Пръскалки за чистачките с подгрев

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 951
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Пръскалки за чистачките с подгрев

Мнение от datchko » 03 Ное 2015, 21:05

Взех си пръскалки с подгрев, вързах ги към плъговете, температурата е под 3° сутрин и би трябвало да работят. Е да, ама не :mhihi:
Трябва ли им бушон или реле? Или пък нещо друго :paranoid:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1300
Регистриран на: 30.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34 524td лЕто господне '90-то
Мечтае да кара: по път без дупки

Re: Пръскалки за чистачките с подгрев

Мнение от alchohol » 04 Ное 2015, 8:13

Те бушон си имат, номер 12, този от който се загранват огледалата и светлините за заден ход. Миналата седмица ми окъсиха кабелите на предния капак и видях вълшебният бял дим след като китайското менте не изгоря :banghead: . Реле би трябвало да има, но според мен по-важно е колата ти да има поне малкия борд, защото без температурен датчик няма как да се пускат сами, освен ако не са някакви умни пръскалки. Аз съм с кукувицата на таблото и живо ме интересува дали ще мога да бодна подобна глезотия на предния капак :roll:
Дизела е кат' копейка- дрънне, бръмне и офейка :driving: :driving: :driving:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 951
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Пръскалки за чистачките с подгрев

Мнение от datchko » 04 Ное 2015, 11:33

C мaлкия бopд cъм, t дaтчик cи paбoти, aмa нe пoдгpявaт пpъcкaлкитe..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Пръскалки за чистачките с подгрев

Мнение от cod-cdbp » 04 Ное 2015, 14:06

datchko написа:C мaлкия бopд cъм, t дaтчик cи paбoти, aмa нe пoдгpявaт пpъcкaлкитe..


А огледалата греят ли ? :roll:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2386
Регистриран на: 9.06.2005
Кара: 518
Мечтае да кара: БМВ с кожен салон

Re: Пръскалки за чистачките с подгрев

Мнение от ЗАЯДЛИВ ЗМЕЙ » 04 Ное 2015, 14:47

Пръскалките ще греят като бие гонга на плюс 3 градуса . Падне ли под 3 външна и се сгрява окооло капака ако всичко е наред и работят .
Изображение
М50B20 - Ни на баир ме радва , ни в завой ме плаши!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 951
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Пръскалки за чистачките с подгрев

Мнение от datchko » 04 Ное 2015, 14:51

cod-cdbp написа:
datchko написа:C мaлкия бopд cъм, t дaтчик cи paбoти, aмa нe пoдгpявaт пpъcкaлкитe..


А огледалата греят ли ? :roll:

Ц, стъклaтa ca бeз пoдгpeв, нo нe знaм дaли имa oкaбeлявaне, въпpeки чe тpябвa дa имa, щoм пpъcкaлкитe имaт.. Ддз..

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1096
Регистриран на: 10.11.2012
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: E46 316ti, ex E34 M50, Е36 М43
Детайли за колата: N42B18A, s199a, individual

Re: Пръскалки за чистачките с подгрев

Мнение от The Heartlistener » 04 Ное 2015, 17:11

Пръскалките с подгрев трябва да се активират от т.н. thermal switch, който пуска напрежението от бушон 12 към тях при ниска температура. Този суич няма общо с датчика за външна температура за борда и по etm като местоположение го дават вдясно и отпред. Търси на снопа за фаровете и халогените вдясно долу сива двупинова букса /аз лично не съм обърнал внимание, сега го виждам че е така/. Като я намериш, остава и въпросния кекерец да си вземеш /пестеливия Ханс не го е оставил в готовност :)/.
"Въпрос на вкус" - казало кучето...и си облизало гъза.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2386
Регистриран на: 9.06.2005
Кара: 518
Мечтае да кара: БМВ с кожен салон

Re: Пръскалки за чистачките с подгрев

Мнение от ЗАЯДЛИВ ЗМЕЙ » 04 Ное 2015, 17:37

The Heartlistener написа:Пръскалките с подгрев трябва да се активират от т.н. thermal switch, който пуска напрежението от бушон 12 към тях при ниска температура. Този суич няма общо с датчика за външна температура за борда и по etm като местоположение го дават вдясно и отпред. Търси на снопа за фаровете и халогените вдясно долу сива двупинова букса /аз лично не съм обърнал внимание, сега го виждам че е така/. Като я намериш, остава и въпросния кекерец да си вземеш /пестеливия Ханс не го е оставил в готовност :)/.



НИщо не разбрах :) , мойте какво ги пуска да греят? кекереци не съм виждал а съм разтурял сичко наред. имам зимен пакет топля и дръжките на вратите чак..
Изображение
М50B20 - Ни на баир ме радва , ни в завой ме плаши!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1096
Регистриран на: 10.11.2012
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: E46 316ti, ex E34 M50, Е36 М43
Детайли за колата: N42B18A, s199a, individual

Re: Пръскалки за чистачките с подгрев

Мнение от The Heartlistener » 04 Ное 2015, 19:29

:D
Не знам за т.н. "зимен пакет" какво включва и изключва всичко това, /ти си бая "хай" :lol: / но ...
в стандартния ETM за ниска версия:
http://download.golgofa.ru/valera/ETM/b ... M/E34.html
Раздел "Windscreen washer Jet Heaters" - съвсем простичка и независима от нещо друго системка с два нагревателя, термодатчик-шалтер преди тях и бушон.
Въпросния термошалтер фигурира от края на 92-ра, както за ниска, така и за висока версия коли, а щом фигурира значи има и оставена букса за него, след като има заготовки и за самите нагреватели. При по-старите коли връзката с бушона е директна без термошалтер - демек тая простотия трябва да е греела непрекъснато на контакт и старт. В тоя смисъл аз няма и защо да търся такава букса щото нямам :smoke:. Но при колегата това е вероятната причина да не бачка това - прекъсната верига от бушона - букса за термореле.
"Въпрос на вкус" - казало кучето...и си облизало гъза.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 951
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Пръскалки за чистачките с подгрев

Мнение от datchko » 04 Ное 2015, 20:48

Сега се замислих, че реално нагревателите на тия пръскалки отопляват металните части(карантията на пръскалката) и ако е много силна топлината, може да се стопи пластмасата(външната част). Та, реално може и да си работят, просто да не е достатъчно силно, че да разтапя скрежа по капака около пръскалките и аз да си мисля, че не работят :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1300
Регистриран на: 30.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34 524td лЕто господне '90-то
Мечтае да кара: по път без дупки

Re: Пръскалки за чистачките с подгрев

Мнение от alchohol » 04 Ное 2015, 21:29

Сега, значи аз от цялата дандания разбрах, че ако си сложа такива пръскалки ще греят целогодишно, защото баба наистина вече е стара :mhihi:
Дизела е кат' копейка- дрънне, бръмне и офейка :driving: :driving: :driving:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1096
Регистриран на: 10.11.2012
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: E46 316ti, ex E34 M50, Е36 М43
Детайли за колата: N42B18A, s199a, individual

Re: Пръскалки за чистачките с подгрев

Мнение от The Heartlistener » 04 Ное 2015, 22:45

alchohol написа:Сега, значи аз от цялата дандания разбрах, че ако си сложа такива пръскалки ще греят целогодишно, защото баба наистина вече е стара :mhihi:

Мда :)...Не го мисли, за баба и дедо едва ли е проблема дали са им студени или топли пръскалките :mhihi:...
"Въпрос на вкус" - казало кучето...и си облизало гъза.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: Чирпан/Бургас
Пол: Мъж
Кара: 120L/E28
Мечтае да кара: E24
Детайли за колата: 05.82 Balticblau metallic

Re: Пръскалки за чистачките с подгрев

Мнение от 325_TDS » 04 Ное 2015, 23:18

Бе, тя и моята е със зимен пакет, ама миналата зима в най-големите студове си отпушвах пръскалките с игла нагрята със запалка. За сметка на това пък ключалка не ми е замръзвала никога.
Oo=00=oO Roses are red, violets are blue, I love my bimmer more than you.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 548
Регистриран на: 18.07.2007
Кара: Е34 Alpinweis Е39 Silver
Мечтае да кара: BMW с несвалени наелони на седалките!
Детайли за колата: С Vanos без Vanos - все М50В20

Re: Пръскалки за чистачките с подгрев

Мнение от intention » 06 Ное 2015, 13:40

325_TDS написа:Бе, тя и моята е със зимен пакет, ама миналата зима в най-големите студове си отпушвах пръскалките с игла нагрята със запалка. За сметка на това пък ключалка не ми е замръзвала никога.

Аз като взех моята имах аларма дето ми стопи нервие и я махнах. От тогава си отключвам като стар немец с ключа. Колта не е и помирисвла какво е зимен пакет и пак никога не ми е замръзвала ключалката.
Jordana написа:Аурата на класиките от 80те години леко е претопена в морето от безлични возила .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Пръскалки за чистачките с подгрев

Мнение от KPETEH » 06 Ное 2015, 14:02

Мойта беше с подгрев на пръскалките и огледалата и малък борд. Ако некой нещо му трябва от инсталацията да заповяда да си реже безплатно.
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

Следваща

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook