слагане на гумички за клапани без сваляне на главата ?

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 281
Регистриран на: 8.09.2008
Местоположение: София, Люлин
Кара: Е34 1.8
Мечтае да кара: Е39 2.5 D

слагане на гумички за клапани без сваляне на главата ?

Мнение от vodach » 10 Окт 2009, 15:35

Колеги,
Може ли да се сложат гумички на клапани без да се свали главата ?
ДГВ М40Б18.

Работата е там, че ми харчи малко масло, но имам много добра компресия. Освен това разхода на масло е е когато премина 10 000 км. 4 л.
"Н Я М А - Н Е - В Ъ З М О Ж Н И - Н Е Щ А!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1688
Регистриран на: 19.02.2008
Местоположение: Павликени
Пол: Мъж
Кара: E39 530d touring

Re: слагане на гумички за клапани без сваляне на главата ?

Мнение от cucko » 10 Окт 2009, 16:14

vodach написа:Колеги,
Може ли да се сложат гумички на клапани без да се свали главата ?
...


:shock: :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3380
Регистриран на: 10.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: слагане на гумички за клапани без сваляне на главата ?

Мнение от kdl » 10 Окт 2009, 16:19

На М42 може, на М40 не знам, но не виждам причина да не може.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3197
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: слагане на гумички за клапани без сваляне на главата ?

Мнение от laviatan » 10 Окт 2009, 16:25

И на М40 става ;)
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2855
Регистриран на: 10.01.2008
Местоположение: София
Кара: Хилядолетен сокол

Re: слагане на гумички за клапани без сваляне на главата ?

Мнение от NikiNikolov » 10 Окт 2009, 19:22

Смени му и гарнитурата най-добре, да не забравиш при покупката и да вземеш и един О-ринг за водната система.


Аватар
Мнения: 7702
Регистриран на: 25.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: със спомени

Re: слагане на гумички за клапани без сваляне на главата ?

Мнение от sonny » 10 Окт 2009, 19:38

Може, но е по-разумно да се свали и главата, за да се припасват и клапаните, все пак е минала бая километри, а ако са ти изядени и водачите на клапаните, само с гумички няма да минеш, има ли луфт във водачите ще ти изяде гумичките бързо и дефакто се едно не си направил нищо.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1986
Регистриран на: 24.10.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Bmw x5 4.4
Мечтае да кара: Муха

Re: слагане на гумички за клапани без сваляне на главата ?

Мнение от ditko1 » 10 Окт 2009, 20:16

Така си е, направо направи пълно обурудване на главата, повече от 100 и нещо лева няма да ти излезе, и за работа към 200 и нещо и си ти :)
Изображение


Аватар
Мнения: 7702
Регистриран на: 25.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: със спомени

Re: слагане на гумички за клапани без сваляне на главата ?

Мнение от sonny » 11 Окт 2009, 11:28

ditko1 написа:Така си е, направо направи пълно обурудване на главата, повече от 100 и нещо лева няма да ти излезе, и за работа към 200 и нещо и си ти :)

Стига сте говорили наизуст ако обичате. Ревизията на главата си е цифра, ако треа се сменят и водачите. Ще отидат едни 100-150лв само там в най-добрия случай, аболтове за глава, а гарнитури, а още 1000 работи, този ремонт си отива на 500+

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3145
Регистриран на: 7.05.2007
Местоположение: около ЛЮБИМА и Е36
Пол: Мъж
Кара: видимо доволен
Мечтае да кара: само за удоволствие...
Детайли за колата: E36 318i - Вярната!
E30 316i - Непокорната
ML 400 CDI - Мецанко

Re: слагане на гумички за клапани без сваляне на главата ?

Мнение от ~Мишо~ » 11 Окт 2009, 12:45

Така като чета човека искаше да смени гумички,а се оказа че отива към нов двигател :arrow: той ще му излезе почти на цената на ремонта...
(просто обобщавам,понеже след като се уточни цената това ще е следващото което ще се напише ;) )

P.S. Смени си гумичките колега,а ако резултата не те задоволява имаш голям избор...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 281
Регистриран на: 8.09.2008
Местоположение: София, Люлин
Кара: Е34 1.8
Мечтае да кара: Е39 2.5 D

Re: слагане на гумички за клапани без сваляне на главата ?

Мнение от vodach » 11 Окт 2009, 13:35

~Мишо~ написа:Така като чета човека искаше да смени гумички,а се оказа че отива към нов двигател :arrow: той ще му излезе почти на цената на ремонта...
(просто обобщавам,понеже след като се уточни цената това ще е следващото което ще се напише ;) )

P.S. Смени си гумичките колега,а ако резултата не те задоволява имаш голям избор...


Както се казваше в Мечо Пух "...Ти го каза зъби..." (говори за тигърчо).
Много Ви благодаря колеги, за мненията, аз нямам проблеми с клапаните и с компресията все още е на номинална (студена), просто ми похарчва масло повечко и се моля да е от гумичките, ако не е ще я мисля т'ва е.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1986
Регистриран на: 24.10.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Bmw x5 4.4
Мечтае да кара: Муха

Re: слагане на гумички за клапани без сваляне на главата ?

Мнение от ditko1 » 11 Окт 2009, 16:40

sonny написа:
ditko1 написа:Така си е, направо направи пълно обурудване на главата, повече от 100 и нещо лева няма да ти излезе, и за работа към 200 и нещо и си ти :)

Стига сте говорили наизуст ако обичате. Ревизията на главата си е цифра, ако треа се сменят и водачите. Ще отидат едни 100-150лв само там в най-добрия случай, аболтове за глава, а гарнитури, а още 1000 работи, този ремонт си отива на 500+

кви глупости говоря, нали това го правиме в сервиза редовно, даваме главите във шлайф база, напасване, гумички, пилене и още каквото има се прави.Цената зависи според клапаните. Никви глупости не говоря... болтове сме купували доста рядко, защото не е имало нужда, най скъпата гарнитура е на главата, другите са евтини. Със сигурност няма да излезе 500лв.
Изображение


Аватар
Мнения: 7702
Регистриран на: 25.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: със спомени

Re: слагане на гумички за клапани без сваляне на главата ?

Мнение от sonny » 11 Окт 2009, 17:52

~Мишо~ написа:Така като чета човека искаше да смени гумички,а се оказа че отива към нов двигател :arrow: той ще му излезе почти на цената на ремонта...
(просто обобщавам,понеже след като се уточни цената това ще е следващото което ще се напише ;) )

P.S. Смени си гумичките колега,а ако резултата не те задоволява имаш голям избор...


Ми то ако ес иска кадърна работа, да парите са като за нов мотор, ама новия мотор в кво състояние е? инак става и само гумичките, ама ако има износени водачи, смисъл има ли от смяна на гумички ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1931
Регистриран на: 13.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 318is, 1995 м42

Re: слагане на гумички за клапани без сваляне на главата ?

Мнение от ивчо3 » 12 Окт 2009, 11:28

vodach написа:Колеги,
Може ли да се сложат гумички на клапани без да се свали главата ?
ДГВ М40Б18.

Работата е там, че ми харчи малко масло, но имам много добра компресия. Освен това разхода на масло е е когато премина 10 000 км. 4 л.

Смяна на гумички без ревизия на главата е оправдано само когато е извършен ремонт по газоразпределителния механизъм и пробег от 40000 км примерно. Но да "глътне" 4 литра само от гумички не ми се вярва. Въпреки че има добра компресия е добре да се свали главата и както писа сонни, почти е сигурно, че има и други неща за ремонт. Имам познат, който е автомонтьор, кара си колата само на газ, при замерване на компресията всичко е в нормите, но пуши като трабант и гори по литър на 1500 км.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 562
Регистриран на: 27.11.2008
Местоположение: Silistra
Пол: Мъж

Re: слагане на гумички за клапани без сваляне на главата ?

Мнение от Makarov 2 » 12 Окт 2009, 12:33

Карам м52б20 ванос значи----и аз имах компресия на всички цилиндри 12.5,но се оказа че компресионните сегменти са добре,но маслените---не бе останало нищо от тях ,само една пружинка.И така компресия има ,но масления сегмент не си върши работата,маслото се качва в горивната камера,изгаря с бензина и от там през испускателната система и навън.На 1000км един литър.Смених сетминтите,клапаните и гумичките,напасване,нови гарнитури,майстор-1000+лв.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1931
Регистриран на: 13.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 318is, 1995 м42

Re: слагане на гумички за клапани без сваляне на главата ?

Мнение от ивчо3 » 12 Окт 2009, 12:49

vodach написа:
~Мишо~ написа:Така като чета човека искаше да смени гумички,а се оказа че отива към нов двигател :arrow: той ще му излезе почти на цената на ремонта...
(просто обобщавам,понеже след като се уточни цената това ще е следващото което ще се напише ;) )

P.S. Смени си гумичките колега,а ако резултата не те задоволява имаш голям избор...


Както се казваше в Мечо Пух "...Ти го каза зъби..." (говори за тигърчо).
Много Ви благодаря колеги, за мненията, аз нямам проблеми с клапаните и с компресията все още е на номинална (студена), просто ми похарчва масло повечко и се моля да е от гумичките, ако не е ще я мисля т'ва е.

Кой ти каза че компресия на бензинов двигател се мери когато е студен? Точно когато загрее напълно се мери. На студено се мери при дизеловите мотори. Така може да се окаже прав makarov2 за маслените сегменти. Моторното масло малко преди смяна е с влошени мазилни качества, гъсто на студен двигател и със силно понижен вискозитет на загрял. Вероятно за това се повишава много разхода преди смяна. На студено гъстото масло уплътнява сегментите и показва нормални стойности на компресията.

Следваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook