Темпомат DIESEL (cruise control)

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Темпомат DIESEL (cruise control)

Мнение от bum_bum » 13 Ное 2011, 22:19

Дам и го няма като отделна част да се поръча :dummy: Явно ще трябва да се мисли нещо да се затвори тая дупка там.
Иначе това е най-якия мод, който съм виждал. Полезен е, струваше ми само 17лв и го сложих за 15 минути.
Изображение

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12762
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Темпомат DIESEL (cruise control)

Мнение от vld » 13 Ное 2011, 22:21

Иво ако видиш такова лостче някъде на такива пари купувай искам и аз :)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3380
Регистриран на: 10.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Темпомат DIESEL (cruise control)

Мнение от kdl » 14 Ное 2011, 0:12

Каква дупка бре, Иво? Моето беше маркирано заводски и се получиха 2 различни отвора като в на jdl темата.
Аххх колко сте подли с тея TDS-и. Вие слагате круза за 10 минути, ние 8ч. поихме само и това при положение, че вече бяхме прекарали окабеляването до под жабката още лятото, докато слагахме борда и кабелите за халогените.

Владо днес се учуди как изглежда мотора круза при бензинка :)
(off: Братле, подкарах кабела днес :) )

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Темпомат DIESEL (cruise control)

Мнение от bum_bum » 14 Ное 2011, 7:07

По маркировката си го отрязах, но нали зад лостчето седи една такава гума, която в случая я няма и на отрязаното има дупка. отзад в конзолата.

Влади, ще дебна ако изпадне пак. Аз се бях вече навил да дам повече пари за бензиново от Щатите, че ми писна да чакам ама това изпадна в невиделицата.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1559
Регистриран на: 26.03.2009

Re: Темпомат DIESEL (cruise control)

Мнение от bmw325tds » 14 Ное 2011, 8:30

bum_bum написа:По маркировката си го отрязах, но нали зад лостчето седи една такава гума, която в случая я няма и на отрязаното има дупка...
Аз като взех моето лостче и си имаше двойно уплътнение, като основната част беше около лосчето за темпомата, т.е. трябва да се разглоби лостчето за да се махне уплътнението. Незнам защо твоето няма :dunno:
Вижда се на снимката от втория пост на темата:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1559
Регистриран на: 26.03.2009

Re: Темпомат DIESEL (cruise control)

Мнение от bmw325tds » 14 Ное 2011, 8:45

bum_bum написа:...Може да се добави в първия пост, че си бачка и на лостче само с 2 кабела...
Прикачам файла тук, защото в първия пост не мога да прикача повече от три файла.
Ще използвам референция за да покажа картинката в първия пост.
CRUISE CONTROL2.JPG

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Темпомат DIESEL (cruise control)

Мнение от bum_bum » 14 Ное 2011, 16:28

Явно някой не го е кефило и го е изкубал :mhihi:
Ще пробвам тия дни с едно единично от мигачи да видя как ще седят двете едно върху друго, че много ме нерви тоя трап там.
Днес за 140км на 50% градско в центъра и 50% Люлин, Нови Искър и разни такива не много градски дестинации ми свали разхода с половин литър при активно ползване на темпомата и като цяло мога да смятам, че инвестицията е възвърната.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 25.04.2008
Местоположение: Малко в страни от цивилизацията.
Пол: Мъж
Кара: E46 330i седан .03
Мечтае да кара: Това което има
Детайли за колата: Черна.

Re: Темпомат DIESEL (cruise control)

Мнение от Dream_BMW » 15 Ное 2011, 20:24

Чак сега видях ,че сте се мъчили заради двата кабела само.Аз също бях само с два кабела и също закарах зеления до пин 2 а кафежия го вързах на маса още под волана.Доволен съм от резултата и наистина разхора спада,защото като я фиксираш на дадена скорост колата явно по-добре от шофьора знае минимално колко газ да дава за да я поддържа.Само преди баир се бави и се налага да дава повече за да поддържа скоростта.Но за магистралата е супер,бутам го при скорост 130-140 и кажи речи лягам да спя докато пристигна.Хубавото е че мога да ускорявам и намалям с него и така доста време прекарвам с крак не на педала за газта.Има и още нещо.Спирачния път се скъсява когато караме на темпомат,защото крака ни стои на спирачката а всеки знае,че спирачния път не е пътя който минава колата след като натиснеш спирачката а пътя който минава от вдигането на крака от газта,натискането на спрачката и спирането на колата до покой.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 827
Регистриран на: 18.03.2007
Местоположение: Някъде по света
Пол: Мъж
Кара: икономично
Мечтае да кара: на 1.2лв/л бензин

Re: Темпомат DIESEL (cruise control)

Мнение от BMW дизайн » 02 Май 2012, 17:20

Утре и аз ще правя този мод дано само лостчето дето ми пратят да не ме затрудни с правене на ел.схеми че хич ме няма там :mhihi:
...."хайде да продадем България и да си купим нещо по на ЮГ"....
Изображение
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 827
Регистриран на: 18.03.2007
Местоположение: Някъде по света
Пол: Мъж
Кара: икономично
Мечтае да кара: на 1.2лв/л бензин

Re: Темпомат DIESEL (cruise control)

Мнение от BMW дизайн » 03 Май 2012, 13:38

Е няма такъв кеф просто днеска го инсталирах и сега вече си цъкам пък колата си върши другото :bowdown:
...."хайде да продадем България и да си купим нещо по на ЮГ"....
Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 25.04.2008
Местоположение: Малко в страни от цивилизацията.
Пол: Мъж
Кара: E46 330i седан .03
Мечтае да кара: Това което има
Детайли за колата: Черна.

Re: Темпомат DIESEL (cruise control)

Мнение от Dream_BMW » 04 Май 2012, 21:48

BMW дизайн написа:Е няма такъв кеф просто днеска го инсталирах и сега вече си цъкам пък колата си върши другото :bowdown:

Моите поздравления колега,сипричастен съм с твоя кеф,защото знам за какво иде реч.Сега нека си пожелаем и мечтата ти бензина да стане 1.20 лв да се сбъдне и кефа от темпомата ще е пълен и доста по-често ще го изпитваме.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 827
Регистриран на: 18.03.2007
Местоположение: Някъде по света
Пол: Мъж
Кара: икономично
Мечтае да кара: на 1.2лв/л бензин

Re: Темпомат DIESEL (cruise control)

Мнение от BMW дизайн » 04 Май 2012, 22:24

Dream_BMW написа:
BMW дизайн написа:Е няма такъв кеф просто днеска го инсталирах и сега вече си цъкам пък колата си върши другото :bowdown:

Моите поздравления колега,сипричастен съм с твоя кеф,защото знам за какво иде реч.Сега нека си пожелаем и мечтата ти бензина да стане 1.20 лв да се сбъдне и кефа от темпомата ще е пълен и доста по-често ще го изпитваме.

Дори сега съм доволен защото колата даде разход 5/100 матистрала 130 на темпомат слее магистрала 100 и климата на мах. Става дума за компакт 318тдс пътя е варна ловеч. Одивен съм.
...."хайде да продадем България и да си купим нещо по на ЮГ"....
Изображение
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1182
Регистриран на: 23.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е36
Мечтае да кара: Е46 М3

Re: Темпомат DIESEL (cruise control)

Мнение от baitun » 06 Май 2012, 16:52

PNR написа:
laviatan написа:Евала-започва и нашия подфорум да става с техническа насоченост а не-как да си сменя крушката :bowdown: :bowdown: :bowdown:
Интересно -за бензин интервенцията много ли се различава или не?


има има :mhihi: ама не е описана как се прави ами какво съм направил :mhihi:

Колеги дайте линк с монтаж на темпомата на бензиново, че не можах да намеря такава тема

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1559
Регистриран на: 26.03.2009

Re: Темпомат DIESEL (cruise control)

Мнение от bmw325tds » 06 Май 2012, 17:25


Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 22.07.2011

Re: Темпомат DIESEL (cruise control)

Мнение от sampi » 09 Май 2012, 15:34

Да се върнем на пин-а.
Някой има ли снимки как се разглобява конектора и как се инсъртва въпросния пин? Трябва да го кримпна предварително и да го поставя в долната част на конектора отдолу нагоре, или да прекарам първо кабела и след това да го кримпна и да го поставя отгоре надолу?
И другия въпрос. Това ли е парт номера 61131376191?
Мерси.

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook