Покупка на e34

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 10.11.2018
Пол: Мъж
Кара: колело :(
Мечтае да кара: e38 750il

Покупка на e34

Мнение от HeadHunterStoyanov » 15 Фев 2019, 23:33

Здравейте, колеги!
Имам следния въпрос. Тъй като се ориентирам към покупка на е34, като се има впредвид че не съм имал коли на марката до сега(но съм голям фен).
Бих искал да помоля, хората които са имали/имат такава да споделят знанията си с един млад ентусиаст :)
Става въпрос за моторите M50B20 и M50B25, плюсове-минуси и така гадната тема.. разход, проблеми и така нататък.

Благодаря от сърце на хората решили да ми отделят 5-10 минути от своето време! Ще почерпя на някой събор ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 110
Регистриран на: 16.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: M5 E39

Re: Покупка на e34

Мнение от Centurione » 18 Фев 2019, 10:36

Здравей,

Разлика в разхода между двата мотора не виждам -12-15 газ в града в зависимост от трафика. 20ките са с къси предавки и/или къси дифове и извън града държат високи обороти. Предполагам 25цата ще е по-икономична да кажем при скорост 120 км/ч.

Много добре оглеждай праговете, особено в частта под предните калници и особено ако колата е с шибедах.

Единственият плюс на 20ката според е мен е малко по-ниският данък и ГО.

По мои наблюдения М50 имат слаби гарнитури на клапаните. Понеже колите са на по 100 години много датчици и букси се развалят.

Имат някои недомислици, но не се сещам за нещо сериозно. Например с времето чистачките приемат формата на предния капак...

Съдейки по моя опит, каквато и да е колата, гледай само да няма (много) ръжда. Всичко останало се прави.
Live forever or die trying

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 10.11.2018
Пол: Мъж
Кара: колело :(
Мечтае да кара: e38 750il

Re: Покупка на e34

Мнение от HeadHunterStoyanov » 20 Фев 2019, 0:27

Centurione написа:Здравей,

Разлика в разхода между двата мотора не виждам -12-15 газ в града в зависимост от трафика. 20ките са с къси предавки и/или къси дифове и извън града държат високи обороти. Предполагам 25цата ще е по-икономична да кажем при скорост 120 км/ч.

Много добре оглеждай праговете, особено в частта под предните калници и особено ако колата е с шибедах.

Единственият плюс на 20ката според е мен е малко по-ниският данък и ГО.

По мои наблюдения М50 имат слаби гарнитури на клапаните. Понеже колите са на по 100 години много датчици и букси се развалят.

Имат някои недомислици, но не се сещам за нещо сериозно. Например с времето чистачките приемат формата на предния капак...

Съдейки по моя опит, каквато и да е колата, гледай само да няма (много) ръжда. Всичко останало се прави.


Благодаря много за информацията. Ще черпя :D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1081
Регистриран на: 10.11.2012
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: E46 316ti, ex E34 M50, Е36 М43
Детайли за колата: N42B18A, s199a, individual

Re: Покупка на e34

Мнение от The Heartlistener » 21 Фев 2019, 13:04

Въпреки че М50 има славата на издръжлив мотор, на тези години вече не може да се разчита на това. В25 естествено е правилният вариант за това купе, но да се намери такъв читав мотор вече е чист късмет.
Иначе всичко по тези коли се ремонтира културно, без особени усилия и изгъзици.
Трябва да се внимава за състоянието на главите /гарнитурите/, да се гледа внимателно за повишено налягане в охладителната система /прекалено твърди маркучи/. М50 работи на по-ниски температури от съвременните мотори /по-ниско налягане в системата/ и едни надървени маркучи са достатъчен повод за притеснение. Най-честите проблеми в тая насока идват от прегряване и въобще системно лошо охлаждане.
Аз имах проблеми от нагорели /недозатварящи/ клапани и значителна загуба на компресия в някои цилиндри. Но това след много години експлоатация. Което разбира се, няма как да не се усети при запалване и работа на двигателя.
Ако двигателят работи добре, има що-годе добра динамика /от 20-ката чудеса не чакай/ и няма фрапиращи ръжди, не бих се чудил при покупката. Почти сигурно ще има работа по ходова част, освен ако не се вземе перфектен, изпипан екземпляр - то ще си личи и по цената. На фона на по-съвременните мотори, М50 е супер лесен за обслужване и ремонт двигател, мястото е достатъчно за всичко.
Относно вечно течащите гарнитури на капаците - силикон на Ренц двустранно и край с течовете. Чести течове от гарнитурата на конзолата на масления филтър и тази на картера - ако не са сменявани с години.
Може да се кажат още доста неща, но такива теми е имало неведнъж назад. Най-важното си остава ръждата - не вземай гнилочи за да не се разочароваш после. Също така грохнали коптори на символични цени - там възкресяването изисква огромен бюджет.
Като вземеш колата - питай.
Успех и късмет с покупката!
"Въпрос на вкус" - казало кучето...и си облизало гъза.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 464
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Покупка на e34

Мнение от kikko » 24 Фев 2019, 17:52

За мен Е34 е супер автомобил,но годините вече са им много и трудно излизат читави. Както казаха и колегите гледай да няма гнило и да не е някоя тотална гробница. 25-ци се намират трудно,а и цените им са височки,но са по-добрия избор от 20-ките. Успех!
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 22.01.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е34 m50b20
Мечтае да кара: Пак е34, ама поне m60...

Re: Покупка на e34

Мнение от DStefanov » 27 Фев 2019, 9:01

Ако имаш пари си търси 25ца! Като разход двата мотора са еднакви, като вървеж нямат нищо общо. Както колегите по-горе написаха, не взимай ръждиви купета.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1300
Регистриран на: 30.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34 524td лЕто господне '90-то
Мечтае да кара: по път без дупки

Re: Покупка на e34

Мнение от alchohol » 28 Фев 2019, 17:49

Не си купувай кола с шибидах, защото последиците от никаквата поддръжка през годините са ужасяващи, когато повдигнеш мокета. На тия години вече перфектният вид и липсата на ръжда са мит, освен ако бабата не е музеен експонат. Повечето неща за ремонт по тия танкове са от типа-"става и пред блока". Моята я купих на две десетилетия, а сега е почти на три и смело мога да кажа, че това е най-идиотоустойчивият автомобил, който някога съм карал.

Успех с избора и хиляди безаварийни километри!!!
Дизела е кат' копейка- дрънне, бръмне и офейка :driving: :driving: :driving:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 20.06.2002
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e21,е34, астрахаш,цлк-в208
Мечтае да кара: 850
Детайли за колата: петица- хубавица

Re: Покупка на e34

Мнение от akula » 05 Юни 2019, 7:47

Малко и аз да поспамя:))
Малко екзотична модификация, но не се знае , може да изскочи: 530/535 с М30 двг. За мен това е най доброто. Мотора има чудовищен ресурс, проблема е че това са по старите е34. Т.е. ръждата е почти сигурна. Иначе са 200+ коне данъка е малко тежък
-харчи малко а бега много, чупи се трудно а се поправя лесно, що е то?
-БМВ е34

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 136
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: 525i e34 '89
Мечтае да кара: Alpina b10 biturbo

Re: Покупка на e34

Мнение от Taurus » 24 Яну 2020, 16:08

И аз подкрепям колегите - търси 25-ца! Само в случай, че намериш някакво бижу 20-ка, можеш да се замислиш. При всички положения, ако искаш да ѝ се радваш и да разчиташ на нея - приготви си кесията. Аз поддържам м20б25 с голям мерак от десетилетие... думите са излишни :)
Изображение

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook