95'тдс вероятен проблем или ме гони параноя

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

95'тдс вероятен проблем или ме гони параноя

Мнение от DLVasilev » 07 Фев 2021, 10:05

Привет колеги! Реших да направя последен опит преди да го изхвърля това М51. След ремонт на глава, смяна на вериги, гнп и т.н. ми се струва, че се появи шум който може и да го е имало преди, може и да го нямаше обаче не си спомням. Чувал съм и други тдси да го издават този звук, на някои пък не се чува нищо(предимно Е39)
Направих и клип на който се чува ясно и обяснявам: заставайки отпред пред колата всичко е ок, но под колата в задния край на мотора откъм купето ясно се чува едно тряскане направо. Откъм гърнето също мисля се чува ок. Генерацията е направена в петък 5 февруари. Първоначално мислех, че изпуска от нея и подмених всичко по нея. Да вметна и че се чува предимно на студен мотор като понякога се чува много силно, понякога почти не издава звук. Налягане на масло държи около 4 бара на студен мотор 1,5-2 бара на топъл. Празния ход е като на бензинов мотор със съвсем леко притрисане на моменти което се появява за кратко и изчезва после. Дюзите са в добро състояние, не чукат и не пикаят и т.н. Помпата е роторна механична от 524тд, пуснал съм и малко повече гориво от цикловата порция, но изпушва само при рязко подаване на газ, после изчиства и върви добре, турбото е оригиналното.Пали в миг и топла и студена. Това е правено по колата, та нормално ли си мелят така или има проблем. Възможно ли е биелен лагер да тряска така?
https://www.youtube.com/watch?v=xtN8VMenVrs
Изображение
ATR-42/72

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 205
Регистриран на: 4.05.2011
Мечтае да кара: на Игор колите

Re: 95'тдс вероятен проблем или ме гони параноя

Мнение от Mitko_Bs1 » 19 Мар 2021, 15:25

Нищо и няма според мен..

Изпратено от моят VTR-L29 с помощта на Tapatalk
Баварец вадя от гараж...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: 95'тдс вероятен проблем или ме гони параноя

Мнение от DLVasilev » 19 Мар 2021, 23:51

Оказа се хлабав фланец на снадката на генерацията при средното гърне :banghead: Започна да тряска още повече и вече нямаше как да се обърка какво е. Сега е певец :mhihi:
Изображение
ATR-42/72

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook