E36 320i Time Attack

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от vicho » 28 Май 2022, 13:50

20kg надолу

Изображение
Последна промяна vicho на 21 Фев 2023, 13:25, променена общо 1 път
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от vicho » 05 Авг 2022, 14:53

след последното каране... има още доста неизяснени неща по колата, но с течение на времето ще се оправят и ще ставам все по-бРъз

Като за начало монтирах големите гуми 265/35/18 - отпред и отзад на 18 х 9J ET30 2forge джанти (8.4кг)... естествено с 20мм преходни фланци (които тежат 820гр броя), защото иначе опират в макферсона... веждите са изцяло срязани и са сложих раздувки от Wide Nation 7x5cm , Също така капаците са вече на място (-20кг)

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Чисто новия WEST LAKE е пълен ташак, не стига, че прегряват за 2 обиколки, ами за половин ден каране изглеждат все едно съм ги карал цяла година на макадам... с други думи - нищо не плащаш, нищо не получаваш... (640лв - 4 броя)

Успях да си бутна времето, имам 1.08.8 с 3 сесии, защото колата се счупи (висящия лагер напусна дискотеката)

другия път - ПОВЕЧЕ :mhihi: това време беше достатъчно за 2-ро място (за първи път откакто карам на BMW CUP с тази кола съм 2ри) :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

малко разнообразие - не е лошо :bchug: :ok:
Последна промяна vicho на 21 Фев 2023, 13:29, променена общо 2 пъти
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от vicho » 24 Окт 2022, 21:42

мараба... па съм язе...

този път един по-постоянен линк



подобрих си времето с 0.1 секунди, брои се

1.08.7, не съм пипал нищо по колата от последния път, направих 2 състезания... купа Дракон беше трето поредно първо място, но на бмв къп миналия уикенд отново съм 2ри (все пак съм първи в генералното в класа :smoke: ) приключи успешно трета поредна година в BMW CUP :) и остана още един кръг от Купа Дракон

Невероятни емоции изминалия уикенд, много карачи, много подобрени времена, адски много каране, чудесна организация... догодина с нови сили, нови правила и то ще се види и чуе :lol: :lol: :lol: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :ok: :ok: :ok: Времето беше с нас за пореден път и предпоставките за рекорди бяха налице! :driving: :driving: Имаше и BMW BBQ, имаше шатрички със спонсори, имаше много приятели и познати, хубави разговори и чудесни емоции.

Не спрях да изживявам магията зад волана и благодаря на всички съпричастни. Със сигурност не е лесно, но пък за сметка на това е възнаграждаващо :owned: :owned: :owned:

и те така...

п.с. Рекордът за БМВ на Драконя падна... Поздравления за Павката :D
You said: "Time will change!" What if it changes you?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 2.08.2012
Пол: Мъж

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от Deyan Velev » 26 Окт 2022, 21:01

Супер , продължавай в същия дух :clap: :driving: :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от vicho » 26 Окт 2022, 21:48

Deyan Velev написа:Супер , продължавай в същия дух :clap: :driving: :bchug:


благодаря, радвам се, че все пак някой чете... :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bchug:

тези дни ще се постарая повече с клиповете и рязането и ще кача още онборди от този уикенд, включително и по-бавни за да се видят потенциални грешки

все още карам с уест лейка, колкото повече карам с тях, толкова повече се убеждавам, че за цената си са повече от добри :ok:

ако ме захапе кучето (и бонуса) зимата ще видим с нан-канг ар-1 каква е разликата :ok:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от vicho » 01 Дек 2022, 22:01

e па приключихме за тази година, има един Christmas Special след 2 седмици, ама нямам сили вече... 9 състезателни дни за годината, голям зор, голям кеф... стига толкова

едно първо и две втори места на BMW Cup 2022 - първи в генералното
четири първи места на Drakon Speed Cup 2022 - първи в генералното (ама нямаше купичка :mhihi: :clap: )

от 1:09.498 на първия кръг през март месец до 1:08.725 октомври, не е кой знае какво, но става все по-трудно

и на дъжд покарахме, и на студ... и на жега... от всичко имаше :smoke:

догодина ще е интересно, защото класовете се променят... до и над 3.1 :ok: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Последна промяна vicho на 21 Фев 2023, 13:23, променена общо 1 път
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от vicho » 16 Яну 2023, 14:34

Кратко резюме:

Общо взето, всичко общо е взето. Приключих 2022-ра и съм много доволен. Беше много дълга, но хубава година. 9 състезателни дни, голям зор, голям кеф... стига толкова
Едно първо и Две втори места на BMW Cup 2022 - първи в генералното.
Четири първи места на Drakon Speed Cup 2022 - първи в генералното (купичката за генералното се забави и още не съм си я взел).
От 1:09.498 на първия кръг през март месец до 1:08.725 октомври, не е кой знае какво, но става все по-трудно и интересно.
И на дъжд покарах, и на студ... и на жега... от всичко имаше!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

19 Март 2022 - Дракон Спий Къп Кръг 1

Чудесен ден за каране, въпреки, че не бях готов с плануваното разширяване на колата отново успях да си подобря личния рекорд и да запиша 1.09.498. За съжаление богът на бензина - Октан не беше особено благосклонен и направих money shift (познато като грешна предавка) и втора успя да влезе с около 120 км/ч. За хората които нищо не им говори това ще кажа, че втора е максимум до 85 км/ч в моята кола... и мотора му дойде малко НАНАГОРНО (на мен - също)

Благодаря на Дани (да_сторм), че отдели цялата си вечер за да ме прибере в София на платформа още в същия ден.
п.с. първата победа беше налице, а конкуренцията беше на повече от 3 секунди и половина назад...

Изображение

16-17 Април 2022 - BMW Къп Кръг 1

Тук нямам много за разказване, двигателят беше оправен... Отново дадох всичко от себе си и отново подобрих личния си рекорд - 1.09.086. Отново не оставих никакъв шанс на останалите и застанах на почетното първо място. So far so good.

Изображение

14 Май 2022 - Дракон Спий Къп Кръг 2

Прекрасен лежерен ден. Малко олекотена кола, по-слабо време и трета поредна победа. Най-добро време за деня 1.09.796. Общо взето сезонът в Купа Дракон вървеше по ноти
Лека нотка на носталгия към 2019-ста когато посетих Трансфаргарасан... незабравимо приключение

Изображение

09-10 Юли 2022 - BMW Къп Кръг 2

Мръсна жега. Този път отидох на пистата в пълния си блясък. Колата беше доста променена, сравнително олекотена. Монтирани преден и заден капак от стъкломат, монтирани по-леки стрийт седалки, пластмасови раздувки на предни и задни калници, 20мм фланци и 9J x 18" ET30 2Forge джанти с чисто нови 265/35/18 West Lake. Очаквах рекорд (и той не закъсня) . Най-добро време от 1:08.816, но това не беше достатъчно за първото място и останах втори на почетната стълбичка (за сефте на BMW Cup от 3 години насам... боли, ама се свиква )

Изображение

10 Септември 2022 - Дракон Спий Къп Кръг 3

Въпреки, че в класа този път имаше необикновено много записани участници, бях спокоен. От една страна част от тях ги познавах, а от друга притежавах известна доза опит и самочувствие и трябваше да се случи нещо наистина впечатляващо за да ме изненадат. Разбира се, не се случи. Колата беше здрава и им сложих поредните 2 секунди. Ей така, да си знаят... даже имах време за опити и сложих 17-ските да покарам с фланци, да видя как е спрямо 18-ските. Както и очаквах - около секунда по-бавно време с по-малките джанти и гуми (въпреки, че са доста по-леки)

За деня записах - 1:08.937. Трето поредно първо място на Купа Дракон!

Изображение

22-23 Октомври 2022 - BMW Къп Кръг 3 (последен)

Продължих с личните си рекорди и записах - 1:08.725, като оптималното ми време според техниката е 1:08.6, та съм доста близо до истината. Разбира се и това не беше достатъчно да стъпя на най-високото стъпало на стълбичката и за втори път на BMW Cup заемам второто място. Интересното и положително за мен в цялата работа е, че съм първи в генералното в моя клас с едно първо и две втори места. Постоянство трябва, мдааааа... а и то се вижда кой е най-радостен , нали така!
п.с. Затворих успешно сезона за BMW Cup и бях вперил поглед в само още едно състезание, последния кръг на Купа Дракон. Честно казано ми беше много дотегнало и бях изморен, но дедикейшъна (каква хубава дума) е налице

Изображение

12 Ноември 2022 - Дракон Спий Къп Кръг 4

Нямаше как да минем без дъждовен кръг. Просто нямаше. И не, че се оправдавам, ама в дъждовно време знаем кои коли имат повечко сцепление, и пак не, че се оправдавам, ама аз май май бях единствената кола в моя клас със задно предаване. Ама не беше просто дъждовно, то не се спря, бе... цял ден СТУД и ДЪЖД!!! Сцеплението както всички можете да се досетите беше отишло на Карибите да си пече д-то, а ние нямам идея какво правехме на пистата...
Първата ми обиколка беше -1:42.512... добре е, погледнах Рейсбокса (техниката с която замервам обиколките си) и ми стана леко сконфузно. Беше изключителна мъка да се боря с колата по пистата, но някак успях и с всяко каране свалях по някоя друга секунда, като за деня успях да запиша - 1:25.762. Далеч напред пред втория в моя клас който имаше 1:29.820.
И четвърта поредна победа на Купа Дракон .
Нямах тъпрние да свърши сезона, наистина всеки месец каране ми идва доста, но успях, въпреки, че на моменти бях на предела на силите си. Дали си заслужаваше? HELL YEAH!!!

p.s. благодаря на МОИТЕ хора и още много други помогнали къде волно, къде не, за тази чудесна година!

А СЕГА... СЕГА ОТНАЧАЛО!!!

Изображение


p.s. BEST LAP :driving: :driving: :driving: :driving:

Последна промяна vicho на 25 Яну 2023, 11:17, променена общо 2 пъти
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от vicho » 25 Яну 2023, 11:24

Ако на някой му е интересно, да запаля още малко нещата...

Изображение

Изображение

Изображение
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от shlosera » 25 Яну 2023, 12:48

Евала за проекта, ентусиазма и всичко, което влагаш (не говоря за материално само) интересно ми е какво се случи с мотора след вкарването на 2ра със 120


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от vicho » 25 Яну 2023, 14:49

shlosera написа:Евала за проекта, ентусиазма и всичко, което влагаш (не говоря за материално само)


Благодаря, радвам се да споделя това приключение. :bchug: :bchug: :bchug:

shlosera написа:интересно ми е какво се случи с мотора след вкарването на 2ра със 120


Очаквах да е по-драматично, но ми върза (донякъде)

Изображение

Изображение
You said: "Time will change!" What if it changes you?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 29.05.2011
Местоположение: Плевен/София
Пол: Мъж
Кара: 412 Turbo/323ti
Мечтае да кара: Mig-29
Детайли за колата: Old school!

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от r19 » 25 Яну 2023, 19:00

Евала за темата чета я с интерес. Новият блок какъв е ? Ще минаваш на по-голяма кубатура предполагам. То на 2.0 няма смисъл от М50 смукател така или иначе. Има ли замерване на дино с досегашните модове.

Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от vicho » 25 Яну 2023, 20:37

r19 написа:Евала за темата чета я с интерес. Новият блок какъв е ? Ще минаваш на по-голяма кубатура предполагам. То на 2.0 няма смисъл от М50 смукател така или иначе. Има ли замерване на дино с досегашните модове.


на м52б20-ската също съм с м50 колектор, но м50б20 (20лв беше преди 3 години, може и още да е :mhihi: ) :D

много коне, много чудо... я ли много карам, другите ли много спират :ok: :ok:

You said: "Time will change!" What if it changes you?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 29.05.2011
Местоположение: Плевен/София
Пол: Мъж
Кара: 412 Turbo/323ti
Мечтае да кара: Mig-29
Детайли за колата: Old school!

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от r19 » 25 Яну 2023, 23:12

Не и знам всичките модове, но доста добър резултат за стрийт м52б20 :bchug:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от vicho » 26 Яну 2023, 1:11

r19 написа:Не и знам всичките модове, но доста добър резултат за стрийт м52б20 :bchug:


винаги съм писал всичко за модовете, ако нещо съм пропуснал не е волно, но няма никакъв проблем да споделя който каквото го интересува и съм правил... ако не съм, вече не гадая...

всичко което е правено е написано тук... и не само... друг е въпросът, кой ще иска да даде толкова пари за 20ска :) (освен психясали които са решили, че ще покоряват света... и класа) :help:

жалко, че ще отиде на части, защото никой не иска 200 коня 20и, когато може да има 200 коня 30и за 5 пъти по-малко пари :D :mhihi: :mhihi: :mhihi:

така де... тогава такъв е бил мирогледа, още в началото мислех, че ще съм бюджетен... и сигурно още съм (в моите очи)
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: E36 320i Time Attack

Мнение от Kroki » 20 Фев 2023, 13:27

Моля качвай снимките на сървъра тук, че нито една не се вижда. :(
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook