mhihi: ,да не се налага да плащам на някои зъботехник зъбите на някой добронамерен ''майстор или тенекеджия'',на първото ми бмв го откраднаха ама тогава не се говореше много за тях ама човека който го открадна досега е дал повече пари за бояджиски услуги :mhihi: ,ако го бях хванал на място щеше да улиже тезгясите си ама не се усетих тогава иначе :box:

Точно така трябва.

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 12.10.2010
Пол: Мъж

Re: въпрос относно катализатора на Е36 318IS

Мнение от vesko_325td » 20 Фев 2012, 20:28

По-добре си пусни жалба и кажи кой сервиз е това да знаят колегите от Варна да не ходят

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 18.11.2009
Местоположение: Майна таун
Пол: Мъж
Кара: e36 compact,96'индивидуъл
Мечтае да кара: 6 serries
Детайли за колата: монреалблауууу

Re: въпрос относно катализатора на Е36 318IS

Мнение от vaykisss » 20 Фев 2012, 20:34

гледам ,че колегата е от Варна ,за там незнам ама тука в Пловдив на много места ги крадат :bang: :hitit:,иначе мен лично не ме дразни звука ,но все пак съм го махнал по собствено желание(на 2рата кола)и зех 150 лв,колата е 1 идея по пъргава ,но може да има дертове с прегледите 1 ден ако затегнат положението :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 11.08.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW 318I комби
Мечтае да кара: Шеста серия - купе

Re: въпрос относно катализатора на Е36 318IS

Мнение от Stoyn » 20 Фев 2012, 21:51

Много е важно какъв катализатор си намерил и как ще ти го монтират майсторите, защото като чета по форумите навсякъде кражби. Обикновено, за да не е обезшумено трябва да е имало интервенция с чука и секача вътре в катализатора. Моята Баварка си дойде от Италия с подменен катализатор от 5-ца /така ми каза майстор, който ремонтира гърнета/ с газовата инжекция, и е добре обезшумена до задното гърне, което трябва да сменя, защото май е оригиналното.
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 419
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: VW T-Roc Sport 2.0 TFSI
Мечтае да кара: Всичко що започва с М

Re: въпрос относно катализатора на Е36 318IS

Мнение от insane_v » 21 Фев 2012, 0:18

Майстора си изпълни обещанието и ми даде друг катализатор, но питата му малко трака. Иначе се вижда, че е цяла, не е начупена. На предната ми тройка беше така и се чуваше тракане, когато колата е на обороти и на място, затова сега не знам дали да го слагам. Другия проблем е, че тоя катализатор е по-малък и ме притеснява, че ако го сложа ще "спъне" колата.
Не ми е изгодно и да го продам, защото пак ще съм набутан, защото е по-малък и ще ми дадат доста по-малко, отколкото дават за катализатор на БМВ :(

Кажете си мнението. Да го слагам ли да го пробвам или изобщо да не набутвам излишно да си давам парите за монтаж и демонтаж?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 697
Регистриран на: 28.01.2006
Местоположение: София

Re: въпрос относно катализатора на Е36 318IS

Мнение от Exy » 21 Фев 2012, 13:10

Бааахти циганията :shock: :shock: :shock: ако питаш мен върни си му катализатора и подай жалба и си намери същия от ис-ка, едва ли ще е трудно доста хора ги махат. Не стига, че правиш компромис и не си отишъл веднага в полицията, ами и не ти връщат каквото са откраднали...
We love you Ronnie!

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 11.08.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW 318I комби
Мечтае да кара: Шеста серия - купе

Re: въпрос относно катализатора на Е36 318IS

Мнение от Stoyn » 21 Фев 2012, 21:42

Прав си Еху, трябвало е колегата да подаде жалба в полицията веднага, но е маловажен случай и ще го прекратят в прокуратурата, но поне майстора, който е откраднал катализатора ще по поразкарат поне два пъти до полицията и втори път едва ли ще помисли за върши тези глупости. А по отношение на големината на катализатора това според мене не е фатално, тъй като е важно не е запушен и да може да върши функцията, за която е направен ....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 123
Регистриран на: 11.03.2009

Re: въпрос относно катализатора на Е36 318IS

Мнение от pe6kata_ » 04 Авг 2020, 13:47

Темата е много стара сега я видях. До колегата тия ,, майстори" да не са случайно Пламен или Милен ? И аз при тях си бях оставил тройката същата работа

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook