слагане на климатроник (вече и аз съм в клуба)

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 785
Регистриран на: 23.09.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW e36 318is COUPE M42

слагане на климатроник (вече и аз съм в клуба)

Мнение от PNR » 15 Апр 2009, 13:23

здравейте колеги решиха да си слагам климатроник на моята баба и се видях в приключение направо
купих компресор стойка дехидратор и радиатор сложих ги и хоп компресорната ролка и обтяжната разбира се отиват малко по напред от тази дето ми е на колата (по която върви ремъка) това ще се оправи с фланец и фланец на маслената помпа
купих прасето вътре от друг колега но по него нямаше инсталацията (окабеляването което е омотано около него)
от друг колега взех управлението и окабеляването за прасето
от друг взех трабите от компресора до купето и от дехидратора като си мислех че сам готов и :shock: :shock: :shock:
Липсват ми трабичката която е от парното до тези който идват от компресора и дехидратора (две вървят една до друга) викам добре и това ще купя след малко хоп виждам нямам централната духалка тя е по различна от тази на кола дето е само с парно прежалвам се стискам зъби да поема четвъртития та да не преплъзва много (за отзад става на въпрос ако някой не схвана) и пак :shock: :shock: :shock: греда
управлението което ми е пратил колегата там където се настройва къде да духа (прозорец,лице и крака) е с жило а по прасето единственото жило което има е за тази централана клапа която седи в средната част на конзолата на колата следователно щом управлението е такова и инсталацията дето ми е пратил колегата е за управление с жило а не електронно ( а другия колега дето ми прати прасето каза че неговото управление няма жило а само букси влизат в него)

Та така сега въпроса ми е следния ако взема инсталация за прасето само дето е за управление само с букси и ново управление дали ще стание може ли някой дето е по в час да ми обясни какви са разликите какво още ми трябва и така да не като разкостя колата да се окаже че ми липсва гайка деото няма намиране няма замстител и край до тик докато не се намери

Благодаря ви предварително ...

за следващия път като тръгна да правя нещо ще си купя кофа с вазелин за преди това щото вече нправо си боли деба мамамуууу
сори за думите по горе :ok: :ok:
Последна промяна PNR на 21 Апр 2009, 9:01, променена общо 4 пъти
PNR@abv.bg
София
0888779546

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 440
Регистриран на: 22.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: от малък
Мечтае да кара: Безаварийно

Мнение от C8699HX » 15 Апр 2009, 13:48

Колега ти в какъв филм си се вкарал :shock: :shock: :shock: :confused: :confused: :confused: :kuku: Успех :yes:
ИзображениеИзображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Мнение от Mollov » 15 Апр 2009, 14:09

C8699HX написа:Колега ти в какъв филм си се вкарал :shock:


Айде без такива "мнения"... който няма кво да каже по темата, да не го прави тук! :cop:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 189
Регистриран на: 12.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Мнение от IPI78 » 15 Апр 2009, 19:22

Колега несъм много сигурен,но мисля че може да се смени управлението на клапите върху прасето с жило и да си запазиш управлението което имаш и сега,но трабва да се види.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 808
Регистриран на: 18.09.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Мнение от [Georgi] » 16 Апр 2009, 9:29

А няма ли да е по-елегантно да си намери едно управление с дисплей (изглежда има инсталация за него). Доста по-приятно е да гледаш него от това с врътките...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 785
Регистриран на: 23.09.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW e36 318is COUPE M42

Мнение от PNR » 16 Апр 2009, 12:57

[Georgi] написа:А няма ли да е по-елегантно да си намери едно управление с дисплей (изглежда има инсталация за него). Доста по-приятно е да гледаш него от това с врътките...

по приятно ще е да се гледа но не и да се плаща и аз искам дигитално управление но всичко е различно и прасето и модулите абе всичко дето се вика ... кофти работа ....

Засега съм окомплектовал всичко за вътре каквото ми е нужно май ще се пробвам събота да го хакна в колицата :ok: дано времето да е с мене да не вали че ...
PNR@abv.bg
София
0888779546

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Мнение от vld » 16 Апр 2009, 19:39

Ако всичко въви по план до обяд ше го опердашиме :) 8)
Тамън следобяд по жегата да го тестваме :mhihi:


П.С. Айде качвай мат'ряла :P
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 785
Регистриран на: 23.09.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW e36 318is COUPE M42

Мнение от PNR » 21 Апр 2009, 8:56

Та така дойде и моя ред да се похваля за сложения климатроник на моята колица
В прекрасния съботен ден този уикенд Аз (PNR) и колегите Влади (vld) и Коцето (Liloff) се захванахме с упражнението монтаж на климатроник на кола която никога не е имала нищо друго освен нормално врътково парно :mhihi: :mhihi: :mhihi: но уви след почти цял ден разглабяне и сглабяне на колицата той вече е фект :):):)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
PNR@abv.bg
София
0888779546

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Мнение от Mollov » 21 Апр 2009, 9:03

Вие хубаво сте го сложили, ма работи ли? :D :D :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3380
Регистриран на: 10.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Мнение от kdl » 21 Апр 2009, 9:11

Приемаме залозите още.
Аз казвам, че ще тръгне, щото при мен беше още по-произволно съчинение и тръгна, а и съм оптимист човек :)
Владо казва, че няма да държи вакуум.
Павката стиска зъби и се чуди кво да каже ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 785
Регистриран на: 23.09.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW e36 318is COUPE M42

Мнение от PNR » 21 Апр 2009, 9:19

Mollov написа:Вие хубаво сте го сложили, ма работи ли? :D :D :D

останаха ми само тръбите да вържа и фреонец да напълня че тези дни никой не работеше :uups: :roll: а и само две дистанционни шайби ми трябват та да мога да изнеса малко ремака на хидравликата напред та да мога да сложа и този на компресора абе още малко работа си има не беше всичко ръг и тръг имаше преправяне а като се има и в предвид че събирах нещата от 100 места и накрая установих че има още нещица дето ги няма :shock:
PNR@abv.bg
София
0888779546

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3874
Регистриран на: 21.05.2008
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: 318i 97'

Мнение от metodi80 » 21 Апр 2009, 19:06

БРАВО!!!! Трудната работа е свършена , от тук на татък дори да има някакви проблеми , ще се отстраняват .... Но аз ти пожелавам да тръгне от раз и със здраве да си го ползваш !:bgflag: :driving:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 744
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Кара: 318 TDS touring

Мнение от St.Dilov » 21 Апр 2009, 19:31

Свалям ви шапка и на тримата :yes: и точно заради подобни теми, които се превръщат в реалност се радвам да чета и пиша в Е36 :P Честито откриване на летния сезон ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 250
Регистриран на: 12.11.2008
Местоположение: SOFIA
Пол: Мъж
Кара: M52B20
Мечтае да кара: самолет

Мнение от nafurfory » 21 Апр 2009, 19:50

е това климатроник ли за6тото аз съм с него ама знам само студено а топло как да пускам като колата е студена и духа студено
http://picbg.net/img.php?file=71ba8a312fbe6103.JPG
NE STAVA samO S QDENE TRQBVA i pIENE
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3874
Регистриран на: 21.05.2008
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: 318i 97'

Мнение от metodi80 » 21 Апр 2009, 20:34

nafurfory написа:е това климатроник ли за6тото аз съм с него ама знам само студено а топло как да пускам като колата е студена и духа студено
http://picbg.net/img.php?file=71ba8a312fbe6103.JPG


Ако искаш в купето да ти духа топло , когато двигателя още не е загрял трябва да имаш "печка" ...... няма климатроник (поне в наще Е36) , който да духа топло ,когато двигателя още не е загрял....

Следваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook