Скъсано жило преден капак

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 556
Регистриран на: 7.02.2007
Местоположение: софия

Скъсано жило преден капак

Мнение от nandrolon » 23 Яну 2010, 17:20

Здравейте , скъсах жилото при педалите и сега няма отваряне.Пробвах през бъбреците но над тях има някаква кора и не може да се бръкне.
Идеи?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1087
Регистриран на: 6.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 98 325 tds M пакет touring
Мечтае да кара: M6
Детайли за колата: Фабричен М пакет, индивидуал,телефон и много други екстри...

Re: Скъсано жило преден капак

Мнение от vanci88 » 23 Яну 2010, 18:33

бръкни под спрялата те кора и дръпни жилото колкото можеш ....ако се скъсало между двете заключвалки това е начина. Ако се е скъсало при дръжката под волана .... разглабяй там.
36436
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 556
Регистриран на: 7.02.2007
Местоположение: софия

Re: Скъсано жило преден капак

Мнение от nandrolon » 23 Яну 2010, 19:52

Скъса се при педалите и пне стърчеше много малко, да го дръпна и му извадих оплетката - от там с дърпане няма никакъв шанс, през бъбреците пробвах да дърпам напред назад и пан не иска. Бтв механизмите 2 броя ли са или един, ако са 2 ще пробвам друга стратегия :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 28.03.2009
Местоположение: Плевен-София-Банско
Пол: Мъж
Кара: турбо комбайн и ......

Re: Скъсано жило преден капак

Мнение от КЕЛЕША » 23 Яну 2010, 19:59

Два са механизмите.И хвани жилото със стоп клещи и дърпай.Ако имаш WD40 може да пръснеш ключалките както е затворен капака :yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3874
Регистриран на: 21.05.2008
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: 318i 97'

Re: Скъсано жило преден капак

Мнение от metodi80 » 23 Яну 2010, 20:39

nandrolon написа:Здравейте , скъсах жилото при педалите и сега няма отваряне.Пробвах през бъбреците но над тях има някаква кора и не може да се бръкне.
Идеи?


Колега , тоя "филм" съм го правил на няколко коли .....

Изображение

Точките в които се късат жилата са в близост до двете машинки и до ръкохватката (в купето)
Най -често жилото се къса при машинка 1 (там усилето е най -голямо), по -рядко се къса при машинка 2 и най -рядко при ръкохватката.....
Ако жилото е скъсано при ръкохватката , трябва да се свали ръкохватката и да се опита от там да се дръпне , там е най-лесно .....
Ако жилото се е скъсало при втората машинка се разбира веднага , понеже при дърпане на жилото ,капака се освобождава от едната страна (от към машинка 1) , но не и от към машинка 2.
Най -кофти е ако жилото се е скъсало непосредствено при първата (основната) машинка (то там се къса най-често).Лягаш под колата ,бъркаш под бронята , ръката ти трябва да мине покрай левия фара и да стигне до основата на вътрешната маска (тази на която са хванти радиаторите). Имено там минава жилото , хващаш го с ръка и го теглиш силно , ако се изтегли и освободи - добре , ако обаче ти остане в ръцете , то значи се с скъсало точно при машинката ....., е тогава майка плаче !!!!
Какво трябва да направиш .....
Сваляш кората под радиаторите (ако имаш) , след това бъркаш от вътрешната страна (покрай бронята) и избутваш единия бъбрек (левия) , това се преви с цел да можеш да бъркаш от там ..... След това се взима отверката от комплекта (дето е в багажника) , маха и се дръжката , взима се и стоманена тел и се почва едно "човъркане , докъто стигнеш точно до "шпонката" за която е хванато жилото , напъва се по посока към левия фар (като си с лице към колата се пада десен) и капака се отваря ..... Всичко това обаче може да го направи само човек , който го е правил , понеже много трудно се напипва точното място , където трябва да се напъне , освен това там пречат въздуходосите , които служат за насочване на въздуха м/у бъбреците и радиаторите , ако не са тези въздуховоди би било много по лесно отварянето ....
Надявам се че обяснението ми е достатъчно ясно .... Трябва някой път да снимам процедурата , че така само с приказки , без снимки е трудно да се разбере ....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 556
Регистриран на: 7.02.2007
Местоположение: софия

Re: Скъсано жило преден капак

Мнение от nandrolon » 23 Яну 2010, 20:48

Благодаря на всички Ви , за отговорите. Утре що го мъча :) иначе колата е 318 тдс което предполагам затруднява процедурата многократно.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 19.08.2008
Местоположение: СОФИЯ*ПАВЛИКЕНИ

Re: Скъсано жило преден капак

Мнение от JORO_86 » 23 Яну 2010, 22:07

аз сега да кажа и моя опит - след 4елен удар затегнали механизми на капака и няма отваряне, с4упих ръкохватката от дърпане но не и не и тогава нямах никакво време за проу4ване на механизми и на4ини за отваряне и направих най-глупавото но то реши проблема - ВЗЕХ ЛИСТ ножовка 4рез огъване го подпъхнах под капака и се по4на едно рязане първо двата болта после и закоп4алката и след 30 минути бях готов след това имаш два варианта за 10 лв си купуваш втора ръка болтове и закоп4алка или на някой кадърен заварчик ти ги прави като нови и това е. НО ПАК КАЗВАМ ТОВА Е НАЙ-ГЛУПАВОТО РЕШЕНИЕ НА МЕТОДИ Е МНОГО ПО-ИНТЕЛИГЕНТНО, НО ТИ ЩЕ СИ ПРЕЦЕНИШ КАКВА Е СИТУАЦИЯТА УСПЕХ.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 30.10.2007
Местоположение: Столицата
Пол: Мъж

Re: Скъсано жило преден капак

Мнение от fedoracore » 23 Яну 2010, 22:08

е тва ми зе здравето смяна на жило.
успех
махни мигача и се пробваи да го издърпаш -(ако е дългото жило )разплиташ и дърпание
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 556
Регистриран на: 7.02.2007
Местоположение: софия

Re: Скъсано жило преден капак

Мнение от nandrolon » 24 Яну 2010, 12:58

През единия бъбрек извадих жилото, после го прекарах покрай левия фар и от там яко дърпане и стана. :D :D :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3874
Регистриран на: 21.05.2008
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: 318i 97'

Re: Скъсано жило преден капак

Мнение от metodi80 » 24 Яну 2010, 14:30

nandrolon написа:През единия бъбрек извадих жилото, после го прекарах покрай левия фар и от там яко дърпане и стана. :D :D :D


А така , браво..... ! Не че искам да те плаша , ама сега ще видиш какъв филм е сменянето му ..... (ако решиш да го сменяш с друго). Говоря в случая , когато жилото се сменя от машинката до ръкохватката.... , тогава трябва да се свали предната маска , понеже машинките не могат да излязат от никъде !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1802
Регистриран на: 28.03.2006
Местоположение: Люлин/Waiblingen

Re: Скъсано жило преден капак

Мнение от Митко Ганчев » 24 Яну 2010, 19:36

Ако си по-мързелив става и без да се маха маската, малко се поизкривяват ламаринките около дясната машинка и излизат. След това като ги завиеш, пак си идват на мястото:)
Само се чудя как се решава тоя проблем ако имаш климатик. Аз нямам и си отворих капака точно както колегата описа. Ако обаче там има и радиатор за климатика, работата ми се струва доста по-сложна.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3874
Регистриран на: 21.05.2008
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: 318i 97'

Re: Скъсано жило преден капак

Мнение от metodi80 » 24 Яну 2010, 20:30

Митко Ганчев написа: Ако обаче там има и радиатор за климатика, работата ми се струва доста по-сложна.


Пак става .... , при мен е точно така , има радиатор (кондензатор) за климатика .... Как става ли ...?! Ами освобождава се радиатора от маската и се бута 15см на долу (без да се разкача от тръбите). Абе голям филм. На друг приятел пък се опитахме да смъкнеме кондензатора на долу , но не ставаше , понеже неговите тръби не бяха с меки връзки (като при мен ) , а си бяха метални до самия кондензатор и това не позволяваше кондензатора да се мърда изобщо , освен ако не се освободи от тръбите ...! Та така ....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1559
Регистриран на: 26.03.2009

Re: Скъсано жило преден капак

Мнение от bmw325tds » 26 Яну 2010, 14:33

Какво стана не разбрах но и на мен вчера ми се скъса жилото при ръкохватката. :banghead:
Сега дърпам жилото с клещи. Но понеже ще сменям маската (добре че не е смених миналата седмица) си мисля да сменя и жилото от ръкохватката до лявата машинка.
Ще използвам това упътване:
drift_streets написа:Изображение
Колега посочил съм ти с стрелки където са болчетата значи под пласмасата където са закопчалките има 2 болчета от едната страна и 2 от другата и като свалиш бъбреците точно до фаровете има по две болчета от всяка страна а отстрани на бронята под '' подкалниците'' има по две болчета който дъжат маската за калника отвиваш и маската пада :winky:

Мисълта ми е като сваля маската по описания метод (надявам се да стане лесно) дали ще е удобно за смяна на жилото или ще трябва и нещо друго да разкачма. Колата ми е с климатик.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1087
Регистриран на: 6.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 98 325 tds M пакет touring
Мечтае да кара: M6
Детайли за колата: Фабричен М пакет, индивидуал,телефон и много други екстри...

Re: Скъсано жило преден капак

Мнение от vanci88 » 26 Яну 2010, 14:45

bmw325tds написа:Какво стана не разбрах но и на мен вчера ми се скъса жилото при ръкохватката. :banghead:
Сега дърпам жилото с клещи. Но понеже ще сменям маската (добре че не е смених миналата седмица) си мисля да сменя и жилото от ръкохватката до лявата машинка.
Ще използвам това упътване:
drift_streets написа:Изображение
Колега посочил съм ти с стрелки където са болчетата значи под пласмасата където са закопчалките има 2 болчета от едната страна и 2 от другата и като свалиш бъбреците точно до фаровете има по две болчета от всяка страна а отстрани на бронята под '' подкалниците'' има по две болчета който дъжат маската за калника отвиваш и маската пада :winky:

Мисълта ми е като сваля маската по описания метод (надявам се да стане лесно) дали ще е удобно за смяна на жилото или ще трябва и нещо друго да разкачма. Колата ми е с климатик.

Колега като сменяш едното жило по-добре смени и другото ;)
36436
Изображение


Аватар
Мнения: 7702
Регистриран на: 25.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: със спомени

Re: Скъсано жило преден капак

Мнение от sonny » 26 Яну 2010, 15:14

Като скъсате жилото при ръкохватката, сваляте предна лява гума, махате подкалника и просто го дърпате жилото, става лесно ;)

Следваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook