Ел. прозорец проблем

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 243
Регистриран на: 1.12.2011
Пол: Мъж
Кара: кво му падне...
Мечтае да кара: М6 G-power

Ел. прозорец проблем

Мнение от jorko7120 » 23 Юни 2022, 22:57

Здравейте!

Имам 318ис купе 92 година. Десния прозорец от доста време слиза и се качва на интервали, с нацъкване на копчето и днес разглобих вратата с идеята да подменя цялата ножица заедно с моторчето тъй, като имах налична. След като свалих кората се оказа че моторчето на колата (1) не е като това което бях приготвил (2) . Като видях, че няма да стане така реших да сменя само ножицата и да оставя старото моторче и разглобих всичко но все пак реших да пробвам моторчето(1) закачено на инсталацията без ножицата да го видя как върви и се оказа че и без ножицата пактака работи. завърти малко и спре завърти малко и спре тоест проблема не е в ножицата (както предполагах) ами в самото моторче.
На новото моторче обаче буксите са различни и кабелите към тях са с различни цветове. когато свържа 2та дебели моторчето(2) върти постоянно докато при моторчето (2) което си е от колата не тръгва.

Въпроса ми е възможно ли е да се свърже новото моторче(2) да работи. Или да си търся друго като оригиналното (1)

(1) Старото това което си беше на колата
(2) Новото

1656017355236.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
За Хелуин
Flash написа:Децата в Перник, като почукат на вратата на някой, вместо "номер или лакомство", казват "ракия или бой". :mhihi:


Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Ел. прозорец проблем

Мнение от zvetiko » 24 Юни 2022, 13:06

Колега, ако искаш да решиш проблема вземи нов комплект ножица с моторче. Ако искаш многократно да разглобяваш вече има много варианти.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 29.05.2011
Местоположение: Плевен/София
Пол: Мъж
Кара: 412 Turbo/323ti
Мечтае да кара: Mig-29
Детайли за колата: Old school!

Re: Ел. прозорец проблем

Мнение от r19 » 26 Юни 2022, 0:02

Естествено, че проблема е в моторчето щом се качва на интервали. Моята е фейс и някой "инженер" беше набил някакво измислено моторче свързано само на дебелите кабели и работеше и при мен така. Свали кората на другата врата ако се сваля както трябва съклото и си вземи същото моторче, и го свържи по същият начин. По спомен едната букса е захранването, а другата управлението от комфорт модула. Това е за фейсовата.

Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 243
Регистриран на: 1.12.2011
Пол: Мъж
Кара: кво му падне...
Мечтае да кара: М6 G-power

Re: Ел. прозорец проблем

Мнение от jorko7120 » 27 Юни 2022, 14:06

zvetiko написа:Колега, ако искаш да решиш проблема вземи нов комплект ножица с моторче. Ако искаш многократно да разглобяваш вече има много варианти.


Къде се предлагат нови? Имаш представа колко би струвало за моята кола?

Взех друго моторче 2ра ръка и положението е същото. Пак върви на интервали. Разглобих ги и двете и четките на моторчетата бяха хлабави и не подпираха добре защото са износени. За това си мисля че там ще е проблема. Поръчах си четки утре ще ги взема и ще пиша какво се е получило.
За Хелуин
Flash написа:Децата в Перник, като почукат на вратата на някой, вместо "номер или лакомство", казват "ракия или бой". :mhihi:


Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 243
Регистриран на: 1.12.2011
Пол: Мъж
Кара: кво му падне...
Мечтае да кара: М6 G-power

Re: Ел. прозорец проблем (решен след смяна на четки)

Мнение от jorko7120 » 29 Юни 2022, 12:58

Проблема е решен след смяна на четките на моторчето. Междувременно бях поръчал друго 2ра употреба то работеше по същия начин, изпратиха ми още едно и то същата история.

Мойто моторче и другите 2 които взех бяха почти без четки.
За Хелуин
Flash написа:Децата в Перник, като почукат на вратата на някой, вместо "номер или лакомство", казват "ракия или бой". :mhihi:


Изображение

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook