Капака се отваря сам

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 21.01.2006
Местоположение: София
Кара: e60 530d M Sport, X3, X6

Капака се отваря сам

Мнение от DroW » 11 Май 2008, 19:51

Всичко започна преди няколко седмици когато слязох от колата след малко повечко каране и гледам капака леко отворен от едната страна. :shock: Отворих го целия и го затворих, обаче при следващото каране 10тина километра отново застава в това положение. Сякаш от едната страна нищо не го държи надолу.Ходих на майстор и тои затяга пружината затваря отваря.После я развъртя леко и така го затвори ужким за постоянно но отново това не оправи нещата.

Ето и няколко снимки на капака и пружината и отвора:

http://img291.imageshack.us/my.php?imag ... 024jy1.jpg

http://img291.imageshack.us/my.php?imag ... 025mg8.jpg

http://img291.imageshack.us/my.php?imag ... 026xa8.jpg

Сега се чудя да си търся нова пружина ли или там където е дупката на пружината трябва да го сменя.Между другото го пръсках с разни смазочни спрейове ама и това не промени положението. :help:

Моля някои ако има опит с това да ме посъветва как да го оправя.
Изображение

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2855
Регистриран на: 10.01.2008
Местоположение: София
Кара: Хилядолетен сокол

Мнение от NikiNikolov » 11 Май 2008, 20:34

Много гадно, на предишната кола имах такъв проблем. Решението беше 4 болта 4 мм и гайги с федерка, бяха се скъсали нитовете на заключващия механизъм, долната част на гредата, но при теб може би трябва да се погледнат и двете части, може да се изял заклюкващия ръб, с гадаене няма да стане, трябва да го види читав майстор, тоя предишния го мани. Ако си от софето дрънни една жица да го видиме на бързо.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 592
Регистриран на: 24.04.2006
Местоположение: София и оклолията
Пол: Мъж

Мнение от dqvola666 » 11 Май 2008, 21:15

бате тургни си едни шплентове и заспива работата

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1293
Регистриран на: 4.07.2005
Местоположение: Сливен О.С :))
Пол: Мъж
Кара: дизелaка да пропушва
Мечтае да кара: НА БАБА ЯГА МЕТЛАТА :D:D

Мнение от LAST RIDE » 11 Май 2008, 23:49

Napani syvsem leko s otwerkata jelqzceto koeto se vijda na poslednata snimka

P.s Sorry za latinicata
Заменям си усилвателя!!

viewtopic.php?f=64&t=228928

коментар:
исках BMW,но татко каза не.......по добре да си взема SUZUKI IGNIS пък и те BMW нестават... :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2855
Регистриран на: 10.01.2008
Местоположение: София
Кара: Хилядолетен сокол

Мнение от NikiNikolov » 12 Май 2008, 22:05

Колегата го ремонтирахме пред блока набързо, капака се заключва и няма грижи повече. Стига спам и глупави съвети, ако имате грижи обаждайте се и пред блока на бързо.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 21.01.2006
Местоположение: София
Кара: e60 530d M Sport, X3, X6

Мнение от DroW » 12 Май 2008, 22:07

Мерси за съветите на всички ето как решихме проблема днес. Видях се с колегата NikiNikolov и той ми го оправи за 15 минути. Като не сме напъвали желязцето с отверка. Обмисляхме тази възможност но решихме да не рисукуваме. Това което той направи е развъртя всички болтове и гайки държащи пластмасата отгоре.Махнахме я и след което той разхлаби гайките държащи сивото желязце от последната снимка.Цялото сиво кръгло желязце беше преместено сантиметър и половина в ляво.След което затегнахме отново всичко отгоре и сложихме сивата пластмаса.Накрая като затвори капака работата заспа! :D

Много благодарности на NikiNikolov за това което направи.
Изображение

Изображение

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook