Поставяне на климатроник в Е36 - Развитие по темата !

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1361
Регистриран на: 13.06.2009
Пол: Мъж
Мечтае да кара: E38
Детайли за колата: Седан , 1993 , 1.6 I , М40

Поставяне на климатроник в Е36 - Развитие по темата !

Мнение от jakson » 15 Фев 2010, 3:28

От няколко месеца ми се върти една идея в главата , а именно да си сложа климатроник . Колата ми е 1.6 , с М40 двигател , седан . Имам идея г/д колко върви като цена климата , но незнам колко излиза като сума самата инсталация . Някой има ли идея и знае ли в Пловдив някъде да извършват такива услуги ? Също така ако някой е правил подобна интервенция нека сподели дали си струва и колко му е излезнало като цена всичко , дали има ефект и т.н . Всякаква информация ще ми е от полза .
Вече се започна ....
Взех необходимите части , оказа се че имам изградена инсталация за климатик в колата и запратям ръкави .... имам всичко без духалка ...
Взех една ама тя се оказа за климатика с врътките .... обърках се ....
Ако някой има тази с жилото която е за диг. управление и му трябва такава за климатроника с врътките да каже , може да ги разменим :) или ако някой има за продан също да свирка , че само това ми остана за да допълня комплекта и да започвам работа . Ще пише в темата докъде съм стигнал :) засега се занимавам с релетата , вързвам ги към буксите им и така ... :)



Темата продължава....
На 03.07.2011г. завърших и ел. инсталацията на климатика.
Вече всичко е монтирано и инсталирано, чака само зареждане с фреон.
Когато го заредя, и се надявам всичко да тръгне.... ще ви пиша и ще обясня с какво съм се сблъскал, приключението е наистина голямо.
Ще опишса стъпките и ще приложа снимки с и схеми с които се надявам да са в помощ на този който се залови с подобно нещо.
Добре, че е форума иначе нямаше да успея, добре, че сте и всички вие които много ми помогнахте.
Искам да благодаря и спец. на колегата Методи, Н.Янев, М. Младенов и всички останали които се включиха със съвети и много ми помогнаха.
Колегата Янев ме запали по идеята защото бях загубил надежда, също така ме снабди със схеми и ми обясни нещата.
Колегата Методи много ми помогна и то в момента в който се бях омотал оканчтелно, той ме измъкна от калта.
Колегата Младенов прояви изключително разбиране и ми оказа голяма помощ.
Благодаря ви на всички, очаквайте скоро да напиша какво е станало, след зареждането с фреон.
П.С. Извинявам се ако съм пропуснал да спомена някой колега , който е бил съпричастен с проблемите ми !

-Борбата с климатика продължава.... Ходих да го заредя с фреон, но след като надуха с-мата с въздух започна да изпуска от някъде. Не съм сменил всички гъмички и явно от там идва проблема.
Ще ги сменя и пак ще отида да го проверят. Ще продължавам да ви държа в течение на нещата

Днес на 15.07.2011 г. Настъпи радостния момент.... :bchug: :bchug: :bchug:
След всичките главоболия, проблеми, препятствия, труд, пот, теми във форума и т.н....
Климатика тръгна..... :clap: :clap: :clap:
Заредиха ми го с 900 и няколко грама фреон, сложиха ми масло, преди това надуха с-мата с над 10 бара, след това я вакумираха и така....
всичко е направено, запалих колата и натиснах копчето за пускане на климатика, 4акам този момент от месеци ....
Когато го натиснах се чу изщракване, релето веднага зацепи компресора, оборотите на двигателя се повишиха и ел. перката веднага се завъртя ......
За момент настъпи мълчание......
Викам си , абе това чудо рпоработи ли ????!!!!
След няколко секунди започна да духа ледено-студен въздух, тогава разбрах ..... че труда ми е възнаграден, труда и на всички колеги тук от форума които ми помагаха толкова много за всичко, без вас тази моя мечта нямаше да се сбъдне, главния виновник е Н. Янея, който се появи точно в момента в който се бях отказал тотално и ме подкрепи, каза ми еее не е толкова трудно ще се справиш.... Благодаря и на колегата Младен, който оказа пълно съдействие .
Сега климатика духа доста добре.
Първоначално майстора му слложи 870 гр. фреон, но след като влезна в колата почака малко и пусна още 60-70 грама, изведнъж от духалките започна да духа не хладно, а студено.
Тогава той каза: Когато ми каза, че си го слагал сам този климатик и като ми каза от какви коли е събиран, ми стана ясно, че най-вероятно няма да тръгне.
Обаче сега виждам 1 прекрасно работещ климатик.
Колеги радоста е голяма, да караш със затворени прозорци, да не се потиш и даже да ти е студено.
Когато си купих колата много и се радвах, но винаги ми е било криво, че не ми стигнаха паричките да си купя кола с клима и сега като заработи всичко съм много щастлив.
Благодаря ви още веднъж на всички !
П.С. Очаквайте в скоро време, подробна тема подкрепена със снимки, схеми и обяснения за това как да си поставите сами климатик.
Последна промяна jakson на 15 Юли 2011, 19:45, променена общо 6 пъти

ентусиаст
Аватар
Мнения: 902
Регистриран на: 26.10.2008
Местоположение: ДУПНИЦА Скрапинг
Пол: Мъж
Кара: coupe e36 m42 , цоупе е46 325ci
Мечтае да кара: ///M

Re: Поставяне на климатроник в Е36

Мнение от mitrax » 15 Фев 2010, 9:52

става без грешка , трябва ти цялата система - прасе , управление , тръбички дехидратор , компресор със стойката , инсталация и така на татък. Като имаш впредвид че на 4 и 6 цилиндровите компресорите , стойките им , и тръбичките са различни. Аз на моята съм монтирал от парно към диги клима и съм супер доволен.
Не е лошо и водния радиатор да се смени , че на колите с клима монтират по голям воден
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1361
Регистриран на: 13.06.2009
Пол: Мъж
Мечтае да кара: E38
Детайли за колата: Седан , 1993 , 1.6 I , М40

Re: Поставяне на климатроник в Е36 - В гр. Пловдив ? Цена ?

Мнение от jakson » 15 Фев 2010, 22:05

:dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2055
Регистриран на: 3.04.2003
Местоположение: London N15 / Пловдив Тракия City
Пол: Мъж
Кара: Каквото ми попадне .
Мечтае да кара: Поне 790 iL xaxaxa
Детайли за колата: Лачена 39_ка .

Re: Поставяне на климатроник в Е36 - В гр. Пловдив ? Цена ?

Мнение от AGT » 16 Фев 2010, 1:12

А колко пари е всъщност целия комплект климатроник ?
Съвет от КАТ !
"Не можеш ли да караш не си купувай книжка "

ентусиаст
Аватар
Мнения: 921
Регистриран на: 23.06.2007
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: яки шестаци...

Re: Поставяне на климатроник в Е36 - В гр. Пловдив ? Цена ?

Мнение от EnimEn » 16 Фев 2010, 1:28

ами зависи дали е с дигиталното управление или не. Аз лично имам с дигитално на 600 лева пълен к-т.
Изображение
Read the fuckin` MANUAL!!!
Never took this road before... destination unknown!

"Good drivers,Just drive!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1361
Регистриран на: 13.06.2009
Пол: Мъж
Мечтае да кара: E38
Детайли за колата: Седан , 1993 , 1.6 I , М40

Re: Поставяне на климатроник в Е36 - В гр. Пловдив ? Цена ?

Мнение от jakson » 16 Фев 2010, 2:16

ами , да с дигитално управление е и ми го предлагат за 400 лв . Но мен ме интересува самото поставяне колко струва . Защото аз купувам климата от човек , обаче той само ми я продава . Трябва ми майстор който да я сложи , защото аз нз как трябва да стане . Вълнува ме колко взимат за такава маниполация . Ако е някаква скъпотия хич няма да се занимавам . Иначе някой ако се сеще къде мога да ида с климатроник и да ми го сложат нека пише . Аз съм от Пловдив .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2055
Регистриран на: 3.04.2003
Местоположение: London N15 / Пловдив Тракия City
Пол: Мъж
Кара: Каквото ми попадне .
Мечтае да кара: Поне 790 iL xaxaxa
Детайли за колата: Лачена 39_ка .

Re: Поставяне на климатроник в Е36 - В гр. Пловдив ? Цена ?

Мнение от AGT » 16 Фев 2010, 2:57

Утре ще завъртя един два телефона и ще ти дам най вероятно номера на верния човек ;) .
Съвет от КАТ !
"Не можеш ли да караш не си купувай книжка "

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 316
Регистриран на: 14.04.2004
Местоположение: Пловдив

Re: Поставяне на климатроник в Е36 - В гр. Пловдив ? Цена ?

Мнение от BAVARIA » 16 Фев 2010, 9:29

jakson написа:ами , да с дигитално управление е и ми го предлагат за 400 лв . Но мен ме интересува самото поставяне колко струва . Защото аз купувам климата от човек , обаче той само ми я продава . Трябва ми майстор който да я сложи , защото аз нз как трябва да стане . Вълнува ме колко взимат за такава маниполация . Ако е някаква скъпотия хич няма да се занимавам . Иначе някой ако се сеще къде мога да ида с климатроник и да ми го сложат нека пише . Аз съм от Пловдив .


мога да кажа че преди няколко години поставянето струваше около 500лв и 3-4 дни работа за пловдив говоря, но съм загубил координатите на човека който го монтираше

ентусиаст
Аватар
Мнения: 902
Регистриран на: 26.10.2008
Местоположение: ДУПНИЦА Скрапинг
Пол: Мъж
Кара: coupe e36 m42 , цоупе е46 325ci
Мечтае да кара: ///M

Re: Поставяне на климатроник в Е36 - В гр. Пловдив ? Цена ?

Мнение от mitrax » 16 Фев 2010, 10:15

сега в условия на икономическа криза и технически възход - 200 :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1361
Регистриран на: 13.06.2009
Пол: Мъж
Мечтае да кара: E38
Детайли за колата: Седан , 1993 , 1.6 I , М40

Re: Поставяне на климатроник в Е36 - В гр. Пловдив ? Цена ?

Мнение от jakson » 16 Фев 2010, 11:14

Супер , ако някой ми даде телефон на такъв човек ще съм му много благодарен !

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12763
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Поставяне на климатроник в Е36 - В гр. Пловдив ? Цена ?

Мнение от vld » 16 Фев 2010, 21:58

mitrax написа:сега в условия на икономическа криза и технически възход - 200 :mhihi:


криза не криза, като знам колко работа е, само за механичния монтаж, да не говориме за жицата, 200х2 минимум :mhihi:
Това е цената колега имай в предвид, че имаш 30-40лв. О-пръстени и 70-80лв. фреон, като прибавиш и това, че някой чарк няма да работи и то отиде на 200лв. консумативи, прибавяш и 400 монтаж и реалната цена за поставянето ти идва на 600лв.
Ако искаш да ти е по ефтино и не са ти вързани ръцете, правиш всичко сам, има доста писано по форума кое как става, има и нжните схеми и инструкции за да стане работата както си трябва.

П.С. имай в предвид, че с тая М40ка ше ти се наложи да купуваш друг компресор със стойка , различен от този който е в комплекта.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1361
Регистриран на: 13.06.2009
Пол: Мъж
Мечтае да кара: E38
Детайли за колата: Седан , 1993 , 1.6 I , М40

Re: Поставяне на климатроник в Е36 - В гр. Пловдив ? Цена ?

Мнение от jakson » 16 Фев 2010, 23:31

Какъв трябва да е компресора ? Няма ли начин с този който ми продават комплекта да се пригоди ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2055
Регистриран на: 3.04.2003
Местоположение: London N15 / Пловдив Тракия City
Пол: Мъж
Кара: Каквото ми попадне .
Мечтае да кара: Поне 790 iL xaxaxa
Детайли за колата: Лачена 39_ка .

Re: Поставяне на климатроник в Е36 - В гр. Пловдив ? Цена ?

Мнение от AGT » 16 Фев 2010, 23:35

Имаш Л.С.
Съвет от КАТ !
"Не можеш ли да караш не си купувай книжка "

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 316
Регистриран на: 14.04.2004
Местоположение: Пловдив

Re: Поставяне на климатроник в Е36 - В гр. Пловдив ? Цена ?

Мнение от BAVARIA » 17 Фев 2010, 14:51

jakson написа:Какъв трябва да е компресора ? Няма ли начин с този който ми продават комплекта да се пригоди ?


комплекта климатик който купуваш е най добре да е от кола със същия мотор като твоя за да избегнеш доста главоболия и харчене на пари

ентусиаст
Аватар
Мнения: 902
Регистриран на: 26.10.2008
Местоположение: ДУПНИЦА Скрапинг
Пол: Мъж
Кара: coupe e36 m42 , цоупе е46 325ci
Мечтае да кара: ///M

Re: Поставяне на климатроник в Е36 - В гр. Пловдив ? Цена ?

Мнение от mitrax » 17 Фев 2010, 15:21

за да нямаш проблеми комплекта ти трябва да е от 4 цилиндрово е36 , не съм сигорен дали от 318тds става , но от м43 няма да има проблеми. Иначе компресор , стойка на компресора , тръбички - всичко е различно на 6таците.
Изображение

Следваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook