слагане на климатроник (вече и аз съм в клуба)

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори


Аватар
Мнения: 7702
Регистриран на: 25.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: със спомени

Re: слагане на климатроник (вече и аз съм в клуба)

Мнение от sonny » 05 Май 2010, 22:09

vld написа:
sonny написа:Ако не ме домързи, скоро планирам да прехвърля дигиталната клима от комбито в седана, дето никога не е имал клима, ав комбата да туря таа с врътките, филма ще е ужасен и ще гледам да пусна снимки и инфо по-детайлно, точно при букси, жила и све простотии, ама само ако не ме домързи де, че е много зор да се хвана с това начинание :oops:

Тя инсталацията до буксите е еднаква на двата вида, та може да минеш само с механична хамалогия, освен ако в седана нямаш втората букса.

имма я и втората букса и на мотора си има стойката на климатика и втората ролка :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6141
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: слагане на климатроник (вече и аз съм в клуба)

Мнение от ares2 » 05 Май 2010, 22:14

може ли една снимка и малко инфо за тази втора букса че каквато съм проклетия 100% няма да я имам на колата като я разглобя. поне да зная какви пинове и от къде идват
Изображение

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: слагане на климатроник (вече и аз съм в клуба)

Мнение от vld » 06 Май 2010, 9:31

ares2 написа:може ли една снимка и малко инфо за тази втора букса че каквато съм проклетия 100% няма да я имам на колата като я разглобя. поне да зная какви пинове и от къде идват


Ето ги буксите на прасето :
Изображение
Х10054 е тази дето има опастност да я нямаш в колата.
Изображение


Аватар
Мнения: 7702
Регистриран на: 25.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: със спомени

Re: слагане на климатроник (вече и аз съм в клуба)

Мнение от sonny » 06 Май 2010, 19:11

ares2 написа:може ли една снимка и малко инфо за тази втора букса че каквато съм проклетия 100% няма да я имам на колата като я разглобя. поне да зная какви пинове и от къде идват

Е къв карък ще си повече от мене, като мойта кола е внос от Германия, 316ка М40 и нема нищо вътре, има един бег от първите и един ел.шибеах, оттам нататък е като у църква пусто и празно, ама тъпата букса я имам, ти не знам какъв карък ще си

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: слагане на климатроник (вече и аз съм в клуба)

Мнение от vld » 06 Май 2010, 20:02

sonny написа:
ares2 написа:може ли една снимка и малко инфо за тази втора букса че каквато съм проклетия 100% няма да я имам на колата като я разглобя. поне да зная какви пинове и от къде идват

Е къв карък ще си повече от мене, като мойта кола е внос от Германия, 316ка М40 и нема нищо вътре, има един бег от първите и един ел.шибеах, оттам нататък е като у църква пусто и празно, ама тъпата букса я имам, ти не знам какъв карък ще си


При теб най вероятно няма да има кабелите от бушониерата до пресостата и ЕЛ перката за климата, но те са елементарни за прокарване.
Изображение


Аватар
Мнения: 7702
Регистриран на: 25.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: със спомени

Re: слагане на климатроник (вече и аз съм в клуба)

Мнение от sonny » 06 Май 2010, 21:36

vld написа:
sonny написа:
ares2 написа:може ли една снимка и малко инфо за тази втора букса че каквато съм проклетия 100% няма да я имам на колата като я разглобя. поне да зная какви пинове и от къде идват

Е къв карък ще си повече от мене, като мойта кола е внос от Германия, 316ка М40 и нема нищо вътре, има един бег от първите и един ел.шибеах, оттам нататък е като у църква пусто и празно, ама тъпата букса я имам, ти не знам какъв карък ще си


При теб най вероятно няма да има кабелите от бушониерата до пресостата и ЕЛ перката за климата, но те са елементарни за прокарване.

Тях ги нямам в коша, ама ги имам в кашона :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6141
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: слагане на климатроник (вече и аз съм в клуба)

Мнение от ares2 » 06 Май 2010, 22:13

то историята и на моето Е36 е подобна :lol:
като му взема данните от регенсбург маи само рамата е останала от оригиналната версия
да се надяваме че буксата я има
другото към перката ще го добавя
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 22.03.2009
Местоположение: Sofiq

Re: слагане на климатроник (вече и аз съм в клуба)

Мнение от beckshot » 07 Май 2010, 2:37

За да не отварям нова тема ще попитам тук,за да се смени климатичният радиатор трябва ли да се махне водния?

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: слагане на климатроник (вече и аз съм в клуба)

Мнение от vld » 07 Май 2010, 7:00

beckshot написа:За да не отварям нова тема ще попитам тук,за да се смени климатичният радиатор трябва ли да се махне водния?

не.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1318
Регистриран на: 11.04.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 520i touring 2001/9

Re: слагане на климатроник (вече и аз съм в клуба)

Мнение от mihal » 07 Май 2010, 14:18

и аз имам едно въпросче не по темата: имам счупена тръбична на "дехидрататора" и така е карана цяла зима колата, дали е проблем? нещо да се е напълнил с влага и прахоляк? дайте ми съвет климатика е слаган допълнително и не е в цветущо здраве, не ми се влагат много пари в него....
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 87
Регистриран на: 18.10.2009
Местоположение: дето е пълно с пустиняци
Кара: умряло 316 автоматично купе
Мечтае да кара: lancia HF integrale
Детайли за колата: умряло 316 купе автоматик

Re: слагане на климатроник (вече и аз съм в клуба)

Мнение от роско бмв gr » 07 Май 2010, 16:22

Здравейте колеги, знам че не е тука мястото но все пак,имам прасе за климатроник с всичките му букси моторчета перки ако някой му трябва да свирка в Враца е.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: слагане на климатроник (вече и аз съм в клуба)

Мнение от vld » 07 Май 2010, 16:46

mihal написа:и аз имам едно въпросче не по темата: имам счупена тръбична на "дехидрататора" и така е карана цяла зима колата, дали е проблем? нещо да се е напълнил с влага и прахоляк? дайте ми съвет климатика е слаган допълнително и не е в цветущо здраве, не ми се влагат много пари в него....


Ми понавлажнило се е със сигурност, при добро желание можеш да си смениш дехидратора с нов за да няма влага в системата.
Може и да го държиш повечко на вакум преди да го заредиш, също става.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1318
Регистриран на: 11.04.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 520i touring 2001/9

Re: слагане на климатроник (вече и аз съм в клуба)

Мнение от mihal » 07 Май 2010, 19:04

vld написа:
mihal написа:и аз имам едно въпросче не по темата: имам счупена тръбична на "дехидрататора" и така е карана цяла зима колата, дали е проблем? нещо да се е напълнил с влага и прахоляк? дайте ми съвет климатика е слаган допълнително и не е в цветущо здраве, не ми се влагат много пари в него....


Ми понавлажнило се е със сигурност, при добро желание можеш да си смениш дехидратора с нов за да няма влага в системата.
Може и да го държиш повечко на вакум преди да го заредиш, също става.

то в това нещо какво има? плакнене с спирт/ коресилин ще му навреди ли? евентуално ако са влезли и прахоляци вътре

роско бмв gr написа:Здравейте колеги, знам че не е тука мястото но все пак,имам прасе за климатроник с всичките му букси моторчета перки ако някой му трябва да свирка в Враца е.

на мен ми трябва една тръбичка само
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 19.09.2006
Местоположение: Бургас
Кара: BMW 520i E39 Touring M54

Re: слагане на климатроник (вече и аз съм в клуба)

Мнение от m@rtin » 28 Май 2010, 6:51

Някой може ли да сложи схемата за за прекарването на черната букса,или да каже къде отиват кабеляците и :help: :help:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6141
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: слагане на климатроник (вече и аз съм в клуба)

Мнение от ares2 » 26 Юни 2011, 1:25

колеги помогнете с тази черна букса че какъвто съм карък я нямам в моето Е36..
явно Е36 е правено сигурно две седмици без нея в инсталацията и точно такова ми се е паднало.. :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook