О-пръстени на дюзи

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 89
Регистриран на: 9.02.2008
Местоположение: гр.Тутракан
Пол: Мъж
Детайли за колата: 525D 2001г.седан

О-пръстени на дюзи

Мнение от johnni_b » 27 Сеп 2009, 20:17

Колеги, възможно ли е да смуче въздух от О-пръстените на дюзите? Тези, които са от долната страна на дюзите, към колекторите. Мотора е М40. Свалях ги да ги чистя и от тогава започна да смуче въздух от някъде.Не мога да разбера точно от къде.Сменил съм гарнитурите на колектора и на дросела.Сложих и друг дросел.Вакуумните мъркучи са здрави, както и гофрираният.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 277
Регистриран на: 13.10.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: О-пръстени на дюзи

Мнение от Zlobil » 27 Сеп 2009, 20:40

Напълно е възможно... аз съм си патил от тая работа.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2196
Регистриран на: 6.03.2008
Местоположение: гр. Свищов
Пол: Мъж
Кара: Peugeot 307 HDI

Re: О-пръстени на дюзи

Мнение от Kambe » 27 Сеп 2009, 22:31

и аз трябва да ги проверя тези неща, но ще е следващата седмица като чистя дюзите, направо ще ги подмена прстенчетата, не мисля че са скъпи...
Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1931
Регистриран на: 13.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 318is, 1995 м42

Re: О-пръстени на дюзи

Мнение от ивчо3 » 28 Сеп 2009, 7:53

Kambe написа:и аз трябва да ги проверя тези неща, но ще е следващата седмица като чистя дюзите, направо ще ги подмена прстенчетата, не мисля че са скъпи...

Осем О-пръстена за дюзите ти струват между 25 и 30 лв. в магазин на БОШ. Номер 4 на схемата.
http://bmwfans.info/parts/catalog/E36/S ... ion_valve/

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 277
Регистриран на: 13.10.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: О-пръстени на дюзи

Мнение от Zlobil » 28 Сеп 2009, 10:45

Аз тогава си ги купих оригинални и за съжаление се наложи да ги чакам от германия, защото тук ги нямаше... струваха ми 45 лева осемте броя.

Тук е момента да кажа, че когато се слагат дюзите тия пръстенчета трябва да се мажат с малко масълце иначе съществува огромен риск да се скъсат при монтажа на дюзите. Естествено дюзата си влиза без да се усети човек, че О-пръстена е скъсан и започват проблемите.

Тези О-пръстени по принцип са изложени на големи температури, специални са и затова са скъпи.
Старите ми така се беха свили и изтънили, че разликата между тях и новите беше страшно голяма, да не казвам голяма дума ама сигурно двойна (от към размер).

Още тогава ми стана ясно, че по принцип кола, която е карана и се кара само на бензин и дойде момента да се чистят дюзи е направо задължително да се обърне мнимание на тези О-пръстени. А не както тука повечето си чистят дюзите и пей сърце... и после след някой месец ама аз ги чистих пък тя пак не работи като хората.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 89
Регистриран на: 9.02.2008
Местоположение: гр.Тутракан
Пол: Мъж
Детайли за колата: 525D 2001г.седан

Re: О-пръстени на дюзи

Мнение от johnni_b » 30 Сеп 2009, 17:39

Колеги, оказа се че смуче въздух точно от тия О-пръстени. На дюзата на втори цилиндър се беше скъсал. Смених ги и вече няма проблем. Специални благодарности на колегата Zlobil.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 288
Регистриран на: 16.12.2010
Пол: Мъж

Re: О-пръстени на дюзи

Мнение от гумата » 20 Ное 2020, 8:29

Колеги, въпросче ако има някой наблизо да каже.
като сменихте тези О пръстени на инжекторите си, не ви ли се струваха широки и после от топлината ли се свиват към инжектора? Защото като смених първия и ми се струва направо широк?

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook