програмиране (обучаване) на ключ - обяснение

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 575
Регистриран на: 16.02.2009
Местоположение: София
Кара: BMW 318i, sedan, 11.97

Re: програмиране (обучаване) на ключ - обяснение

Мнение от 00700 » 22 Апр 2011, 17:22

pazo02 написа:Пробвах, обучавах сигурно 20ина пъти и накрая нищо не става. Може ли да е от комфорт модула?

Може да е прегрял :)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 12.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 325TDS Touring Automatik
Мечтае да кара: много коне
Детайли за колата: С много гъдели :)

Re: програмиране (обучаване) на ключ - обяснение

Мнение от pazo02 » 30 Апр 2011, 11:29

Ти ебаваш ли ме или говориш сериозно?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 65
Регистриран на: 16.07.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 328ti

Re: програмиране (обучаване) на ключ - обяснение

Мнение от NOZES » 23 Май 2011, 21:51

Моят ключ е само с чип и пластмасова облицовка ... как става програмирането ?!! Направих swap с М52Б28 , монтирах си всички модули и смених чипа в ключа, обаче не иска да пали ?

Някакви идеи ? :banghead: :banghead: :help:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: програмиране (обучаване) на ключ - обяснение

Мнение от PeReZ » 23 Май 2011, 23:02

Тук става дума за обучение на дистанционното на ключ. Т.е. с тази процедура може да си програмираш дистанционно от оригинален ключ да ти отключва твоята кола.

Много тъпо би било да може по подобен начин да се програмира чипа към имобилайзера...

На диагностика какво ти показва, може да не е заради имобилайзера. Според мен си отвори нова тема за твоя проблем...

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 16.02.2009
Местоположение: пловдив
Пол: Мъж

Re: програмиране (обучаване) на ключ - обяснение

Мнение от нико 325 » 25 Юни 2011, 20:44

:yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 16.11.2008
Кара: 525 TDS ; 32?
Детайли за колата: Е39 97г M-pack ; Е36 32?

Re: програмиране (обучаване) на ключ - обяснение

Мнение от TeodorKz » 06 Ное 2011, 21:23

колеги моя ключ е като този дето е показал колегата с трите бутона ... ама нещо не се получава ... наравих процедурата описана от колегата (понеже нито отключва нито заключва с бутоните на ключа) след като пусна копчетата диода почва да мига за известно време и после нищо ... някви идеи ???

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 16.01.2010
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е36 ALPINA B8 4.6

Re: програмиране (обучаване) на ключ - обяснение

Мнение от slaiko » 25 Дек 2011, 23:10

Здравейте колеги искам да попитам понеже ключът ми е с вградено дистанционно с 3 бутона (отключване,заключване и другия е за светване на плафоните в купето)колата е Е36 97г. та мисълта ми е дали може да се вдигат и свалят стъклата от дистанционното при задържане на копчето понеже мой приятел има същото и при него става , иначе от ключалката само ги вдига прозорците , дали може да се направи и от ключа да се командва , благодаря предварително

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 16.12.2009
Кара: E36 Class II
Мечтае да кара: Limited Edition
Детайли за колата: 209 255 481 704...style 24,sparco,eibach,bilstein,supersprint etc..

Re: програмиране (обучаване) на ключ - обяснение

Мнение от A.Stoyanov » 27 Дек 2011, 18:02

А за този ключ има ли обучение,проблема беше че не отключваше при всяко натискане на бутона,някой път се налагаше да натискам по 2-3 пъти...Сменях батерии не се оправи,занесох ключа да го погледнат и уж вече бил наред давал сигнал при всяко натискане...да ама сега изобщо колата не реагира при натискане на бутана...да не си е загубил ''акъла'' :mhihi:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 13.03.2011
Пол: Мъж

Re: програмиране (обучаване) на ключ - обяснение

Мнение от Anso » 29 Дек 2011, 22:04

Колеги аз съм с някакъв от резервните ключове явно, защото има само диодна лампичка да си светиш с нея... Мисълта ми е дали мога да си купя заготовка с дистанционно и да го обуча по този начин да ми сработва с централното или с алармата... :?: :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 26.04.2011
Кара: Х5 Е53 3.0И

Re: програмиране (обучаване) на ключ - обяснение

Мнение от andreti10 » 31 Мар 2012, 16:51

Здравейте, колеги от скоро започна да ми се случва нещо странно. Става въпрос за е46 330xd 02. Когато отключвам колата светва само плафоните но централното не отваря, за сметка на това с другите две копчета успявам да отключа багажника и отново да заключа колата. Факт е, че когато се опитам да я отвора и светне лампата ако отключа с ключа вратата не се задейства алармата, но мога да отворя само шофьорската врата.Копчето за отключване и заключване което се намира в колата до аварийните светлини и то не работи. Това явление става само когато тя си поиска не е постоянно.
Дали е необходимо да си препограмирам ключа или проблемът е някъде другаде !???

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 26.04.2011
Кара: Х5 Е53 3.0И

Re: програмиране (обучаване) на ключ - обяснение

Мнение от andreti10 » 31 Мар 2012, 18:31

Колеги става и на Е46 току що си препрограмирах всички ключове, при това се получи от първия път.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 10.12.2013
Пол: Мъж

Re: програмиране (обучаване) на ключ - обяснение

Мнение от Stoyanps » 10 Дек 2013, 23:47

Аз пробвах няколко пъти мисля че го правя както трябва но абсолютно нищо не става никакви признаци на абсолютно нищо и май ще се откажа/

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 22.05.2010
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: BMW 320d
Мечтае да кара: ONLY BMW

Re: програмиране (обучаване) на ключ - обяснение

Мнение от bavarkataa » 04 Яну 2014, 13:00

Здравейте Колеги, аз карам е46-ца и имам проблем с климатроника, включва се постоянно когато дам на контакт и винаги е на топло на 32 градуса, дори и да го сложа на студено след като изгася двигателя и го запаля пак той пак се пуска на топло на 32 градуса. Мога ли с ключа да го настроя някак за да не се пуска постоянно и да си помни на какво съм го пуснал дали на топло или студено :) ? :bowdown: :bowdown: :bowdown: а ключа е този
http://store.picbg.net/pubpic/4A/DD/93e ... 024add.jpg
Мачкай наред и продължавай напред !

Потребител
Аватар
Мнения: 34
Регистриран на: 28.07.2011
Пол: Мъж

Re: програмиране (обучаване) на ключ - обяснение

Мнение от Sasho_snegorina » 31 Мар 2014, 9:45

Колеги, когато си купих колата ми дадоха само един ключ с нея. Сивият, който е без никакви копчета. Колата е е36, 95 година, има чек и комфорт модул и винаги трябва да я отключвам и заключвам по старомодния начин. Нямам никаква аларма, нито фабрична, нито афтърмаркет. Как да разбера дали колата ми има модул за заключване с натискане на бутон от ключа? Ако си купя ключ с дистанционно и го обуча за моята кола по описания в тази тема метод има ли вероятност да ми се прецака оригиналния ключ и да не ми го разпознае колата => да не мога да я запаля?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 257
Регистриран на: 19.12.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: програмиране (обучаване) на ключ - обяснение

Мнение от xm_net » 31 Мар 2014, 10:28

Колега, паленето на колата няма нищо общо с дистанционните функции по отключване, заключване и т.н. Ключът, който в момента ползваш няма да се повлияе по никакъв начин от евентуален "експеримент" с друг ключ!

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook