Помощ ! Високи обороти при старт.

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 188
Регистриран на: 3.05.2009
Местоположение: Несебър
Пол: Мъж
Кара: E30 E28 E34

Помощ ! Високи обороти при старт.

Мнение от E21maniak » 05 Юни 2020, 22:48

Привет колеги,
Имам проблем с високи обороти(2000rpm) при всеки старт на двигателя за около 30-35 секунди(няма значение студен,топъл)и после утихва до нормалните обороти на празен ход. Колата е ранно е34 с м50б20,юни 90та, а контролера на мотора е Бош Мотроник с пореден номер 0 261 200 400,който е заводски без управление на ламбда сонда и самата сонда физически не съществува в колата. Мотора е с 6 сменени, на 100% сигурно работещи бобини, проверен дебитомер, ТПС, стъпков мотор, датчик температура охл. течност, датчик входящ въздух, дюзи и горивен регулатор, на 100% всичко работи ,най-малкото разполагам с още едно работещо м50,разменях части, но разлика нямаше.Когато купих колата имаше конвенционална газова уредба, която в последствие я махнах и извърших щателен преглед на абсолютно всичко, както вече споменах частите с известна доза съмнение бяха подменени.Идеята от целия този разказ беше следната, че разкарах тази газова уредба, смених гарнитури от съмнителни източници на паразитен въздух, сменях датчици като гламав, тествах части, но проблема не се оправи.
Уви, вече 7ми ден се боря с това, но нямам решение, ако някой има опит с подобно нещо, бих се радвал да сподели...
Благодаря!
Последна промяна E21maniak на 06 Юни 2020, 7:51, променена общо 2 пъти
Изображение
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1081
Регистриран на: 10.11.2012
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: E46 316ti, ex E34 M50, Е36 М43
Детайли за колата: N42B18A, s199a, individual

Re: Помощ ! Високи обороти при старт.

Мнение от The Heartlistener » 06 Юни 2020, 7:43

Привет, колега.
Не мога да се сдържа да не задам един въпрос - колата сребриста ли е? И дали при покупката си получил втори компютър?
"Въпрос на вкус" - казало кучето...и си облизало гъза.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 188
Регистриран на: 3.05.2009
Местоположение: Несебър
Пол: Мъж
Кара: E30 E28 E34

Re: Помощ ! Високи обороти при старт.

Мнение от E21maniak » 06 Юни 2020, 7:48

The Heartlistener написа:Привет, колега.
Не мога да се сдържа да не задам един въпрос - колата сребриста ли е? И дали при покупката си получил втори компютър?

Да, сребриста е, но не съм получавал втори компютър при покупката.
Изображение
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1081
Регистриран на: 10.11.2012
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: E46 316ti, ex E34 M50, Е36 М43
Детайли за колата: N42B18A, s199a, individual

Re: Помощ ! Високи обороти при старт.

Мнение от The Heartlistener » 06 Юни 2020, 8:01

Или е голямо съвпадение, или това е моята бивша любовница :lol:...салон сива кожа...
Ако е така - то единственото което не съм сменял в нея са датчиците на колянов и разпределителен вал - това само информативно. Нарочно те попитах за компютъра, защото дадох втори при продажбата, който е с ламбда софт. Този номер ми го е правила много рядко, обикновено когато я закачах на софтуер, вследствие на което се почна - тпс, стъпкови и т.н. Факт е че моторът се оправяше само с ресет на компа - изключване на минусовата клема на акумулатора за известно време. Опитай с друг мотроник, може и зелен етикет ...405, но трябва да си прехвърлиш чипа от стария - на гнездо е и става за 10 минути.
"Въпрос на вкус" - казало кучето...и си облизало гъза.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 188
Регистриран на: 3.05.2009
Местоположение: Несебър
Пол: Мъж
Кара: E30 E28 E34

Re: Помощ ! Високи обороти при старт.

Мнение от E21maniak » 06 Юни 2020, 8:20

Не е съвпадение, тъй като конкретно колата която закупих не е с кожен салон и я взех от втори собственик, а той я купува 4-5 месеца назад от първи.
Проблемът не се оправя с рестартиране и това пробвах няколко пъти де. Другото което забелязох, е че като откачиш дебитомера или тпс-а, няма значение кое веднага утихва, но почва веднага да клати и да прекъсва, щракна ли ги после пак веднага вдига до около 2к. Окей, както вече споменах разменях части, свалих дебитомера и тпс-а от другото ми м50 ,а там знам, че работят със сигурност и ги размених, абсолютно същата работа, а респективно дебитомера и тпс-а от е34ката ги пробвам на другото м50 и там работи чудесно,отделно им замерих съпротивления и захранвания, всичко е в норми по аутодата. Замерих и датчик колянов вал и разпределителен, тъй като имах съмнения в разпределителен, всичко е в норми.
Стъпковия мотор съм разгледал обстойно,замерил и тествал-работи. А иначе за размяната на компютъра, днес ми остана само това да направя. Другото м50 пак се управлява с мотроник само че с 402 компютър ще го закача и пробвам,ще си търси ламбда сонда само,но за пробата ще стане .....
Нямам друго логично обяснение при всеки старт да вдига такива обороти и после да утихва, освен ако компютъра не си търси някакъв параметър, тъпче мотора с бензин и отваря до края стъпковия мотор за много въздух, това реално се получава.
Изображение
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1081
Регистриран на: 10.11.2012
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: E46 316ti, ex E34 M50, Е36 М43
Детайли за колата: N42B18A, s199a, individual

Re: Помощ ! Високи обороти при старт.

Мнение от The Heartlistener » 06 Юни 2020, 8:41

Ами то няма друго логично обяснение. Няма значение номера на компа, двигателят ще работи, независимо че ще търси ламбда. Само климатикът може да не работи. При ...400 /черния етикет/ компресора се стартира от кл.модул, при другите е от еку-то. Така че ако решиш проблема със смяна, задължително прехвърли твоя чип в другия. Безламбдовият софт се различава доста от този с ламбда контрол.
"Въпрос на вкус" - казало кучето...и си облизало гъза.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 188
Регистриран на: 3.05.2009
Местоположение: Несебър
Пол: Мъж
Кара: E30 E28 E34

Re: Помощ ! Високи обороти при старт.

Мнение от E21maniak » 06 Юни 2020, 8:47

The Heartlistener написа:Ами то няма друго логично обяснение. Няма значение номера на компа, двигателят ще работи, независимо че ще търси ламбда. Само климатикът може да не работи. При ...400 /черния етикет/ компресора се стартира от кл.модул, при другите е от еку-то. Така че ако решиш проблема със смяна, задължително прехвърли твоя чип в другия. Безламбдовият софт се различава доста от този с ламбда контрол.

Ясно, благодаря колега, ще пробвам и ще пиша.
Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 188
Регистриран на: 3.05.2009
Местоположение: Несебър
Пол: Мъж
Кара: E30 E28 E34

Re: Помощ ! Високи обороти при старт.

Мнение от E21maniak » 07 Юни 2020, 17:10

Здравейте колеги,
Днес пробвах със смяна на ЕКУ-то от м50 с ламбда контрол, никаква промяна ,пак държи високи обороти при старт, но този път само около 20 сек. С оригиналното ЕКУ ги държеше точно минута и след това се нормализира. Пробвах и със сигурно работещо стъпково моторче, никаква промяна.
Напълно съм изчерпан от идеи вече, евентуално ако има проблем с инсталацията някъде да окъсява верига и да се побърква, но пък чак до там да е този проблем не ми се вярва.
Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Помощ ! Високи обороти при старт.

Мнение от zvetiko » 07 Юни 2020, 18:17

E21maniak написа:Не е съвпадение, тъй като конкретно колата която закупих не е с кожен салон и я взех от втори собственик, а той я купува 4-5 месеца назад от първи.
Проблемът не се оправя с рестартиране и това пробвах няколко пъти де. Другото което забелязох, е че като откачиш дебитомера или тпс-а, няма значение кое веднага утихва, но почва веднага да клати и да прекъсва, щракна ли ги после пак веднага вдига до около 2к. Окей, както вече споменах разменях части, свалих дебитомера и тпс-а от другото ми м50 ,а там знам, че работят със сигурност и ги размених, абсолютно същата работа, а респективно дебитомера и тпс-а от е34ката ги пробвам на другото м50 и там работи чудесно,отделно им замерих съпротивления и захранвания, всичко е в норми по аутодата. Замерих и датчик колянов вал и разпределителен, тъй като имах съмнения в разпределителен, всичко е в норми.
Стъпковия мотор съм разгледал обстойно,замерил и тествал-работи. А иначе за размяната на компютъра, днес ми остана само това да направя. Другото м50 пак се управлява с мотроник само че с 402 компютър ще го закача и пробвам,ще си търси ламбда сонда само,но за пробата ще стане .....
Нямам друго логично обяснение при всеки старт да вдига такива обороти и после да утихва, освен ако компютъра не си търси някакъв параметър, тъпче мотора с бензин и отваря до края стъпковия мотор за много въздух, това реално се получава.


Колега, някой друг трябва да ги препровери. Да кажем датчик колянов и разпределителен вал не може да ги провериш с мултицет по данни от Аутодата-та. Най-много да разбереш дали няма проводници дали накъсо заради паднала изолация, но това е по-добре да се види директно. Ако датчик колянов вал работи, но дава неправилна информация за оборотите всичко бъгва.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 188
Регистриран на: 3.05.2009
Местоположение: Несебър
Пол: Мъж
Кара: E30 E28 E34

Re: Помощ ! Високи обороти при старт.

Мнение от E21maniak » 11 Юни 2020, 19:24

Привет колеги,
Оправих си колата ,темата може да бъде заключена или изтрита от модератори,както преценят.
След дълги опити да стигна до решение на проблема,в крайна сметка се ориентирах около датчика на дросела,оказа се ,че преди мен някой го е свалял за почистване и го е разглобявал,просто не можах да стигна до по-логичен извод.Оста на дроселовата клапа бе зацепена с около 1мм-1,5мм по-надясно,т.е. там където се монтира тпс-а.От там явно е натискала потенциометъра по-навътре и като се стегне той дефакто излиза от обхват,а реално на уред работи.Диагностиката също в този момент не го четеше.Е смених го за всеки случай,тъй като щом е имал някакъв натиск известно време ,това би могло да доведе до бъдеща евентуална повреда.Оправих и дросела и вече няма проблем.
Изображение
Изображение

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook