Интеркулер за tds-a

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Интеркулер за tds-a

Мнение от ивчо » 26 Юли 2016, 17:05

Така, тааа тема е породена от факта че куулерчето е омасленоооо .. Сойтветно е ясно че ще си ходи, и не е добре така ...
Рекох да се разтърся ... Естествено че Е34 и 2.5 тдс нов кулер няма наличен, няма и няма и да има :mhihi: :no: Излизат и едни приятни цени почващи с 2 или 3 умножени по 100 :mrgreen: :wave:
Почнах да се ядосвам и вчера реших да видя в мегасмърТа какво има като интеркулери ... Тук, там някой подобен но или по-малък или по-висок ... А тези за тдс са си целите омаслени и са по 60-тина лв средно ! Форумно и по обяви има и по-евтини, ама няма как да знам дали са читави или не !
И реших аз съвсем случайно да видя нови по поръчка .. Пак някакви цифри неземни, ама не се знае знае ли се и може да е по-сложно ... Демек наведи се, ние ще видим колко ще е вътре ...
Сподели адаша за някаква неземна фирма дето ги поправяла ама като ще давам 60-80 лв, се напъна още малко по две три и ето ти нов ..
И случайно от нищото се появи тФа :
Изображение

Fiat Doblo :mhihi: ...
И като изключим леко кривите тръби (на място ще видя как ще стане) кулерчето е 1:1 на размерите на тдс-овият ...
Цената е приятна двуцифрена сума (като за цена на едро де), няма да се налага да режа брони и да правя чудеса ...
Ся, знам че всяка тунек тема за тдс почва с "тоя кулер се разкарва", но аз нямам такива мераци ... Не искам и да наставям разни сини маркучи и т.н. чудеса ...
Някой някъде беше споменал за кулер от Е39 525/530D, но така и не намерих инфо дали става на мястото на този ..
Тааа чакам да дойде да видя какво ще се преправя и така ...
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Интеркулер за tds-a

Мнение от vladobate » 26 Юли 2016, 17:39

Човек , как ти не изтръпнаха пръстите да пишеш ......ко ся , нов кулер де пак се не знае ше стане ли . На мен на това ми прилича , иначе си прав на последни хрипове са тез тдс-и ма кой та би да си го причиниш тоз динозавър :mhihi: .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Интеркулер за tds-a

Мнение от ивчо » 26 Юли 2016, 19:03

За ставане ще стане, защото размерите за идентични с тия на ориЖиналният ...
Само дето вход/изход са му малко криви :mhihi:
А питай ме кой ме накара ... Ама нее - комба тдс ще е ... Ни първата уцелих, ни втората :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mrgreen:
Иначе малко инфо искам да снеса за някой като мен, който си търси сток куулер нов да речем !
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Интеркулер за tds-a

Мнение от Jordana » 26 Юли 2016, 20:27

И кво като е омаслен ? То маслото да не идва от кулера , идва от турбината . И новия ще е същия след 5 дена .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Интеркулер за tds-a

Мнение от ивчо » 26 Юли 2016, 20:31

Е реално отвътре излиза през някоя дупка да речем :D :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Интеркулер за tds-a

Мнение от Jordana » 26 Юли 2016, 20:43

Виж първо колоко е тая "дупка" щото вероятно просто се е разсъхнал в двата края или има от някой камъче удар колко топлийка .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Интеркулер за tds-a

Мнение от ивчо » 31 Юли 2016, 8:47

Амммм, не става ... Не че съм не изненадан де ! В смисъл става, но извивките на вход/изход са много навътре и единият маркуч опира в компресора на климатика ...
А моят отзад (защото когато видях петното беше само отпред) е направо трагедия ..
Явно ще се търси някой читав, ама :roll:
А и място почти няма ... Всичко е точно отчетено до мм, и не може да се слага по-висок кулер :mhihi: :evil:
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 333
Регистриран на: 5.11.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: e30+е34
Мечтае да кара: е30+е34+е38
Детайли за колата: На тати турбото е най-бързо!

Re: Интеркулер за tds-a

Мнение от кичоне » 07 Авг 2016, 18:37

Аз карам с такъв вече повечв от година,сложен на мястото на оргинала....само две уши с аргон съм му заварил и съм го захванал към купето с тях...
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook