ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 461
Регистриран на: 15.09.2004
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: is-ка S50
Мечтае да кара: E24 Alpina

Re: ?

Мнение от SBS_318ti » 14 Юли 2009, 15:35

liloff написа:
SBS_318ti написа:Колеги ползвах търсачката,но не открих информация!
Въпроса ми е:
Къде се намира зумера който сигнализира при забравени фарове? На самия километраж ли е или е някъде отзад и възможно ли е да се смени?

Предполагам искаш да сложих Гонгчето, да не дрънчи така дразнещо. Дразнещия зумер мислех, че се намира в таблото с уредите, но като го разглобявах, не го видях там.
=> не знам къде е. Може би в ключа за фаровете, но трябва да пробвам. Гонгчето се слага само на американските Компакти, спрямо това което съм чел. Дрънчи им при забравени фарове, при ниска температура на външната среда и при отворени врати. Как се прави не знам. ;) Едва ли е трудно, веднага ще намерим американски схеми, но не ми се занимава. Ако ти се навиеш, ще ти изровя малко материали и после искам DIY :)

Колега май не ми разбра въпроса правилно! Питам точно за дразнещия зумер който "пищи" след като изгасиш двигателя ако не си изключил фаровете.Този зумер ме интересува къде се намира,защото при мен спря да работи от две седмици вече и искам да си го оправя.
П.С. За DIY нищо не обещавам , но ако не ти представлява проблем прати някой друг линк пък ще видя какво мога и не мога :mhihi: да направя!
ИзображениеИзображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 2.07.2009
Местоположение: Кърджали
Пол: Мъж
Кара: E38
Мечтае да кара: Алпина

Мнение от denises26 » 14 Юли 2009, 19:43

Здравейте.Искам да задам малко тъп въпрос,но все пак първо БМВ.Къде се намира палчето,което "казва" на колата,че в случая багажника на Е36 комби '97 е затворен?
Последна промяна denises26 на 15 Юли 2009, 10:22, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 18.03.2009
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: E38 740

Re: здр

Мнение от 6apa » 14 Юли 2009, 20:31

varshetz написа:бара на твоито питане колата автоматик ли е ??
не ръчка е, и проблема все още го има :roll:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 16.02.2009
Местоположение: burgas

Мнение от fiont » 14 Юли 2009, 20:44

стан написа:
liloff написа:
fiont написа:Имам един вапрос - за какво служат кабелите които влизат в задните стрнични прозорци, за е36 купе става вапрос
мерси

Aко изглеждат фабрични, най-вероятно са за задните плафони на колонките. Някои модели <1995 имат много стабилно фабрично окабеляване, дори и екстрите да не са монтирани. Т.е. ти може да нямаш плафони, но да са пуснали кабелите до там.


Предполагам става въпрос за едни кабели които са запоени за черната част на стъклото в долния преден ъгъл. И на мен като ми строшиха прозореце ги имаше, сега само съм ги изолирал и съм сложил джама, проблем нямам

Да колега за тях става въпрос ама аз ги отрязах моите и нямам никави проблеми, плафоните продалжават да си светят,сигурно както казва другия колега просто си има кабели за някакви допанителни екстри
boo

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4859
Регистриран на: 7.02.2003
Местоположение: София
Кара: на 1,6 бара
Мечтае да кара: 911

Мнение от bmwdriver » 14 Юли 2009, 20:56

Мисля,че има антена и на страничните стъкла,но не съм сигурен.
'91 Е36 32?i 24V- тия с детските болести и многото екстри 8)
Изображение
Driver's Racing Team
KBDremap

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 2.07.2009
Местоположение: Кърджали
Пол: Мъж
Кара: E38
Мечтае да кара: Алпина

Мнение от denises26 » 15 Юли 2009, 17:25

Здравейте.Искам да задам малко тъп въпрос,но все пак първо БМВ.Къде се намира палчето,което "казва" на колата,че в случая багажника на Е36 комби '97 е затворен? И още един въпрос.Какво пускате да духа след като се запотят стъклата.Как процедирате.Досега не съм имал такъв проблем с другите ми коли,но с БМВ-то нз може би има копче нещо.Ако има значение с климатик съм.Благодаря предварително на всички помогнали.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 27.08.2007
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e 36
Мечтае да кара: su47 berkut
Детайли за колата: akulata

здр

Мнение от berkut » 21 Юли 2009, 23:50

сори,ако досаждам,ама просто имам нужда от малко мнения,из4етох някои неша по форума...но все пак..зна4и така> лампата се светваше след кат нацепя спира4ки,и абс из4езвашеслед тва,на 2 места ми 4истеха грешки с лаптоп и ми излезна преден десен дат4ик,след 4етене по форуми проверих съпротивлението по сензорите,и вси4ките са еднакви влизат в нормата по бмв мануел,помислих 4е са кабели,проверих ги от буксата на контролера..вси4ките пак излизат на съпротивление(само земята е откъсната и на двата..но тя според един приятел неиграе важна роля?!...),на една морга намерих друг контролер,смених го запалих...лампата пак свети..сега тръгвам да 4истя зъбите на главината,има ли по лесен на4ин да не се сваля,или кви други при4ини за тази шибана лампа да има.....?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 15.07.2008
Местоположение: Русе

Мнение от dimov_ » 24 Юли 2009, 11:24

Здравейте: Джанти с какъв диапазон на ЕТ ( най-голямо ЕТ - най-малко ЕТ ) стават на Е36 ? Без да се слагат фланци и без други интервенции по окачването и джантите. Питам за Е36 316и купе с нормално окачване.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 461
Регистриран на: 15.09.2004
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: is-ка S50
Мечтае да кара: E24 Alpina

Мнение от SBS_318ti » 24 Юли 2009, 11:31

dimov_ написа:Здравейте: Джанти с какъв диапазон на ЕТ ( най-голямо ЕТ - най-малко ЕТ ) стават на Е36 ? Без да се слагат фланци и без други интервенции по окачването и джантите. Питам за Е36 316и купе с нормално окачване.

Заводско дават че ЕТ-то може да е между 35 и 45 и няма да има опирания или други такива!
http://www.carlsalter.com/wheel_fitments.html ;)
ИзображениеИзображение

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 2.12.2007
Местоположение: sofia

Мнение от ivchog » 27 Юли 2009, 20:16

Колеги имам едно питане към вашия форум.Карам Е30 но семейството се увеличи с още един член и искам да купя Е36 комби ,харесах едно ушкем 98 година но нещо ме съмнява .Внос от италия 1.8i климатроник,кожа.Дайте повече инфо за модела

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 2.11.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: 332i
Детайли за колата: E36 red coupe 3,2 stroker

изпускателна система

Мнение от penev » 27 Юли 2009, 20:51

Какъв е диаметъра на тръбите на ауспуха на шестцилиндровите бензини? Конкретно ме интересуват двойните генерации на 325 и 328.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 57
Регистриран на: 23.05.2008
Кара: 330

Мнение от disasterguy » 30 Юли 2009, 17:45

Здравейте искам да попитам какъв е размера на гумите, с които излизат е36 от завода..т.е фабричния размер !? Благодаря предварително

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 461
Регистриран на: 15.09.2004
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: is-ка S50
Мечтае да кара: E24 Alpina

Мнение от SBS_318ti » 30 Юли 2009, 18:58

disasterguy написа:Здравейте искам да попитам какъв е размера на гумите, с които излизат е36 от завода..т.е фабричния размер !? Благодаря предварително

205/60/15
ИзображениеИзображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 118
Регистриран на: 15.09.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E34
Детайли за колата: Комбинезон

Мнение от chino///M » 08 Авг 2009, 22:24

[color=blue]Колеги имам някое друго въпросче:колко вата трябва да са крушките на страничните мигачи(на калниците)какво реле трябва да сложа и къде да свуржа страничните мигачи.

ааа....и колко ампера бушон трябва да сложа

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 461
Регистриран на: 15.09.2004
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: is-ка S50
Мечтае да кара: E24 Alpina

Мнение от SBS_318ti » 08 Авг 2009, 22:30

chino///M написа:[color=blue]Колеги имам някое друго въпросче:колко вата трябва да са крушките на страничните мигачи(на калниците)какво реле трябва да сложа и къде да свуржа страничните мигачи.

ааа....и колко ампера бушон трябва да сложа

Крушките са ти 12V 5W ;)
ИзображениеИзображение

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook