ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 362
Регистриран на: 28.10.2008

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от HowDouWantit » 29 Авг 2013, 13:02

Смени крушките ,може да са изгоряли ,вземи от старото табло и без това за друго не става :mhihi:


Да попитам и аз ,от едно известно време имам проблем с моя М50 ,по някога когато примерно му давам газ от празен ход до 2000-2500-3000 оборота се чува като гърмене в смукателния колектор ,колата се кара само на бензин 95 от Лукойл ,няма никакви модификации по мотора и т.н. Също така се случва понякога примерно като тръгна на първа и и подам повече газ на 2500 оборота да забие муцуна и след това да се изреже както трябва.

Почиствах преди няколко дни дебитомера със спрей за почистване на дебитомери ,но пак се продължава да се случва..

Също така като ходих на преглед казаха ,че ламбда сондата ми не работи коректно трябвало да показва от до 1.03 ,а тя показвала около 1.3 което абсолютно нищо не ми говори ..
М50 без ванос - Бош електроника.

Вероятно е дебитомера ,но ... да питам все пак.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 921
Регистриран на: 23.06.2007
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: яки шестаци...

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от EnimEn » 29 Авг 2013, 17:35

HowDouWantit написа:Смени крушките ,може да са изгоряли ,вземи от старото табло и без това за друго не става :mhihi:


Да попитам и аз ,от едно известно време имам проблем с моя М50 ,по някога когато примерно му давам газ от празен ход до 2000-2500-3000 оборота се чува като гърмене в смукателния колектор ,колата се кара само на бензин 95 от Лукойл ,няма никакви модификации по мотора и т.н. Също така се случва понякога примерно като тръгна на първа и и подам повече газ на 2500 оборота да забие муцуна и след това да се изреже както трябва.

Почиствах преди няколко дни дебитомера със спрей за почистване на дебитомери ,но пак се продължава да се случва..

Също така като ходих на преглед казаха ,че ламбда сондата ми не работи коректно трябвало да показва от до 1.03 ,а тя показвала около 1.3 което абсолютно нищо не ми говори ..
М50 без ванос - Бош електроника.

Вероятно е дебитомера ,но ... да питам все пак.

обеднява ти сместа, затова гърми в колектора, но и стойността на ламбдата е за обогатяване, затова ти препоръчвам диагностика!
Изображение
Read the fuckin` MANUAL!!!
Never took this road before... destination unknown!

"Good drivers,Just drive!"

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от Spit-Fire » 29 Авг 2013, 17:47

M50B20 Vanos се държи много странно. При запалване на колата за първи път през деня оборотите са ниски, едвам едвам работи и то сякъш не работят всички цилиндри... и след малко оборотите се вдигат и двигателя започва да пее. Идеи?
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 181
Регистриран на: 18.02.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 320d '03
Мечтае да кара: E39 S62B50

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от Slu4ainiK » 30 Авг 2013, 14:49

Здравейте,
Една щуротия видях, че виси и си нямам идея къде седи и за какво е ?
Прилагам снимка за да видите.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Мечтае за Z3 M Coupe
Аватар
Мнения: 8695
Регистриран на: 9.02.2003
Местоположение: Сoфия
Кара: '99 530dА Touring

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от err0r » 30 Авг 2013, 15:01

Датчик за тепмература, предаващ информация към голям/малък борд. Седи във въздуховода на спирачката от шофьорската страна.
Изображение

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от Spit-Fire » 31 Авг 2013, 9:22

Spit-Fire написа:M50B20 Vanos се държи много странно. При запалване на колата за първи път през деня оборотите са ниски, едвам едвам работи и то сякъш не работят всички цилиндри... и след малко оборотите се вдигат и двигателя започва да пее. Идеи?
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 89
Регистриран на: 9.02.2008
Местоположение: гр.Тутракан
Пол: Мъж
Детайли за колата: 525D 2001г.седан

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от johnni_b » 31 Авг 2013, 12:12

Колеги, как се вади дигиталното управление на климатроника. Колата е М43 седан.

Потребител
Аватар
Мнения: 38
Регистриран на: 4.08.2013
Пол: Мъж

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от Янко » 31 Авг 2013, 13:54

има ли разлика между двг 1.8ис и 1.8ти и кое е по добрия избор между компакта или купето.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 18.02.2009
Местоположение: СА
Кара: без гражданска
Мечтае да кара: e36 ///M

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от burnou7 » 31 Авг 2013, 17:47

Някой има ли идея как да си отворя багажника?
Проблема е следния:багажника е отключен,но като натисна палчето то не освобождава :ranting:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 7.01.2010
Местоположение: varna
Пол: Мъж
Кара: bmw е36

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от kokobaroko13 » 01 Сеп 2013, 8:35

Искам да попитам някои правил ли си е разпънки сам .чета че има голяма разлика и искам да си сложа на компакта имам на работа материали и стугари въпроса ми е колата ми е с доста меко стоково окачване не е спортно има ли смисъл да се занимавам. задната разпънка се слага на задните амортисьори нали и ако има някакви подробности да ме светнете .мерси
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от Nickelback » 01 Сеп 2013, 10:20

kokobaroko13 написа:Искам да попитам някои правил ли си е разпънки сам .чета че има голяма разлика и искам да си сложа на компакта имам на работа материали и стугари въпроса ми е колата ми е с доста меко стоково окачване не е спортно има ли смисъл да се занимавам. задната разпънка се слага на задните амортисьори нали и ако има някакви подробности да ме светнете .мерси

Ефектът от разпънкта ще усетиш при по-твърдо окачване. Но по принцип не пречи и сега да си сложиш. Волана ще го усетиш по-директен. Търси/прави си такава с масивни плейтове, за да предотвратиш късане на бомбета при слагане на по-твърдо окачване в бъдеще.
За задна, аз лично пак предпочитам с плейтове, а не от тези дето само разпъват бомбетата :yes:

Sent from my Dynavin using Tapatalk 4
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 57
Регистриран на: 1.11.2012
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж
Кара: BMW 320i Touring
Детайли за колата: 95г. M 52 B (20 6 S3) Vanos

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от D.Uzunov » 03 Сеп 2013, 7:05

johnni_b написа:Колеги, как се вади дигиталното управление на климатроника. Колата е М43 седан.


Колега аз го вадя като първо извадя борда под него. Това става като бръкнеш под борда има една дупка и след като извадиш борда вадиш и управлението.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 2.07.2009
Местоположение: Кърджали
Пол: Мъж
Кара: E38
Мечтае да кара: Алпина

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от denises26 » 03 Сеп 2013, 16:16

С кой номер ключ се свалят дюзите на 318тдс? Ще мога ли да ги сваля сам (от друг двигател, монтажа ще го извърши майстор евентуално или да си набавч динамометричен ключ ) ? :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 503
Регистриран на: 25.05.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от No0k » 03 Сеп 2013, 23:30

denises26 написа:С кой номер ключ се свалят дюзите на 318тдс? Ще мога ли да ги сваля сам (от друг двигател, монтажа ще го извърши майстор евентуално или да си набавч динамометричен ключ ) ? :bchug:


С 27, но ти трябва прорязан за умната дюза.

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 2.07.2009
Местоположение: Кърджали
Пол: Мъж
Кара: E38
Мечтае да кара: Алпина

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от denises26 » 04 Сеп 2013, 7:51

Мерси много, ще търся такъв или ще си направя :driving:

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook