проблем след поставяне на ксенон

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 542
Регистриран на: 25.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e39tdsA "97
Мечтае да кара: c63amg

проблем след поставяне на ксенон

Мнение от ShibinG » 30 Дек 2010, 9:46

сложих си ксенон на 36цата,всичко по описание както си трябва,свети идеално и до тук с хубавото :D
понякога като запаля колата и след 10-20 секунди си паля фаровете и при паленето на фаровете ми се рестартира борд компютъра/малкия/,ако съм пуснал климатроника му премигва и на него дисплея?
по принцип акумулатора ми е за смяна и му е последен сезон това дали има възка с него или нещо друго ?ако някой се е сблъсквал с подобен проблем

п.п. ксенона е най-обикновен китайски на 5000к
6>4

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: проблем след поставяне на ксенон

Мнение от bum_bum » 30 Дек 2010, 10:00

Вероятно е акумулатора. Ксенона иска бая силен пусков ток, 15-тина ампера някъде, въпреки, че повечето китайци послъгват, че е 5- 8. Сравнено с 5- те, които са за стандартната крушка е доста повече и ако ти е кофти акумулатора има значение.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 542
Регистриран на: 25.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e39tdsA "97
Мечтае да кара: c63amg

Re: проблем след поставяне на ксенон

Мнение от ShibinG » 30 Дек 2010, 10:40

благодаря за отговора,потвърдиха се съмненията ми :yes:

Весели празници ;)
6>4

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 24.08.2010
Местоположение: Русе/Плевен
Пол: Мъж
Кара: BMW e36 318 IS седан

Re: проблем след поставяне на ксенон

Мнение от Iskren » 30 Дек 2010, 11:35

Ако ги включиш на по-високи обороти на двигателя дали ще мине без премигване(де да знам просто идея) :)
ISкрен
Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 21.12.2010
Местоположение: Варна

Re: проблем след поставяне на ксенон

Мнение от Invisible » 30 Дек 2010, 12:18

Внимавай много , защото имах същия проблем - заминаващ акумулатор . Така от недостига на тока ми изпукаха последователно 2 бушона , а и тормозиш баластите по този начин . Ксенона е много капризна системка , затова трябва да и се обръща внимание за да живее по-дълго . Също и при кофти акумулатор може да почнат да ти премигват баластите (особенно ако са слим) , а по-късно и да си заминат :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 531
Регистриран на: 30.05.2009
Местоположение: Търговище
Пол: Мъж
Кара: E92 Turbo

Re: проблем след поставяне на ксенон

Мнение от Bimmer_E36 » 30 Дек 2010, 19:07

Iskren написа:Ако ги включиш на по-високи обороти на двигателя дали ще мине без премигване(де да знам просто идея) :)

Динамото при всякакви режими трябва да зарежда еднакво
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 3.07.2009
Местоположение: България;Варна
Пол: Мъж
Кара: E36 320ci
Мечтае да кара: Е36 с F10 с turbo

Re: проблем след поставяне на ксенон

Мнение от Бумърчето » 30 Дек 2010, 20:28

Сменяй акумулатора! Скапания акумулатор става и като консуматор което е пагубно за алтернатора. След смяната пък и за гаранцията задължително се провеява и зареждането на алтернатора,може да го закачиш на компа за диагностика BMW-то само си казва къде го боли и какво не му е наред.Сега е точно сезона за смяна на акумулатори.За живота на акумулатора се броят изкараните зими.Скапания акумулатор не е проблем само за ксенона а и за цялата електроника на колата-стават по големи бели!

Музикално деформиран
Аватар
Мнения: 2722
Регистриран на: 17.11.2005
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 330ci

Re: проблем след поставяне на ксенон

Мнение от Icco » 30 Дек 2010, 23:00

Bimmer_E36 написа:
Iskren написа:Ако ги включиш на по-високи обороти на двигателя дали ще мине без премигване(де да знам просто идея) :)

Динамото при всякакви режими трябва да зарежда еднакво


Динамото не зарежда еднакво при различните обороти, колкото са по високи оборотите толкова повече ампери дава, а напрежението е винаги в рамките на 13,8~14.4 !
Разликата в напрежението идва от това че не достигат ампери в ниските обороти когато акумулатора е слаб и се зарежда или има прекалено много пуснати консуматори!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 542
Регистриран на: 25.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e39tdsA "97
Мечтае да кара: c63amg

Re: проблем след поставяне на ксенон

Мнение от ShibinG » 30 Дек 2010, 23:18

колата е дизел и днес сутринта при -13 градуса запали от четвърт ,мисля че има още "хляб" в акумулатора .алтернатора е замерен зарежда 14в на фарове и 14 и нещо без .Пробвах днес да пусна фаровете при форсиране на мотора около 2к оборота,резултат нямаше пак се ресна борда :banghead:
6>4

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1893
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Miami
Кара: 330ci/X5 3.5i
Мечтае да кара: трезвен

Re: проблем след поставяне на ксенон

Мнение от S7 » 30 Дек 2010, 23:39

Остава проблема да е в борда или неправилно да са свързани баластите :paranoid:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 29.08.2008
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: проблем след поставяне на ксенон

Мнение от veseko » 31 Дек 2010, 12:59

Колега какъв ти е ксенона ХИД или ЛУКСИМА или някъв друг ?
ако ти е ХИД и си го закупил от 60 до 100_тина лева неочакваи друго ;)
ако си с луксима и си дал за ксенон около 200лв , провери дали си вързал правилно схемата на ксенона :)
пс... пробвал съм ксенони на моята и с луксима няма проблеми с хид точно това което ти описваш като проблем ,така е оправия няма , ХИД ксенона е толкова ефтин защото в баластиет са спестили от чарк които премахва електро-магноигтните смущения при запалване на ксенона затова ти се струва че ресва малкия борд, а то просто премигва защото минават тези смущания , ГАЗ и не му мисли като палиш ксенона негледаи таблото ;) :) ЧНГ
http://www.angelovav.com

Ремонт Хидравлични рейки


Аватар
Мнения: 1321
Регистриран на: 10.03.2006
Местоположение: Peterborough
Кара: CLS350 и Е39

Re: проблем след поставяне на ксенон

Мнение от ivoo » 31 Дек 2010, 13:52

veseko написа:Колега какъв ти е ксенона ХИД или ЛУКСИМА или някъв друг ?
ако ти е ХИД и си го закупил от 60 до 100_тина лева неочакваи друго ;)
ако си с луксима и си дал за ксенон около 200лв , провери дали си вързал правилно схемата на ксенона :)
пс... пробвал съм ксенони на моята и с луксима няма проблеми с хид точно това което ти описваш като проблем ,така е оправия няма , ХИД ксенона е толкова ефтин защото в баластиет са спестили от чарк които премахва електро-магноигтните смущения при запалване на ксенона затова ти се струва че ресва малкия борд, а то просто премигва защото минават тези смущания , ГАЗ и не му мисли като палиш ксенона негледаи таблото ;) :) ЧНГ


Ко каза , ко каза ? Ако е HID за 60-100лв е ментак. Обачеее , ако е Луксимааа ееххее пълен оригинал :kuku:
А случайно да знаеш че наименованието Xenon е терминология? Точното наименование е H.I.D (High Intensity Discharge) Викаш ХИД ксенона ефтин щото спестили чаркове. Човек ,ти направо избуши кочината бе :banghead:
Ами тая Луксима http://luxima.bg/components/com_virtuem ... eb1759.jpg уж 250лв пък и тя H.I.D - явно пак нещо икономия са направили. Не винаги цената определя качеството. Не искам да им правя реклама , но аз например съм с такъв http://pitstopshop.eu/product_info.php?products_id=7926 от доста време и наистина е мн. добър.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 29.08.2008
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: проблем след поставяне на ксенон

Мнение от veseko » 31 Дек 2010, 15:00

ivoo написа:
veseko написа:Колега какъв ти е ксенона ХИД или ЛУКСИМА или някъв друг ?
ако ти е ХИД и си го закупил от 60 до 100_тина лева неочакваи друго ;)
ако си с луксима и си дал за ксенон около 200лв , провери дали си вързал правилно схемата на ксенона :)
пс... пробвал съм ксенони на моята и с луксима няма проблеми с хид точно това което ти описваш като проблем ,така е оправия няма , ХИД ксенона е толкова ефтин защото в баластиет са спестили от чарк които премахва електро-магноигтните смущения при запалване на ксенона затова ти се струва че ресва малкия борд, а то просто премигва защото минават тези смущания , ГАЗ и не му мисли като палиш ксенона негледаи таблото ;) :) ЧНГ


Ко каза , ко каза ? Ако е HID за 60-100лв е ментак. Обачеее , ако е Луксимааа ееххее пълен оригинал :kuku:
А случайно да знаеш че наименованието Xenon е терминология? Точното наименование е H.I.D (High Intensity Discharge) Викаш ХИД ксенона ефтин щото спестили чаркове. Човек ,ти направо избуши кочината бе :banghead:
Ами тая Луксима http://luxima.bg/components/com_virtuem ... eb1759.jpg уж 250лв пък и тя H.I.D - явно пак нещо икономия са направили. Не винаги цената определя качеството. Не искам да им правя реклама , но аз например съм с такъв http://pitstopshop.eu/product_info.php?products_id=7926 от доста време и наистина е мн. добър.



Затова говорех колега ХИД е терминологията добре но когато си го купи как ти го представиха с какво име ? или просто безименен продукт ксенонов комплект хахаха , (нищо лично) просто обяснявам че от този сорт ксенонни комплекти са толкова ефтени защото нямат филтър за електро магнитни смущения ;) и да те питам каква гаранция ти дадоха на продукта 2-3 или 6 месеца , на луксимата минималната гаранция на целия комплект е 2 год. , неправя реклама нито на хид нито на луксима просто и аз се сблъсках с това и разбрах това което съм обяснил . Но той колегата с този проблем ще се увери когато изключи една та баласта от системата и ще види че премигването на борда ще изчезне поради простата причина че тези смущения стават толкова малки че няма да влиаят ;) даже да си пусне радиото на някоя станция и когато включи харовете ще забележи че и радиото му започва да шуми и да има смущения леки но все пак се усещат :) това е от мен (нищо лично )
http://www.angelovav.com

Ремонт Хидравлични рейки

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 484
Регистриран на: 27.06.2005
Местоположение: на масата

Re: проблем след поставяне на ксенон

Мнение от benzin » 31 Дек 2010, 15:07

vvesko, разликата от Luxima и останалите китайски ксенони е само в кутията и лепенките :!: Квато е и между Neo, Sang, Crown
www.bmwпрофесори-bg.net

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 29.08.2008
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: проблем след поставяне на ксенон

Мнение от veseko » 31 Дек 2010, 15:54

benzin написа:vvesko, разликата от Luxima и останалите китайски ксенони е само в кутията и лепенките :!: Квато е и между Neo, Sang, Crown



Kакто и да е! Вие си знаете най-добре няма да споря с никого весело посрещане на 2011 г.
http://www.angelovav.com

Ремонт Хидравлични рейки

Следваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook