ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от shlosera » 21 Ное 2021, 19:18

michev написа:
shlosera написа:По спомен таралежа се сваляше от шофьорската страна, сваляше се кората под волана.


Sent from my iPhone using Tapatalk

При кола с двузонова дигитална клима е така, при други не знам. Лесно се сваля.
И на кола с дигитален и аналагов е там без значение фейс или преди


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 115
Регистриран на: 1.10.2014
Пол: Мъж
Кара: 3er

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от RaiN » 21 Ное 2021, 19:30

:yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 5.01.2020
Пол: Мъж
Кара: Колело

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от svetlozardv » 04 Дек 2021, 21:54

Здравейте колеги. Имам проблем с колата която скоро закупих. Та, стъпковото моторче беше откачено и едното кабелче беше скъсано. Колата не държеше обороти когато е студена, след работа на място от 3-4 минути се нормализираха и работеше на 1100 оборота колата. Днес реших да го отворя стъпковото моторче, вътре беше много мръсно и клеасало, но имаше белег който личеше че е отваря и друг път. Почистих го, оправих и скъсаното кабелче на буксата и го монтирах обратно. Запалих колата и колата започна сама да се форсира до 3500 оборота постоянно. Загасих колата и пробвах да запаля пак. Колата само върти но не пали, като откача буксата на стъпковия мотор колата пали от раз, но сега държи 400-500 оборота, цялата се тресе. M43B18 е мотора. Някой ако има решение или съвет бих се радвал да го чуя.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 18.04.2021
Пол: Мъж
Кара: BMW e36 320 m52b25
Мечтае да кара: Peugeot 405 Mi16

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от baiTo6o » 05 Дек 2021, 18:37

Здравейте, колеги, наскоро колата ми започна да гасне при подаване на малко газ - само милиметри на педала. Ако я изрежа, няма проблеми, празният ход е перфектен. Проблемът се появява и на газ, и на бензин. Малко контекст за автомобила - 320-ка с "посаден" м52б25, наскоро я заведох на диагностика при колегата zvetiko - показа "груба" работа на 4-ти цилиндър на бенз и пак "груба" работа на 5 и 6 на газ. Клапанът на картерната беше заминал, след диагностиката го изолирах. Минава теста със свалената капачка за маско, не мисля че съм объркал нещо тук. Засега мисля да сваля инжекторите и да ги нося някъде за проверка/почистване. Ако на някого му говорят нещо тези симтоми, ще съм благодарен да ме насочи откъде да започна. Лека!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 29.08.2007

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от RageBg » 27 Дек 2021, 15:41

Здравейте колеги!
Да пусна едно питане пък дано някой отговори.
На малкия ТДС сменях стартер , след което светна лампата за акумулатора , оказа се че алтернтора не зарежда.
Взех нов и го смених но проблема остана. Мерихме дали получава 12 волта като е запалена колата (ограденото в червено) и получаваше.
Изображение

Но като измерихме на стартера дали зарежда по кабела нямаше никой.
Дали кабела е скъсан някъде от алтернатора до стартера (15-20см) или пък новия алтернатор е калпав, нямам идея.

Нямах достъп да измеря директно на алтернатора при работещ автомобил дали прави ток самия алтернатор.
Възможно ли е някое реле или бушон да е виновника ?
Забравих да добавя , че при релетата R1 пише за дизел alternator cut out relay, имаше две сиви релета малки, които разменихме но нямаше ефект.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 7.01.2010
Местоположение: varna
Пол: Мъж
Кара: bmw е36

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от kokobaroko13 » 03 Фев 2022, 18:29

Някой може ли да помогне изведнъж спряха да ми бачкат и двата предни ел джама.Всичко друго работи плафони, централно, огледала. Кажете модол ли е реле ли е и къде се намират ако е модол а ако е реле кое е. Благодаря.Колата е бмв е36 316 компакт 95г
Последна промяна kokobaroko13 на 03 Фев 2022, 18:32, променена общо 1 път
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 5.01.2020
Пол: Мъж
Кара: Колело

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от svetlozardv » 04 Фев 2022, 14:56

Здравейте колеги, при смяна на водна помпа играеше чук и секач.(Помпата не излизаше). При ваденето се счупиха лопатките( в най предната част ) на помпата които бяха пластмасови, Част от тях не могат да се извадят с бъркане вътре в дупката. Някой може ли да ми каже как може да се извадят тези парченца пластмаса, или да ги оставям вътре. Новата помпа е с метални лопатки. 318I M43b18 е мотора.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 1.08.2019
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: ВАЗ 2106 Turbo / BMW E46 330xi
Мечтае да кара: E30 M3 SPORT EVOLUTION / Е36 М3 / E46 M3
Детайли за колата: E36 - M43B18 --> M50B20 (Продадена)

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от DiscontroL » 04 Фев 2022, 17:40

Пробва ли с пинсети, клещи или някаква подобна щипка? https://tashev-galving.com/product/072- ... kav-560-mm
Race cars is my escape from all bullshit in life...

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 5.01.2020
Пол: Мъж
Кара: Колело

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от svetlozardv » 05 Фев 2022, 10:06

DiscontroL написа:Пробва ли с пинсети, клещи или някаква подобна щипка? https://tashev-galving.com/product/072- ... kav-560-mm

С пинсети пробвах, но трябва да са на 90градуса чупка. Има място за 1-2 пръста да бръкнеш и ги стигам само с върха на пръста си но не излизат. Не знам Ако пробвам да пусна вода от маркуча и с компресора за въздух дали няма да стане да направя някакво налягане да ги изкарам

костинбродчанин
Аватар
Мнения: 3239
Регистриран на: 18.11.2008
Местоположение: градът на славея
Пол: Мъж
Кара: е60 530д
Мечтае да кара: М3 Компакт
Детайли за колата: Няма много...

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от vladi_a_i » 05 Фев 2022, 12:07

kokobaroko13 написа:Някой може ли да помогне изведнъж спряха да ми бачкат и двата предни ел джама.Всичко друго работи плафони, централно, огледала. Кажете модол ли е реле ли е и къде се намират ако е модол а ако е реле кое е. Благодаря.Колата е бмв е36 316 компакт 95г

Имам две работещи машинки с моторчета,може да ти ги дам за проба..
БМВ и пак БМВ и пак БМВ...БМВ

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 18.11.2014
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: BMW Compact M43B16
Детайли за колата: BMW Compact, 1994/10, автоматик, М43B16

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от Vasko_G » 05 Фев 2022, 12:20

kokobaroko13 написа:Някой може ли да помогне изведнъж спряха да ми бачкат и двата предни ел джама.Всичко друго работи плафони, централно, огледала. Кажете модол ли е реле ли е и къде се намират ако е модол а ако е реле кое е. Благодаря.Колата е бмв е36 316 компакт 95г
За проверка на бушон нищо не казваш.

Изпратено от моят Lenovo TB-8505X с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 7.01.2010
Местоположение: varna
Пол: Мъж
Кара: bmw е36

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от kokobaroko13 » 05 Фев 2022, 21:55

Vasko_G написа:
kokobaroko13 написа:Някой може ли да помогне изведнъж спряха да ми бачкат и двата предни ел джама.Всичко друго работи плафони, централно, огледала. Кажете модол ли е реле ли е и къде се намират ако е модол а ако е реле кое е. Благодаря.Колата е бмв е36 316 компакт 95г
За проверка на бушон нищо не казваш.

Изпратено от моят Lenovo TB-8505X с помощта на Tapatalk

Проверявах, но явно в бързината, не съм видял че е изгорял. После пак проверих и бушон беше. Сетих се, че напънах сутринта джама и беше замръзнал явно тогава и дал фира. За първи път изгаря. Все пак благодаря на всички тук че сте пичове и помагате на хората. Живи и здрави.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 29.08.2007

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от RageBg » 12 Фев 2022, 20:59

Някой да има схема на връзване на стартера на малкия ТДС?
Имам съмнения че при смяната му съм объркал нещо и алтернатора не зарежда.
Възможно ли е ?
Иначе си пали колата без проблем.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 18.11.2014
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: BMW Compact M43B16
Детайли за колата: BMW Compact, 1994/10, автоматик, М43B16

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от Vasko_G » 25 Мар 2022, 14:29

Здравейте, стана така, е смених двигателя м43б16 (1994) със същия, но малко по-нов (1996). Старият маслен филтър беше с метален капак, а този е пластмасов и, според мен, е по-малък. Някой може ли да даде едно рамо с номера на филтъра, който е за пластмасовия капак, че ми предстои смяна на маслото и не ми се ще да се разхождам с мазен филтър за мостра по магазините.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от ildivvy » 25 Мар 2022, 17:01

По означенията на MANN e: Mann Filter HU715/4x ! Винаги ползвах него, докато имах Е36-цата. Малко по-тесен и дълъг е от другия, който е за металния капак!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook