слагане на климатроник (вече и аз съм в клуба)

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: слагане на климатроник (вече и аз съм в клуба)

Мнение от vld » 26 Юни 2011, 10:07

ares2 написа:колеги помогнете с тази черна букса че какъвто съм карък я нямам в моето Е36..
явно Е36 е правено сигурно две седмици без нея в инсталацията и точно такова ми се е паднало.. :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead:

Изтегли това:
http://bmw.ctcms.net/bmw/BMW/Software/B ... 2.1_en.iso
Инсталирай, напиши си ВИН-а и си извади схема за монтаж на климатроника на точно твоята кола.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6142
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: слагане на климатроник (вече и аз съм в клуба)

Мнение от ares2 » 26 Юни 2011, 23:50

благодаря :bowdown:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 157
Регистриран на: 2.06.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: е30,е36,е36,е39
Мечтае да кара: колело турбо

Re: слагане на климатроник (вече и аз съм в клуба)

Мнение от В.Стефанов » 08 Апр 2016, 9:00

Колеги и аз в клуба с този климатик 4 години по късно .Нямам черна букса и не мога да намеря-разбера как да си я пусна.Купе м43б16. Линка по горе не ми го отваря,бихте помогнали,благодаря предварително :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: слагане на климатроник (вече и аз съм в клуба)

Мнение от hell's angel » 08 Апр 2016, 10:11

Ето, наточи си - цък
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6142
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: слагане на климатроник (вече и аз съм в клуба)

Мнение от ares2 » 09 Апр 2016, 13:26

Отрежи си я от купе и проследи всички кабели къде отиват. няколко излизат напред към кръглата букса х20 за мотора, а други са навързани вътре по разни разпределителни кутии
бял/жълт, бял/син, бял лилав и тн...
черен/зелен е съшо към инстлацията на мотора
после има сив/черен и син/черен.. но само това помня...
не са кой знае какво сложно нещо. един от тях затваря и релето на компресора
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 488
Регистриран на: 26.11.2008
Местоположение: WWW
Пол: Мъж
Кара: E39... :D
Мечтае да кара: платноходка

Re: слагане на климатроник (вече и аз съм в клуба)

Мнение от eekset » 14 Апр 2016, 14:17

В.Стефанов написа:Колеги и аз в клуба с този климатик 4 години по късно .Нямам черна букса и не мога да намеря-разбера как да си я пусна.Купе м43б16. Линка по горе не ми го отваря,бихте помогнали,благодаря предварително :bchug:



Мен ако питаш най-чистия вариант е да си вземеш цялата предна инсталация от друга кола с климатроник. После отделяш само климатичните кабели и си ги слагаш в твоята - като си махнал таблото и корпуса на парното е лесно.
Изображение Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6142
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: слагане на климатроник (вече и аз съм в клуба)

Мнение от ares2 » 20 Апр 2016, 21:54

тя предната инсталация на климатика си е отделена и без друго и влиза в бушониерата до трите релета
отива до един сензор за налягане на дехидратора, после компресора, сензора за темерпатура на радиатора, и захранването на перката за охлаждане, като на различните години има леко изменение в един неща, но не са фатални

вътрешната част която искаш е доста свързана с трите релета отново, и с няколко кабела до компа на мотора
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 488
Регистриран на: 26.11.2008
Местоположение: WWW
Пол: Мъж
Кара: E39... :D
Мечтае да кара: платноходка

Re: слагане на климатроник (вече и аз съм в клуба)

Мнение от eekset » 22 Апр 2016, 11:23

ares2 написа:тя предната инсталация на климатика си е отделена и без друго и влиза в бушониерата до трите релета
отива до един сензор за налягане на дехидратора, после компресора, сензора за темерпатура на радиатора, и захранването на перката за охлаждане, като на различните години има леко изменение в един неща, но не са фатални

вътрешната част която искаш е доста свързана с трите релета отново, и с няколко кабела до компа на мотора


имам предвид освен тази в коша и тази под таблото на едно с бушонната кутия - после само отделяш кабелите които ти трябват и ги разхвърляш кой за къде е...
Изображение Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6142
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: слагане на климатроник (вече и аз съм в клуба)

Мнение от ares2 » 22 Апр 2016, 15:49

да.. така е най чисто, но си е и голяма разправия.. проследявал съм ги един по един и е голямо изгърбване
а само като се сетя, че си въобразявах да я изграждам аз напред в двигателния отсег.. просто :paranoid:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 1.01.2013
Пол: Мъж

Re: слагане на климатроник (вече и аз съм в клуба)

Мнение от independen7 » 31 Юли 2021, 3:23

12 години по-късно да продължим темата.
Накратко взех си компакт м42 който няма климатик или поне не заводски. Вместо да съживявам универсалния реших да прехвърля всичко Ое от стария ми компакт 1999 м43б19 който превъртя биелни лагери и го пуснах на части. Вчера започнах процедурата като за 2 дена успях да сваля таблото, прасето, проследя и извадя инсталацията от колата донор. Започнах като проследих кои кабели ми липват на бялата букса, всички букси за климатика и така утре започвам нареждането на всичко налично. Имам 2 въпроса към хората, които са по навътре с нещата. Колата е с виско, като и на 2те не съм имал перка за климатика, всички ли имат оригинално? И също така някой знае ли за какво служи лилаво-сивата жица която слиза в шофьорските крака към една букса.Някой ако знае какво ми липсва или какво е ненужно да удря по едно рамо. Да видим колко е лесен ретрофита на климатик в компакт както казва колегата по-горе :mhihi:

Предишна

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook