Голям борд- конверсия

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 447
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: ше: '95 E36 M43B18 Lim
Мечтае да кара: //M Power :)

Мнение от nelim » 05 Апр 2009, 22:31

martin318 написа:
St.Dilov написа:
martin318 написа:а фаровете имат ли гонг че като ги забравя нит писука нит пищи нищо :confused:
Имат едно зумерче, което пищи(но не постоянно) след като загасиш ;)


а къде се намира това зумерче?? и ако може някой да даде снимка ще съм благодарен :)

Вътре в самото табло е и звучи доста по-гадно от гонга, дзъррр, дзърр :)
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 11.06.2008
Местоположение: София

Мнение от gogo5 » 27 Юни 2009, 22:40

Едно въпросче за свързването на борда към задната букса на ZKE модула, пин 12 и 15 на тази букса са заети, тоест има свързани кабели на тях. Трябва ли да прекъсна жиците или да ги присъединя към тях, без да ги прекъсвам?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3911
Регистриран на: 11.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 Coupe 328i , Е36 Sedan 316i
Мечтае да кара: E36 M3 , E30 M3 , E31 850csi и все такива гадни стари кочини

Мнение от DirtySouth » 28 Юни 2009, 18:57

Присъедини ги ;)
I'm slowly drifting
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 11.06.2008
Местоположение: София

Мнение от gogo5 » 29 Юни 2009, 10:30

Пробвах и присъединени и прекъснати и не става, кодиращата функция не работи :help:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Мнение от PeReZ » 29 Юни 2009, 10:55

Или нещо не си свързал правилно, или колата ти не е 95 година. Няма какво да направим ние. Цялото упътване от тази тема работи и е тествано многократно, така че каквито и проблеми да имате - вината е във вас или вашата кола.


Аватар
Мнения: 7702
Регистриран на: 25.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: със спомени

Мнение от sonny » 05 Юли 2009, 13:04

Аре да ви вкарам малко в джаза. Колата ми никога не е имала нито аналогов, нито малък, ни среден ни никъв борд, демек, кабели няма, не е и имало. А ся кажете микое къде да вържа? :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 785
Регистриран на: 23.09.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW e36 318is COUPE M42

Мнение от PNR » 05 Юли 2009, 14:47

sonny написа:Аре да ви вкарам малко в джаза. Колата ми никога не е имала нито аналогов, нито малък, ни среден ни никъв борд, демек, кабели няма, не е и имало. А ся кажете микое къде да вържа? :mhihi:


еми аз бях така
самое имах аналогов и си купих малкия борд само с температура и час сложих си го него преди около 3 месеца и всичко си ми работеше ( е то не че има кой знае какво да работи но .. )
днес вече си имам голям борд до него минах като конвертирах от малкия към големия ... но като се има в предвид че преди това съм минал от часовник към малкия >>>
съм преминал от аналогов часовник към голям брод комп и всичко си ми работи без чека разбира се и то защотот го нямам ако го имах и него щях да подкарам
:yes:

Поздрави от ДЖАЗА :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Последна промяна PNR на 06 Юли 2009, 7:55, променена общо 1 път
PNR@abv.bg
София
0888779546

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3911
Регистриран на: 11.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 Coupe 328i , Е36 Sedan 316i
Мечтае да кара: E36 M3 , E30 M3 , E31 850csi и все такива гадни стари кочини

Мнение от DirtySouth » 05 Юли 2009, 14:50

PeReZ написа:Или нещо не си свързал правилно, или колата ти не е 95 година. Няма какво да направим ние. Цялото упътване от тази тема работи и е тествано многократно, така че каквито и проблеми да имате - вината е във вас или вашата кола.


Не от 95та ... Предполагам незнае че кодировката се прави само на първи контакт като натиснеш код както и аз преди и те питах теб ;) Иначе ZKW така наречения модул се слага според екстрите на колата ,а не от 95та защото моята е 93та но го има ;)
I'm slowly drifting
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 368
Регистриран на: 17.03.2005
Пол: Мъж
Кара: '04 330xi touring

Мнение от izzzo » 05 Юли 2009, 15:50

Сони, тва че в момента си с аналогов часовник не е проблем. Само дето трябва да прекараш повечко кабели ;) . В първото мнение съм дал схемите на двете букси- хващаш кабелите един по един и те тава е :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Мнение от PeReZ » 05 Юли 2009, 16:09

sonny написа:... Колата ми никога не е имала нито аналогов...


Вие май не прочетохте какво точно написа сони. Ако правилно съм го разбрал не е имал малък борд (той е що годе запознат, сигурен съм, и знае че няма проблем за конверсия от малък към голям) и въпроса му е може ли да сложи борд ако колата е нямала нищо досега (дори аналоговия е нямала).

И отговора е следния. За да има аналогов часовник трябва да се прекарат 3 кабела - постоянно 12в, 12в при контакт, маса (май тва бяха само). Оттам нататък следваш тази тема: Как да преминем от часовник към бордови компютър , като ако ще монтираш голям борд я комбинираш и с тази тема (в която пишем). Това е всичко.

Sonny, колата за която питаш БМВ 316 с аналогов часовник вместо оборотомер ли е (т.е. това ли е причината да е нямала никакъв борд дори и часовник на негово място) ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 368
Регистриран на: 17.03.2005
Пол: Мъж
Кара: '04 330xi touring

Мнение от izzzo » 05 Юли 2009, 16:37

sonny написа:... Колата ми никога не е имала нито аналогов...

:uups: да, не го прочетох това... Но отговора ми е същия.


Аватар
Мнения: 7702
Регистриран на: 25.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: със спомени

Мнение от sonny » 06 Юли 2009, 16:48

PeReZ написа:Sonny, колата за която питаш БМВ 316 с аналогов часовник вместо оборотомер ли е (т.е. това ли е причината да е нямала никакъв борд дори и часовник на негово място) ?


Да, такава беше. Аз знам, че става и ще го направя, за момента искам да сложа малкия, но като гледам галимациите, май директно ще мина към големия. Проблема в темите , че всеки казва, тоя пин там, оня кабел при тоя пин. Най-добре ще е да ес намерят кабелите по цветове, какви сигнали имат, тогава ще е по-лесно. Определено, кабелите са ми слаба част, д ан екажа изобщо, не ги знам. Засега съм решил да не се занимавам, защото в един момент ще изкормя целия салон за да сложа ел.стъкла, климатик и борда ще го прекарам тогава, защото и много мразя ,висящи и стърчащи кабели. Даже и плафоните в краката ще си сложа. Но е добре да се знаят кабелите по цветове ;)

Колата ми е с екстрата ел.шибедах, няма абсолютно нищо друго, мъка голема е :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 921
Регистриран на: 23.06.2007
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: яки шестаци...

Мнение от EnimEn » 06 Юли 2009, 19:23

мъка, викаш, моята пък като е с почти всички, без шибидах не е, а? Ти поне можеш да си добавиш другите екстри, а аз тоя шибидах не.
Сонка, гледай в първото мнение, това ти стига, аз бях с аналогов часовник, но се ръководих от първото мнение на темата - бачка всичко, без чек контрола (защото го нямам). Няма какво да объркаш, както знаеш, на буксите си има номерата на пиновете, само прекартването на кабеляците е противничко. Чак по цветова гама да ги подбираш ... не знам, според мен няма нужда, аз бачках само със син, червен и черен кабел 8)
Успех.

А аз да питам, как по компътърен път се обучава разхода?
Изображение
Read the fuckin` MANUAL!!!
Never took this road before... destination unknown!

"Good drivers,Just drive!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 368
Регистриран на: 17.03.2005
Пол: Мъж
Кара: '04 330xi touring

Мнение от izzzo » 06 Юли 2009, 21:23

Ами аз съм дал и цветовете на кабелите...


Аватар
Мнения: 7702
Регистриран на: 25.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: със спомени

Мнение от sonny » 07 Юли 2009, 10:39

izzzo написа:Ами аз съм дал и цветовете на кабелите...


Да, но в моя случай, има липса на кабели, тогава е добре да се водиме от това кой кабел за какво е и какво е на него, плюс минус, сигнал и прочие и тогава дефакто, по-лесно ще се намерият. Иноче да, ако има част от инсталацията, гониш по цветове и нещата са ок. Обмислям сега една дивотия, да видим дали ще стане или ще се боряда търся кабели и за борд и за другите неща, така, че по-натам ще пиша по въпроса.

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook