ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 18.11.2014
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: BMW Compact M43B16
Детайли за колата: BMW Compact, 1994/10, автоматик, М43B16

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от Vasko_G » 22 Сеп 2020, 17:41

На мен, за колело 12 кг., от Пловдив до София, ми взеха 28 лева. Такива предмети се смятат по една формула за обемно тегло - ширина, дължина, височина по един коефициент.

Изпратено от моят Nokia 5.1 с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 18.11.2014
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: BMW Compact M43B16
Детайли за колата: BMW Compact, 1994/10, автоматик, М43B16

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от Vasko_G » 25 Сеп 2020, 6:58

Vasko_G написа:
michev написа:Замери налягането в цилиндрите на първо време.
Явно ще трябва да се ходи в сервиз,. После ще кажа как се движат нещата.

Изпратено от моят Nokia 5.1 с помощта на Tapatalk
Оказа се клапанът за налягането на горивото, много странно.

Изпратено от моят Nokia 5.1 с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 28.09.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW E36
Мечтае да кара: BMW е90 Супрата на 21ви век бате-бате
Детайли за колата: 5стин коня - в махалата ги гоня.. D

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от BMW.VIPERA » 08 Окт 2020, 8:41

Здр. e36 compact 318ti с клим. - идва зима, а не духа топло парното какво да проверявам ?
водна помпа, термостат, датчици, шалтери са изправни.... съмнява ме клапана на 2та маркуча към парното и самият радиатор да не са запушени ??? системата е без въздух. :banghead:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 18.11.2014
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: BMW Compact M43B16
Детайли за колата: BMW Compact, 1994/10, автоматик, М43B16

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от Vasko_G » 09 Окт 2020, 7:37

Здравейте, колеги. Днес каляската, компакт, ми направи проблем - централното не ми отключи капака на резервоара. Централното е без дистанционно, задейства се само от ключалката, така съм взел колата. Преди няколко месеца смених бравата на шофьорската врата. Явно нещо съм объркал, защото спря да ми отключва багажника, но отключваше капака на резервоара. Иначе по начало, като отключвах шофьорската врата, другата не се отваряше, а се отключваха само багажника и резервоара. Имам тук една схема на бушоните на руски, по принцип е за Е36, не конкретно за компакт, и на нея дават три бушона за централното - 7, 35 и 43. Като спре да вали, ще ги проверя, но въпросът ми е дали е възможно да се отвори капакът на резервоара, без брутални изпълнения. Ясно, че най-лесно ще е да отрежа щифтчето, дето го заключва с една ножовка, но ми се струва брутално. Другото което ми се върти в главата е дали, ако махна кората под задния прозорец ще мога да го отключа, но моля някой, който е имал същия проблем, да каже. Иначе гледам, че другите е36 имали в багажника джаджа за аварийно отваряне на капака, обаче в компакта такова нещо не виждам, може би защото капакът на резервоара е доста по-напред.

ПП. Срамувам се от горния въпрос, отговорът ми е бил пред очите - едно малко черно копче, с бензиноколонка на него, в дяснатат кора на багажника.

Потребител
Аватар
Мнения: 34
Регистриран на: 17.12.2018

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от Mitko_320 » 28 Окт 2020, 23:12

Здравейте,

На М52Б20 коя е най-рестриктивната част на генерацията? Говорим за напълно оригинална с катализатор, средно и крайно. Идеята ми е да я направя двойна, но не ми се иска да махам катализатора и се чудя дали той е най-рестриктивен, което съотвено ще обезмисли цялото упражнение.

Благодаря

костинбродчанин
Аватар
Мнения: 3239
Регистриран на: 18.11.2008
Местоположение: градът на славея
Пол: Мъж
Кара: е60 530д
Мечтае да кара: М3 Компакт
Детайли за колата: Няма много...

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от vladi_a_i » 04 Ное 2020, 20:27

Vasko_G написа:Здравейте, колеги. Днес каляската, компакт, ми направи проблем - централното не ми отключи капака на резервоара. Централното е без дистанционно, задейства се само от ключалката, така съм взел колата. Преди няколко месеца смених бравата на шофьорската врата. Явно нещо съм объркал, защото спря да ми отключва багажника, но отключваше капака на резервоара. Иначе по начало, като отключвах шофьорската врата, другата не се отваряше, а се отключваха само багажника и резервоара. Имам тук една схема на бушоните на руски, по принцип е за Е36, не конкретно за компакт, и на нея дават три бушона за централното - 7, 35 и 43. Като спре да вали, ще ги проверя, но въпросът ми е дали е възможно да се отвори капакът на резервоара, без брутални изпълнения. Ясно, че най-лесно ще е да отрежа щифтчето, дето го заключва с една ножовка, но ми се струва брутално. Другото което ми се върти в главата е дали, ако махна кората под задния прозорец ще мога да го отключа, но моля някой, който е имал същия проблем, да каже. Иначе гледам, че другите е36 имали в багажника джаджа за аварийно отваряне на капака, обаче в компакта такова нещо не виждам, може би защото капакът на резервоара е доста по-напред.

ПП. Срамувам се от горния въпрос, отговорът ми е бил пред очите - едно малко черно копче, с бензиноколонка на него, в дяснатат кора на багажника.

В багажника трябва да има, другият вариант е да е скъсан ;), ако ли не сваляш кората и там ще видиш машинката :), принципно се развалят..
БМВ и пак БМВ и пак БМВ...БМВ

костинбродчанин
Аватар
Мнения: 3239
Регистриран на: 18.11.2008
Местоположение: градът на славея
Пол: Мъж
Кара: е60 530д
Мечтае да кара: М3 Компакт
Детайли за колата: Няма много...

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от vladi_a_i » 04 Ное 2020, 20:32

BMW.VIPERA написа:Здр. e36 compact 318ti с клим. - идва зима, а не духа топло парното какво да проверявам ?
водна помпа, термостат, датчици, шалтери са изправни.... съмнява ме клапана на 2та маркуча към парното и самият радиатор да не са запушени ??? системата е без въздух. :banghead:

На този клапан едно време му махнах буталцето вътре, така си циркулира постоянно. Хем имаш топло хев завърташ и си имаш и студено, но водата продължава да циркулира и не затлачва радиаторчето. Друг е въпроса дали и двата маркуча са еднакво топли, когато колата е загреяла..
БМВ и пак БМВ и пак БМВ...БМВ

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 29.05.2011
Местоположение: Плевен/София
Пол: Мъж
Кара: 412 Turbo/323ti
Мечтае да кара: Mig-29
Детайли за колата: Old school!

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от r19 » 27 Ное 2020, 19:22

Здравейте колеги,
Някой слагал ли е други пръскалки за предният прозорец понеже оригиналните според мен са ужасно зле.. Ще ми се нещо, което става без преправяне. От Е39 стават ли?

Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 18.11.2014
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: BMW Compact M43B16
Детайли за колата: BMW Compact, 1994/10, автоматик, М43B16

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от Vasko_G » 27 Ное 2020, 19:37

Няма нужда да преправяш. Аз си взех за компакта, ако се не лъжа бяха 4,50 бройката, от автобим. Вярно, че беше някаква промоция, ама не вярвам редовната цена да е кой знае колко нагоре.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от streetz » 28 Ное 2020, 16:45

Няма оправия с пръскалките при Е36. Купувал съм си нови оригинални от Дару, 22 лв бройката и пак пръскат смотано.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 239
Регистриран на: 2.08.2012
Пол: Мъж

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от Deyan Velev » 28 Ное 2020, 17:22

Аз сложих от бмв единичка, пръскат на мъгла, буксата за подгрева е същата, та и това си работи. Една идея по-тесни са, но не е фрапантно

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 149
Регистриран на: 1.08.2019
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: ВАЗ 2106 Turbo / BMW E46 330xi
Мечтае да кара: E30 M3 SPORT EVOLUTION / Е36 М3 / E46 M3
Детайли за колата: E36 - M43B18 --> M50B20 (Продадена)

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от DiscontroL » 29 Ное 2020, 22:07

Колеги горивните помпи на всички бензинови е36 (без M Power) еднакви ли са?
Race cars is my escape from all bullshit in life...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от streetz » 30 Ное 2020, 1:05

Еднакви са.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

Потребител
Аватар
Мнения: 34
Регистриран на: 17.12.2018

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от Mitko_320 » 08 Дек 2020, 12:11

streetz написа:Няма оправия с пръскалките при Е36. Купувал съм си нови оригинални от Дару, 22 лв бройката и пак пръскат смотано.


Колеги, какво не им харесвате на пръскалките? :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от streetz » 08 Дек 2020, 12:30

Запушват се незнайно с какво или пръскат навсякъде, но е и по-стъклото. Даже и в момента само на едната пръскалка едната дюза работи. Пробвал съм със и без клапанчетата отдолу, също и с пръскалки от Шкода (има отделна тема viewtopic.php?f=8&t=234477&start=15#p4158200) - еми не ми харесва. Може и само при мен да е, не знам. Така или иначе не ѝ остава още много живот на Е36-цата, така че ще изтрая още няколко месеца :mhihi:
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook