Регулиране на ГНП на 525 tds.

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Регулиране на ГНП на 525 tds.

Мнение от vladobate » 15 Яну 2012, 20:59

Нови гумички няма как да протекат освен да не са кьопави по рождение и тия добавки как да ги познаваме дали са агресивни няма начин аз налучках една и съм доволен поне не прави проблем на ГНП. Даже и силов трибой правих с нея директно към помпата я подадох и двигателя поработи само с нея на място известно време. Трябва кръгово да се направи че бързо я изсмуква с едно мендинно филтърче за всеки случай и ако към въпросната добавка мушнете и малко масълце ще й е много гот на помпата поне една прилична профилактика ей така дистанционно дет се вика без да се сваля ,а гумичките кога им доде времето .


Аватар
Мнения: 264
Регистриран на: 4.01.2011
Кара: bmx

Re: Регулиране на ГНП на 525 tds.

Мнение от vinio » 15 Яну 2012, 21:11

vladobate написа:Нови гумички няма как да протекат освен да не са кьопави по рождение и тия добавки как да ги познаваме дали са агресивни няма начин аз налучках една и съм доволен поне не прави проблем на ГНП. Даже и силов трибой правих с нея директно към помпата я подадох и двигателя поработи само с нея на място известно време. Трябва кръгово да се направи че бързо я изсмуква с едно мендинно филтърче за всеки случай и ако към въпросната добавка мушнете и малко масълце ще й е много гот на помпата поне една прилична профилактика ей така дистанционно дет се вика без да се сваля ,а гумичките кога им доде времето .

Наистина няма как да се познаят добавките.Нови гумички и то хубави протичат от добавка :!:
Мисля че много добре си направил като си я завъртял само в помпата и да я изгори за час-два.Едва ли за това време е направила поражения.Обаче неподходящата добавка ,като има контакт за около месец с нови гумички е друго положението,то и биодизела прави същото.
свалял съм плочка работила с добавка един месец след като са били сменени и затова го пиша всичко това.
Може би тия добавки за повишаване на цетановото число (ако има такива) са друга песен :roll:
п.п инвестиция за 10лв може да покаже това.Взима се нова гумичка за гнп и една добавка.Гумичката се потапя в добавката за около седмица....ако после при свиване на гумичката няма пукнати ,то това е добавката :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 17.11.2006
Местоположение: burgas

Re: Регулиране на ГНП на 525 tds.

Мнение от nikolai4eff » 16 Яну 2012, 18:53

Здравейте колеги преди два дена си смених уплатненията на гнп и пак протече от същото място,не съм слагал добавки възможноли е, за сведения тече от о пръстена на хидравличната глава,даже сега тече повече от преди,няма ли някакъв силикон,да му лепна. :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 188
Регистриран на: 27.07.2008
Местоположение: МИчУРИН/ЛОМ
Кара: е34 тдс
Мечтае да кара: 740

Re: Регулиране на ГНП на 525 tds.

Мнение от dido_lom » 18 Яну 2012, 11:54

Колега и моята протече от там,всички уплатнения са сменени.добавки не съм слагал а на 50.л един литър масло двутактово.
Като загрее спира да тече.За сега ще я покарам малко така,па като се затопли ще се сменят пак всичко пак. :mhihi:
дизела е прост,НО не е за прости хора
и нека силата да е с вас!Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1932
Регистриран на: 1.02.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: 730д
Мечтае да кара: космически кораб Сатурн 5

Re: Регулиране на ГНП на 525 tds.

Мнение от Пресиян Василев » 24 Яну 2012, 21:49

nikolai4eff написа:Здравейте колеги преди два дена си смених уплатненията на гнп и пак протече от същото място,не съм слагал добавки възможноли е, за сведения тече от о пръстена на хидравличната глава,даже сега тече повече от преди,няма ли някакъв силикон,да му лепна. :)

Не става ,сложи каквоти си трябва,а именно кадърно уплътнение.Не ползваите комплектите на Бош ,които са без профилните уплътнения за плочката и капака.Ментета са .
Диагностиката не е гледане на телевизия !
Бензина служи за измиване на дизелови части.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 639
Регистриран на: 9.10.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E34 TDS
Мечтае да кара: M5 с гуми за горене

Re: Регулиране на ГНП на 525 tds.

Мнение от D_U_D_E_ » 02 Мар 2012, 6:16

Пресиян Василев написа:
nikolai4eff написа:Здравейте колеги преди два дена си смених уплатненията на гнп и пак протече от същото място,не съм слагал добавки възможноли е, за сведения тече от о пръстена на хидравличната глава,даже сега тече повече от преди,няма ли някакъв силикон,да му лепна. :)

Не става ,сложи каквоти си трябва,а именно кадърно уплътнение.Не ползваите комплектите на Бош ,които са без профилните уплътнения за плочката и капака.Ментета са .


колега, какви да ползваме, и от всеки сервиз на Бош ли могат да се поръчат?

Смятам да сменя тези които мога, а ако не се оправи теча вече да ползвам услуги.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5014
Регистриран на: 18.05.2005
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: 7er

Re: Регулиране на ГНП на 525 tds.

Мнение от Stanchev » 02 Мар 2012, 7:37

BOSCH 2 467 010 003
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1932
Регистриран на: 1.02.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: 730д
Мечтае да кара: космически кораб Сатурн 5

Re: Регулиране на ГНП на 525 tds.

Мнение от Пресиян Василев » 02 Мар 2012, 18:08

D_U_D_E_ написа:
Пресиян Василев написа:
nikolai4eff написа:Здравейте колеги преди два дена си смених уплатненията на гнп и пак протече от същото място,не съм слагал добавки възможноли е, за сведения тече от о пръстена на хидравличната глава,даже сега тече повече от преди,няма ли някакъв силикон,да му лепна. :)

Не става ,сложи каквоти си трябва,а именно кадърно уплътнение.Не ползваите комплектите на Бош ,които са без профилните уплътнения за плочката и капака.Ментета са .


колега, какви да ползваме, и от всеки сервиз на Бош ли могат да се поръчат?

Смятам да сменя тези които мога, а ако не се оправи теча вече да ползвам услуги.

Дори глупавото карго е по добро ,номер 090212 .Аз ползвам DTP ,немски са и са с перфектно качество.
Диагностиката не е гледане на телевизия !
Бензина служи за измиване на дизелови части.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 639
Регистриран на: 9.10.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E34 TDS
Мечтае да кара: M5 с гуми за горене

Re: Регулиране на ГНП на 525 tds.

Мнение от D_U_D_E_ » 03 Мар 2012, 0:12

Пресиян Василев написа:
D_U_D_E_ написа:
Пресиян Василев написа:
nikolai4eff написа:Здравейте колеги преди два дена си смених уплатненията на гнп и пак протече от същото място,не съм слагал добавки възможноли е, за сведения тече от о пръстена на хидравличната глава,даже сега тече повече от преди,няма ли някакъв силикон,да му лепна. :)

Не става ,сложи каквоти си трябва,а именно кадърно уплътнение.Не ползваите комплектите на Бош ,които са без профилните уплътнения за плочката и капака.Ментета са .


колега, какви да ползваме, и от всеки сервиз на Бош ли могат да се поръчат?

Смятам да сменя тези които мога, а ако не се оправи теча вече да ползвам услуги.

Дори глупавото карго е по добро ,номер 090212 .Аз ползвам DTP ,немски са и са с перфектно качество.


:bowdown:
Как и от къде мога да си поръчам такива DTP.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Регулиране на ГНП на 525 tds.

Мнение от vladobate » 03 Мар 2012, 1:23

D_U_D_E_ написа:
Пресиян Василев написа:
D_U_D_E_ написа:
Пресиян Василев написа:
nikolai4eff написа:Здравейте колеги преди два дена си смених уплатненията на гнп и пак протече от същото място,не съм слагал добавки възможноли е, за сведения тече от о пръстена на хидравличната глава,даже сега тече повече от преди,няма ли някакъв силикон,да му лепна. :)

Не става ,сложи каквоти си трябва,а именно кадърно уплътнение.Не ползваите комплектите на Бош ,които са без профилните уплътнения за плочката и капака.Ментета са .


колега, какви да ползваме, и от всеки сервиз на Бош ли могат да се поръчат?

Смятам да сменя тези които мога, а ако не се оправи теча вече да ползвам услуги.

Дори глупавото карго е по добро ,номер 090212 .Аз ползвам DTP ,немски са и са с перфектно качество.


:bowdown:
Как и от къде мога да си поръчам такива DTP.

http://kosser.net/Products/DTP.php

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 639
Регистриран на: 9.10.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E34 TDS
Мечтае да кара: M5 с гуми за горене

Re: Регулиране на ГНП на 525 tds.

Мнение от D_U_D_E_ » 06 Мар 2012, 19:13

Тенкю

Един два бързи въпроса. Има ли разлика между гарнитурите на помпите 993 и 995, че гледах, но не можах да го видя тоя номер и кои гарнитури могат да се сменят на място?

Още мисля варианта да сваля цялата, но не съм наясно демонтажа и монтажа към двигателя как става.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1932
Регистриран на: 1.02.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: 730д
Мечтае да кара: космически кораб Сатурн 5

Re: Регулиране на ГНП на 525 tds.

Мнение от Пресиян Василев » 06 Мар 2012, 20:26

Отиваш в първия КОСЕР в Варна и купуваш комплект за ЕДЦ помпа ,всичките са еднакъв комплект ,това голф ,опел бмв рена ,говна все са е електронна помпа на БОШ .ВП 37
Разликта е ,че при старото управление 993 и 995 ,в капака на плочката и самата нея няма обособени зъбчета за фиксиране на уплътнението.Съответно ,рязваш зъбчето и монтираш .При самата процедура ,ще видиш ,елементарно е .
Ако въпреки всичко видиш зор ,дрънваи по тела ,ще те напътя 0895629410
Диагностиката не е гледане на телевизия !
Бензина служи за измиване на дизелови части.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 639
Регистриран на: 9.10.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E34 TDS
Мечтае да кара: M5 с гуми за горене

Re: Регулиране на ГНП на 525 tds.

Мнение от D_U_D_E_ » 06 Мар 2012, 23:54

сега събота и неделя това смятам да правя, заедно с почистване на радиатори, кулери и прочие.

Без да свалям цялата помпа на място мога ли да сменя други гарнитури и о-пръстени освен тези 3-те, които съм посочил на картинката:
MjA3M19w.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Регулиране на ГНП на 525 tds.

Мнение от vladobate » 07 Мар 2012, 0:32

Също номер 4 и номер 9 и там има една цедка мно-о-го фина почисти я добре , .... абе я-а-а я сваляй цялата кво се кумиш :mhihi: . Пресиян с тва си изкарва прехраната дет се вика и пак помага затва действай пък то ще си покаже , гледам те сърбят ръцете отдавна :mhihi: , мащай я смело има смисъл от почистване и профилактика няма майтап другото си е залъгване. Успех.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 639
Регистриран на: 9.10.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E34 TDS
Мечтае да кара: M5 с гуми за горене

Re: Регулиране на ГНП на 525 tds.

Мнение от D_U_D_E_ » 07 Мар 2012, 1:09

Ами по принцип съм много доволен от вървежа, а и от разхода, който (включително с локвите които прави) стои на 10л градско и 8-8.5 селско и според мои размишления ми изтичат по 1-1,5 л на 100 км защото с толкова се е повишил. После аз така свалям плочката и заедно с смяната на тези гарнитури мога и да и бая малко и на нея. Сега сядам тая вечер да чета и за нея, че да няма изненади.

А и с тоя мой късмет :banghead: , все така се случва, че примерно нямам проблеми 1-2 год и после ми се изсипват наведнъж. Първо като си взех колата имах проблем със стартера, следователно ми се пре*ба и динамото. Бутаме да запали и що да не скъса демферната шайба :mrgreen: . Айде 3 седмици в гаража. После проблеми дребнички, докато преди 3-4 месеца гледам капе нафтичка, гледам умната дюза, пращам аз дюза на един колега-след 2 дни ми я връща, обаче :nono: колата не я харесва, свети дюзата и не върви и така 3 дюзи си препращаме с колегата, докато спря да свети. Обаче нафтичката не спря да тече, капе си по 20-30 капки, ама не е проблем, знам от къде е, докато не започна да се увеличава малко по малко и така преди 1 седмица 1-2 литра локва :shock: гледам обаче и вода липсва. Наливам аз, на следващия ден същата работа :banghead: почвам да търся аз от къде тече, ама Йок, докато в един момент спря :paranoid: . И сега пак си капе само нафтичка. За това гледам да не давам много парички за помпата точно сега, че не знам дали пак няма да избие от някъде водата и да ми трябват, че и не знам от къде течеше.

ПредишнаСледваща

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook