Задни ел. стъкла - прескача мотора в най-горна точка

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 6.10.2007
Местоположение: София
Мечтае да кара: S63, но не AMG, а B44tu

Задни ел. стъкла - прескача мотора в най-горна точка

Мнение от E30_DK » 17 Юни 2019, 9:28

Здравейте,
предварително се извинявам ако има такава тема, но не можах да я открия... ако има моля да ми пуснете линк.
Та, имам проблем със задните ел. стъкла - при затваряне, като стигнат стъклата до горе и мотора не спира, а продължава да върти и се чува как прескачат зъби.
Как се лекува този проблем?
Видях, че има нещо като ЦК ключе което се натиска от механизма на стъклото в най-горна точка, проверих го с мултицета дали работи - работи, но няма отношение към движението на стъклото :(

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Задни ел. стъкла - прескача мотора в най-горна точка

Мнение от TheDriver » 17 Юни 2019, 11:17

Това за мен е типичният проблем с изронени зъби.

Винаги в тази точка се чупи зъб тъй като там усилието е най-голямо, за да вкара стъклото в уплътнението.

Категорично не е защитата.

Помогни на мотора с ръце и би трябвало да го прибере до горе.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Задни ел. стъкла - прескача мотора в най-горна точка

Мнение от zvetiko » 17 Юни 2019, 11:27

E30_DK написа:Здравейте,
предварително се извинявам ако има такава тема, но не можах да я открия... ако има моля да ми пуснете линк.
Та, имам проблем със задните ел. стъкла - при затваряне, като стигнат стъклата до горе и мотора не спира, а продължава да върти и се чува как прескачат зъби.
Как се лекува този проблем?
Видях, че има нещо като ЦК ключе което се натиска от механизма на стъклото в най-горна точка, проверих го с мултицета дали работи - работи, но няма отношение към движението на стъклото :(


Лекува се с нов, марков механизъм за повдигане на стъклото. Ако искаш да решиш проблема за дълго време се сменя комплект. Ако обичаш да разглобяваш или да правиш често колата си- може да подмениш износените елементи, но накрая сигурно пак ще стигнеш до вариант 1. Мисля, че в Княжево имаше хора, които се занимават с подобно рециклиране.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 6.10.2007
Местоположение: София
Мечтае да кара: S63, но не AMG, а B44tu

Re: Задни ел. стъкла - прескача мотора в най-горна точка

Мнение от E30_DK » 20 Юни 2019, 20:45

Извадихме механизма и наистина има изронени зъби. Втулката която държи мотора се е скапала и той играе. При по-голямо усилие се измества 1мм което е достатъчно да се наруши съосието между гребена и мотора и започва да прескача. Така са се изпили зъбите :(
Проблема вече е ясен. Благоаря на отзовалите се. Остава подмяна на механизма.

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook