ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 613
Регистриран на: 12.06.2013
Пол: Мъж

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от M-coupe » 06 Апр 2021, 13:48

Колеги, централното ми нещо се и ако някой може да помогне ще съм му благодарен, защото за мене това е като гатанка... Значи с ключа се заключват всички врати отключва се само шофьорска... а с дистанционното на алармата се заключват и отключват всички без шофьорска... От какво мамкаму може да е тая глупост :help: :banghead:
..Bayerische Motoren Werke..
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 18.11.2014
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: BMW Compact M43B16
Детайли за колата: BMW Compact, 1994/10, автоматик, М43B16

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от Vasko_G » 05 Май 2021, 13:57

Здравейте, колеги. Скоро смених двигателя 1.6 със същия и като го гледах, нещо ми се губеше. Днес установих, че това, дето ми се губи, е термичният екран или там, както се казва, който се намира над колекторите и под свещите. Явно са пропуснали да го сложат. Дайте някакви идеи за някакъв заместител, че не ми се струва много редно да стои така и топлината да отива към свещите директно.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 29.05.2011
Местоположение: Плевен/София
Пол: Мъж
Кара: 412 Turbo/323ti
Мечтае да кара: Mig-29
Детайли за колата: Old school!

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от r19 » 06 Май 2021, 19:05

Здравейте колеги,
Кой пин от комфорт модула на Е36 захранва светодиода на фабричната аларма ?
Нямам аларма просто искам да си свържа диода за алармата и като заключа колата да мига.
Поздрави! :bchug:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 29.05.2011
Местоположение: Плевен/София
Пол: Мъж
Кара: 412 Turbo/323ti
Мечтае да кара: Mig-29
Детайли за колата: Old school!

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от r19 » 17 Май 2021, 13:19

r19 написа:Здравейте колеги,
Кой пин от комфорт модула на Е36 захранва светодиода на фабричната аларма ?
Нямам аларма просто искам да си свържа диода за алармата и като заключа колата да мига.
Поздрави! :bchug:

Понеже никой не каза сам се оправих.
На който му е интерсно. Взима се постоянен + от Бушон 31 от бушониерата. Минуса е пин 14 от черната букса Х10182 на комфорт модула :yes:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 29.05.2011
Местоположение: Плевен/София
Пол: Мъж
Кара: 412 Turbo/323ti
Мечтае да кара: Mig-29
Детайли за колата: Old school!

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от r19 » 28 Май 2021, 20:22

Въпрос:
Купих си m52b25 за суап на мястото на IS-а, обаче човека е продал маховика и съединителя....
Знам, че м52б25 е с демпферен маховик 228мм(според риъл оем),но човека ми даде някакъв твърд маховик пак на 228мм от не знам все още какъв мотор.
Въпроса е може ли да събера комплект съединител с твърд маховик? Или да си търся демпферен оригинален маховик и комплект съединител за него :conf:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 18.04.2021
Пол: Мъж
Кара: BMW e36 320 m52b25
Мечтае да кара: Peugeot 405 Mi16

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от baiTo6o » 22 Юни 2021, 14:03

Въпрос: Здравейте колеги, имам проблем с паленето. Става дума за двигател m52b25. Колата отказва да завърти стартера, но само след една-две седмици стоене. Има ток, всичко на таблото светва нормално, но стартера дори не се опитва да завърти. Пробвал съм да и давам ток, не помага. Обаче след като откачих акумулатора, изчаках малко и го закачих пак, завъртя и запали без проблеми. Засега мисля по-скоро да търся софтуерен проблем. Вие какво мислите? Благодаря ви!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3145
Регистриран на: 7.05.2007
Местоположение: около ЛЮБИМА и Е36
Пол: Мъж
Кара: видимо доволен
Мечтае да кара: само за удоволствие...
Детайли за колата: E36 318i - Вярната!
E30 316i - Непокорната
ML 400 CDI - Мецанко

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от ~Мишо~ » 24 Юни 2021, 8:31

baiTo6o написа:Въпрос: Здравейте колеги, имам проблем с паленето. Става дума за двигател m52b25. Колата отказва да завърти стартера, но само след една-две седмици стоене. Има ток, всичко на таблото светва нормално, но стартера дори не се опитва да завърти. Пробвал съм да и давам ток, не помага. Обаче след като откачих акумулатора, изчаках малко и го закачих пак, завъртя и запали без проблеми. Засега мисля по-скоро да търся софтуерен проблем. Вие какво мислите? Благодаря ви!

Аз мисля за някакъв проблем с имобилайзера, все пак е нужно и да се знае дали мотора е саден, дали е проверявано нещо, правена ли е доагностика и т.н.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 18.11.2014
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: BMW Compact M43B16
Детайли за колата: BMW Compact, 1994/10, автоматик, М43B16

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от Vasko_G » 24 Юни 2021, 9:11

baiTo6o написа:Въпрос: Здравейте колеги, имам проблем с паленето. Става дума за двигател m52b25. Колата отказва да завърти стартера, но само след една-две седмици стоене. Има ток, всичко на таблото светва нормално, но стартера дори не се опитва да завърти. Пробвал съм да и давам ток, не помага. Обаче след като откачих акумулатора, изчаках малко и го закачих пак, завъртя и запали без проблеми. Засега мисля по-скоро да търся софтуерен проблем. Вие какво мислите? Благодаря ви!

Имах абсолютно същия проблем. Пали си без грижи 2-3 месеца и изведнъж няма никой. Какво правих - свалям клемите, мажа с грес, закачам ги и всичко е ОК за следващите 2-3 месеца. Голямо чудене беше какъв е проблемът, но така и не се разбра - то не бяха предположения за стартер, някакъв шалтер на стартера и т.н. Както и да е, не се вързах на никое от предположенията, доколкото никое не беше категорично. Но, в началото на годината смених двигателя. Сложих същия, взех го абсолютно гол и си ползвах моите компоненти, с изключение на детонационните датчици, защото моите бяха заминали. И, чудо, от тогава, вече 6-7 месеца, нямам никакъв проблем с паленето. Сега, нямам представа има ли връзка между тези датчици и завъртането на стартера, само споделям фактите.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 18.04.2021
Пол: Мъж
Кара: BMW e36 320 m52b25
Мечтае да кара: Peugeot 405 Mi16

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от baiTo6o » 25 Юни 2021, 17:36

baiTo6o написа:Въпрос: Здравейте колеги, имам проблем с паленето. Става дума за двигател m52b25. Колата отказва да завърти стартера, но само след една-две седмици стоене. Има ток, всичко на таблото светва нормално, но стартера дори не се опитва да завърти. Пробвал съм да и давам ток, не помага. Обаче след като откачих акумулатора, изчаках малко и го закачих пак, завъртя и запали без проблеми. Засега мисля по-скоро да търся софтуерен проблем. Вие какво мислите? Благодаря ви!

Здравейте, благодаря за отговорите. Засега изглежда, че проблемът е от централното заключване, което не винаги работи. Когато колата си мисли, че е заключена, не пали. Не знам дали е само от това и чакам да видя дали проблема ще се появи отново. Малко тъпо от моя страна, че не проверих това, преди да пиша, така че извинявайте ако съм Ви загубил времето. Лека!

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 4.07.2021
Пол: Мъж

Размер на джанти и техно тест

Мнение от 535Kosmos » 04 Юли 2021, 0:58

Здравейте колеги, имам един въпрос. Някой има ли си на представа колко струва да се мине техно тест с джанти 18", след като максималият позволен размер е 15" (е36). И изобщо чрез техно тест ли се издава този документ, който позволява това изменение в конструкцията. :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 1.08.2019
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: ВАЗ 2106 Turbo / BMW E46 330xi
Мечтае да кара: E30 M3 SPORT EVOLUTION / Е36 М3 / E46 M3
Детайли за колата: E36 - M43B18 --> M50B20 (Продадена)

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от DiscontroL » 04 Юли 2021, 19:46

В България кой ще ти направи проблем за джантите, които си сложил? Къде пише колко е позволеният размер?
Race cars is my escape from all bullshit in life...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от streetz » 04 Юли 2021, 20:42

Няма ограничение за джанти, ако можеш 22-ки вкарай и пак няма да има проблем. В Е36 15-ските са минимума, не максимума.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 25.01.2015
Пол: Мъж
Кара: E36 316i / Е39 520i
Мечтае да кара: E34 с V8

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от eXed0 » 27 Юли 2021, 16:51

Здравейте, колеги.

Имам един бърз въпрос:
Има ли разлика в дължината на биелите между М50 без Ванос и М50 с Ванос и М52?

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 4.07.2021
Пол: Мъж

Вибрация при ниски обороти на 318i

Мнение от 535Kosmos » 29 Юли 2021, 20:52

Здравейте колеги, имам един проблем свързан с вибрация на мотора, колата е е36, стария мотор М40В18, на 101000, "и да, реални са" няма газ. Тааа въпроса ми е следния, имах по големи вибрации в ниските, но след като установих че кабелите на свещите са минавали през автомивката преди да купя колата... предположих че е от тях, та... купих чисто нови, вибрациите драстично намаляха и... все пак има съвсем леки. Доста хора ми казват че за 4 цилиндъра е нормално да има такива леки вибрации, но искам да чуя и друго мнение по въпроса. :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 18.11.2014
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: BMW Compact M43B16
Детайли за колата: BMW Compact, 1994/10, автоматик, М43B16

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от Vasko_G » 05 Авг 2021, 14:00

Здравейте, Колеги. Бихте ли ме насочили към място (София, евентуално Пловдив), където могат да направят диагностика на колата от подписа. С Motronic 1.7 съм. Бях на две места в София, на едното ме пратиха да ходя във фирмения сервиз, а на другото не се получи връзката с колата.

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook