ПОМОЩ!!! Тресе при спиране ?!

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 30.03.2011
Местоположение: Самоков
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 525d

ПОМОЩ!!! Тресе при спиране ?!

Мнение от black hawk » 14 Окт 2014, 18:42

Здравейте, колеги. От известно време имам проблем с тресене при спиране. Сменил съм тампони на горни криви носачи с усилени. Шарнирите са здрави 2 носача са рециклирани. Средната щанга също е рециклирана. Предните спирачки са сменени с вентилирани от ТДС комби с чисто нови дискове и накладки TEXTAR. Днес смених и задните дискове и накладки пак чисто нови TEXTAR и пак тресе. И със зимни и с летни гуми го прави и с двата чифта джанти. Тресенето се получава при скорост НАД 100 км/ч при по-ниска скорост не се усеща. Като с намаляването на скоростта се намалява и интервала на тресенето. Моля помагайте ако сте имали такъв проблем, че вече налях доста пари и проблема си остава. :censored: :banghead: :ranting:

ПОЗДРАВИ!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 9.07.2004
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: E39 528I
Мечтае да кара: ///Мъ 5

Re: ПОМОЩ!!! Тресе при спиране ?!

Мнение от KUMHO » 15 Окт 2014, 7:59

И при мен беше тъка , но след смяна на кривите носачи всичко заспа . По лошото е че проблема отново ми се появи от известно време и съм се засилил отново към тези носачи, но само тампони ще сменя , че шарнирите са си ОК. Ще ти следя темата :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2386
Регистриран на: 9.06.2005
Кара: 518
Мечтае да кара: БМВ с кожен салон

Re: ПОМОЩ!!! Тресе при спиране ?!

Мнение от ЗАЯДЛИВ ЗМЕЙ » 15 Окт 2014, 8:34

black hawk написа:Здравейте, колеги. От известно време имам проблем с тресене при спиране. Сменил съм тампони на горни криви носачи с усилени. Шарнирите са здрави 2 носача са рециклирани. Средната щанга също е рециклирана. Предните спирачки са сменени с вентилирани от ТДС комби с чисто нови дискове и накладки TEXTAR. Днес смених и задните дискове и накладки пак чисто нови TEXTAR и пак тресе. И със зимни и с летни гуми го прави и с двата чифта джанти. Тресенето се получава при скорост НАД 100 км/ч при по-ниска скорост не се усеща. Като с намаляването на скоростта се намалява и интервала на тресенето. Моля помагайте ако сте имали такъв проблем, че вече налях доста пари и проблема си остава. :censored: :banghead: :ranting:

ПОЗДРАВИ!



Дискове отново...нищо че са нови .вече са се изкривили :) .свали ги и ги завърти.
Почисти джантите отвътре и главините и централния отвор.

от носачите сее , дисковете са почти 100% или не са легнали добре или фабрично криви - в България си все пак :)
Изображение
М50B20 - Ни на баир ме радва , ни в завой ме плаши!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: ПОМОЩ!!! Тресе при спиране ?!

Мнение от Jordana » 15 Окт 2014, 9:09

+ 1 за деформиран спирачен диск .Ако джантите гарантирано не са криви естествено .Случвало се е чисто нови дискове да имат вибрация още със първото слагане.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 30.03.2011
Местоположение: Самоков
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 525d

Re: ПОМОЩ!!! Тресе при спиране ?!

Мнение от black hawk » 15 Окт 2014, 15:58

ЗАЯДЛИВ ЗМЕЙ написа:
black hawk написа:Здравейте, колеги. От известно време имам проблем с тресене при спиране. Сменил съм тампони на горни криви носачи с усилени. Шарнирите са здрави 2 носача са рециклирани. Средната щанга също е рециклирана. Предните спирачки са сменени с вентилирани от ТДС комби с чисто нови дискове и накладки TEXTAR. Днес смених и задните дискове и накладки пак чисто нови TEXTAR и пак тресе. И със зимни и с летни гуми го прави и с двата чифта джанти. Тресенето се получава при скорост НАД 100 км/ч при по-ниска скорост не се усеща. Като с намаляването на скоростта се намалява и интервала на тресенето. Моля помагайте ако сте имали такъв проблем, че вече налях доста пари и проблема си остава. :censored: :banghead: :ranting:

ПОЗДРАВИ!



Дискове отново...нищо че са нови .вече са се изкривили :) .свали ги и ги завърти.
Почисти джантите отвътре и главините и централния отвор.

от носачите сее , дисковете са почти 100% или не са легнали добре или фабрично криви - в България си все пак :)


Да, сеене имаше, след като смених тампоните се оправи. Предните дискове са на не повече от 2000 км точно за това си играх да слагам вентилирани за да не греят и да не кривят. Не съм очаквал, че може да са фабрично криви все пак взех що годе прилични. Ще ги сваля пак да ги прегледам и да зачистя хубаво. Снощи видях, че външен накрайник си е заминал днес го купих и се моля да е от него :mhihi: Ще го сменя и ще видя дали има разлика. Между другото дали от главините може да идва този проблем ???

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2386
Регистриран на: 9.06.2005
Кара: 518
Мечтае да кара: БМВ с кожен салон

Re: ПОМОЩ!!! Тресе при спиране ?!

Мнение от ЗАЯДЛИВ ЗМЕЙ » 15 Окт 2014, 16:07

Значи ако са дисковете криви и волана тресе, ако са задни тресе задника цялата кола.

Почти сигурно е че единия диск е аут.
Изображение
М50B20 - Ни на баир ме радва , ни в завой ме плаши!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 30.03.2011
Местоположение: Самоков
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 525d

Re: ПОМОЩ!!! Тресе при спиране ?!

Мнение от black hawk » 15 Окт 2014, 16:44

Тресе се цялата кола не е само волана. Странното е че като се получи тва тресене се чува луфт и потропване някъде отпред. За това все още тая надежди да е накрайника. Мисля че и карето на кормилния прът е разбито, защото дори и при неравности с ниска скорост усещам потропване във волана.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6219
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: ПОМОЩ!!! Тресе при спиране ?!

Мнение от zvetiko » 15 Окт 2014, 17:18

black hawk написа:Здравейте, колеги. От известно време имам проблем с тресене при спиране. Сменил съм тампони на горни криви носачи с усилени. Шарнирите са здрави 2 носача са рециклирани. Средната щанга също е рециклирана. Предните спирачки са сменени с вентилирани от ТДС комби с чисто нови дискове и накладки TEXTAR. Днес смених и задните дискове и накладки пак чисто нови TEXTAR и пак тресе. И със зимни и с летни гуми го прави и с двата чифта джанти. Тресенето се получава при скорост НАД 100 км/ч при по-ниска скорост не се усеща. Като с намаляването на скоростта се намалява и интервала на тресенето. Моля помагайте ако сте имали такъв проблем, че вече налях доста пари и проблема си остава. :censored: :banghead: :ranting:

ПОЗДРАВИ!


Колега, ако дисковете са криви ще тресе когато съвсем леко докосваш на спирачката. Ако тресе при по-сериозно натискане е нещо по ходовата част или кормилното управление.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 30.03.2011
Местоположение: Самоков
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 525d

Re: ПОМОЩ!!! Тресе при спиране ?!

Мнение от black hawk » 15 Окт 2014, 17:34

Благодаря, колега. Ще го имам в предвид :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2386
Регистриран на: 9.06.2005
Кара: 518
Мечтае да кара: БМВ с кожен салон

Re: ПОМОЩ!!! Тресе при спиране ?!

Мнение от ЗАЯДЛИВ ЗМЕЙ » 15 Окт 2014, 22:28

zvetiko написа:
black hawk написа:Здравейте, колеги. От известно време имам проблем с тресене при спиране. Сменил съм тампони на горни криви носачи с усилени. Шарнирите са здрави 2 носача са рециклирани. Средната щанга също е рециклирана. Предните спирачки са сменени с вентилирани от ТДС комби с чисто нови дискове и накладки TEXTAR. Днес смених и задните дискове и накладки пак чисто нови TEXTAR и пак тресе. И със зимни и с летни гуми го прави и с двата чифта джанти. Тресенето се получава при скорост НАД 100 км/ч при по-ниска скорост не се усеща. Като с намаляването на скоростта се намалява и интервала на тресенето. Моля помагайте ако сте имали такъв проблем, че вече налях доста пари и проблема си остава. :censored: :banghead: :ranting:

ПОЗДРАВИ!


Колега, ако дисковете са криви ще тресе когато съвсем леко докосваш на спирачката. Ако тресе при по-сериозно натискане е нещо по ходовата част или кормилното управление.


баш така ще да е , те затова масово сменят тука окачване а не си гледат дисковете.
АКо е крив един диск и то малко ще тресе само на висока скорост и след сериозен натиск.
За да тресе яко на лек педал диска трябва да е на трътка. АВтора като установи да каже.
Изображение
М50B20 - Ни на баир ме радва , ни в завой ме плаши!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 30.03.2011
Местоположение: Самоков
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 525d

Re: ПОМОЩ!!! Тресе при спиране ?!

Мнение от black hawk » 18 Окт 2014, 17:30

Колеги има светлина в тунела. Днес смених разбития накрайник и тресенето почти изчезна. Вече се усеща като лека вибрация. В скоро време ще я проверя обстойно за нещо, което е тръгнало да се разбива и може би също спомага за симптомите. Имам съмнения че и вътрешния накрайник е тръгнал да се разбива.

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook