Проблем с диагностика-Решен

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1002
Регистриран на: 25.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 sedan

Re: Проблем с диагностика

Мнение от furnata » 15 Яну 2010, 9:56

Нищо не целя -просто мисля че има проблем с К линията и тъй като и двата пина са К линия но при различните Е36 ( като година на произв.) е вързана едната или другата а понякога и двете -та ако следиш мисълта ми..... ;)
Изображение
Изображение
НЕВОЛЯТА УЧИ........


ИзображениеИзображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 220
Регистриран на: 22.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Проблем с диагностика

Мнение от ^ivo^ » 15 Яну 2010, 21:09

колега откачете буксата на компа на абс са която се намира под кората на жабката и проблема ти е решен 70% от сименсите имат проблем с четенето чете се на откачен абс комп :winky:
Изображение Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 113
Регистриран на: 14.08.2007
Местоположение: Burgas
Пол: Мъж
Кара: бавно и спокойно

Re: Проблем с диагностика

Мнение от BMW_kiler » 26 Фев 2010, 7:57

Не се получава и с откачен АБС но проблема май идва от имобилайзера и по точно от трансмитера защото пин 20 на буксата който мисля че е К линия е свързан към контролния модул на имобилайзера и тъй като той не се активира нямам и К линия сега чакам да ми пратят трансмитер и когато пристигне ще пробвам пак да видя какво ще стане и се надявам това да е края на драмата :ok: :ok: :ok:
http://imageshack.com/a/img922/9764/uFw3yK.jpg

"Стана един гаф .... купувам си по каталог тампони за стабилизиращата щанга дето се захваща за носачите (с един болт и две гумички по една отгоре и отдолу от всяка страна). Лягам отдолу и .... чудо нямам такива, ти мани тампоните ами и щанга стабилизираща нямам 'бат ти сеира!" "HONDA forum"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 113
Регистриран на: 14.08.2007
Местоположение: Burgas
Пол: Мъж
Кара: бавно и спокойно

Re: Проблем с диагностика

Мнение от BMW_kiler » 02 Мар 2010, 19:15

Историята продължава колата е с нов комп и с нов имобилайзер (трансмитер,контролен блок,чип в ключа) и изглежда че пак не работи EWS-a всички бушони и кабели са проверени и неиска аз я вземах с някаква пускана маса директно от ключакъм стартера и след въстановяване на заводската инсталация неиска и да запали помагайте колеги че ми се изчерпаха идеите :kuku: :kuku: :kuku: :kuku: :kuku:
http://imageshack.com/a/img922/9764/uFw3yK.jpg

"Стана един гаф .... купувам си по каталог тампони за стабилизиращата щанга дето се захваща за носачите (с един болт и две гумички по една отгоре и отдолу от всяка страна). Лягам отдолу и .... чудо нямам такива, ти мани тампоните ами и щанга стабилизираща нямам 'бат ти сеира!" "HONDA forum"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 113
Регистриран на: 14.08.2007
Местоположение: Burgas
Пол: Мъж
Кара: бавно и спокойно

Re: Проблем с диагностика

Мнение от BMW_kiler » 18 Мар 2010, 9:15

Прпблема е разрешен комфорт модула беше се повредил и от там блокира К линията,а от там не роботи и имобилайзера на всички които помогнаха благодарности :wave: :wave: :wave:
http://imageshack.com/a/img922/9764/uFw3yK.jpg

"Стана един гаф .... купувам си по каталог тампони за стабилизиращата щанга дето се захваща за носачите (с един болт и две гумички по една отгоре и отдолу от всяка страна). Лягам отдолу и .... чудо нямам такива, ти мани тампоните ами и щанга стабилизираща нямам 'бат ти сеира!" "HONDA forum"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 24.04.2009
Местоположение: Бургас
Кара: Е36
Мечтае да кара: ски на Килиманджаро

Re: Проблем с диагностика-Решен

Мнение от vesellin » 24 Ное 2010, 13:36

Здравейте, повдигам темата, защото имам същия проблем. Но сега след като се загледах по схеми, пинове и други подобни забелязах че на моята ODB букса нямам "pin 17" за K-line :dunno:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 31.03.2021
Пол: Мъж

Re: Проблем с диагностика-Решен

Мнение от G-n Kralev » 01 Апр 2021, 17:49

Здравейте колеги имам следния проблем колата е Е46 320D 2003 година никоя диягностика до сега не успява да се свърже с нищо друго освен с модула на двигателя
Някакви идей
Благодаря предварително

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 16.06.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW e36 Coupe
Мечтае да кара: BMW e36 turbo

Re: Проблем с диагностика-Решен

Мнение от big_smok » 04 Апр 2021, 10:08

Ако си с ОБД кабел, а не през 20 пиновата букса, трябва да обединиш пинове 7 и 8 на кабела.

Изпратено от моят JNY-LX1 с помощта на Tapatalk

Предишна

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook