Алтернативи за турбо на 2.5 ТДС

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: Алтернативи за турбо на 2.5 ТДС

Мнение от ogata » 12 Яну 2022, 19:21

2260то на тдс-а беше в комбинация с оригинално гнп, пипано от незнаен Шуменски тунер. Колата вървеше добре и под добре имам предвид, че стоково м57 184ка изоставаше ...
.. НО !
м57то беше в е39, а тя е с около 400 кг по-тежка от е28. :mhihi:

Не съм карал тдс само с е28цово турбо, без механично гнп. Не ми се е налагало :mhihi:
Турбината от е28 е мааалко по-голяма. Няма драми с пасването. Колектора от е28 е туинскрол и е без егр.
По принцип винаги съм ги мятал комплект. Междуболтовото на колекторите на е34 и е28 е еднакво и на теория няма да има драми.

Според мен щом си държиш на темпомата, намери си 2260, прати го в Галатех варна за едно пълно обслужване + billet , обади се на Анатоли и затваряй темата. :yes:
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Алтернативи за турбо на 2.5 ТДС

Мнение от Jordana » 12 Яну 2022, 19:31

Тоя вариант с Е28 турбо е напълно безсмислен при него защото сваля една счупена турбина с друга счупена . Тя може и да става но ако не е с нова средна част е доста глупав ход . Има един момент че тоя тип турбини в един момент се износват така в средата че не става с ремонти комплекти да се възстанови . Вътре от двете страни на сота има маслени сегменти и като се износи сегмента прави канавка в чугуна и турбината става за кофата само . Така че ако не се слага нова средна част е под въпрос цялата операция с такова турбо от Е28
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: Алтернативи за турбо на 2.5 ТДС

Мнение от ogata » 12 Яну 2022, 20:12

Jordana написа:Тоя вариант с Е28 турбо е напълно безсмислен при него защото сваля една счупена турбина с друга счупена . Тя може и да става но ако не е с нова средна част е доста глупав ход . Има един момент че тоя тип турбини в един момент се износват така в средата че не става с ремонти комплекти да се възстанови . Вътре от двете страни на сота има маслени сегменти и като се износи сегмента прави канавка в чугуна и турбината става за кофата само . Така че ако не се слага нова средна част е под въпрос цялата операция с такова турбо от Е28

Ти кой беше и колко е28цови турбини си имал/слагал/разглабял/разглеждал ?
Относно изсмуканите полу-факти трябва да ти кажа, че до момента не съм виждал казус при автомобилите, който да не се решава с пари.
Айде...
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Алтернативи за турбо на 2.5 ТДС

Мнение от Jordana » 12 Яну 2022, 20:33

Нещо не се разбра какво му предлагаш . Да си купи дъртата счупена турбина от Е28 и да почне нея да ремонтира "с пари " ? Много умно няма що .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: Алтернативи за турбо на 2.5 ТДС

Мнение от ogata » 12 Яну 2022, 20:52

Jordana написа:Нещо не се разбра какво му предлагаш . Да си купи дъртата счупена турбина от Е28 и да почне нея да ремонтира "с пари " ? Много умно няма що .


Не знам ти как го правиш, но при положение, че няма опция за чисто нова, (Като изключим един възмжност струваща около 3700 лв + 30-40 дена чакане и митници) общо взето вариантите са 2 :

1. Първият не го кефи, защото няма да има темпомат.
2. Да си купи една турбина за 200 лв, да я съживи за още 700, горивото да го преслуша някой дето разбира ... и да се радва на живота.

Първият вариант не е по-различен от вторият, но е по-скъп защото е обвързан със евентуалното закупуване на няколко турбини по 200 лв и да се подберат читави корпуси, ако късмета не е на негова страна :wave:

Всичко останало е скраперия и не заслужава дори и обсъждане, ма то за тея суми тука отиваме на м57 суап, нале ? :mhihi: :mhihi: :mhihi:
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Алтернативи за турбо на 2.5 ТДС

Мнение от Jordana » 13 Яну 2022, 9:02

Казах каквото имам да казвам по въпроса за това турбо , който разбрал разбрал .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Алтернативи за турбо на 2.5 ТДС

Мнение от TheDriver » 13 Яну 2022, 12:54

ogata ми пусна мухата :mhihi: и аз информативно цъкнах да видя какви 324/524ки има на пазара :mhihi:

И какво излезе Е34 524 с темпомат :shock: :mhihi: Бутнах жената да се събуди, получих едно "офф...още една ли?..добре щом ти трябва" :mrgreen: И днес бях готов да закача платформата и да заминавам.
Оказа се обаче, че моторът е саден в купе от ТДС и системата на темпомата е "Made in Bulgaria" :mhihi: макар да изглежда доста културно чак фабрично под капака.
Вързана е за електронната газ някак :shock: .

Сега проучвам дали частите за темпомата не са оригинални дошли от донора.

За сега си оставам на основния вариант да се придържам към стоковата конфигурация на колата и просто да си ремонтирам турбото, но трупането на още скрап е гъдел който няма начесване и е много вероятно да го взема тоя темпомат за бъдещ проект.

Предишна

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook