Обезвъздушаване спирачна система

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Обезвъздушаване спирачна система

Мнение от vladobate » 21 Сеп 2013, 18:19

Един бърз въпрос . Как се обезвъздушава спирачна система с ръчна вакуум помпичка . И как се разбира кога вече е обезвъздушена . Благодаря .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6269
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Обезвъздушаване спирачна система

Мнение от zvetiko » 22 Сеп 2013, 20:32

Изсмукваш старата течност от казанчето, почистваш утайката и пълниш с нова, после от пробките почваш да източваш с помпата това, което е в тръбопроводите, като, ако системата ти няма съд за подържане на нивото в казанчето, доливаш течност за да не засмуче въздух. Ще разбереш, че си готов, когато започнеш да смучеш чиста, нова течност, без мехурчета. Има и по-съвършенна система за смяна на течноста- слага се специален съд с течност на казанчето, създава се налягане и после само отвърташ пробките- ясно е до кога. Нещо подобно има и за пълнене на охлаждащата система и тогава съвета,който се среща във форума, колата да се слага на баир, за да се напълни и обезвъздуши, става ненужен. ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Обезвъздушаване спирачна система

Мнение от vladobate » 23 Сеп 2013, 7:29

Пуснах темата защото си купих вакуум помпа ръчна и обезвъздушавах спирачната система след смяна на 4-те спирачни маркуча , но за съжаление нищо не се получи . На теория и аз знаех че така се прави , но на практика беше пълно фиаско. На самотек течността запълни цялата система , но с вакум след това нищо не засмуква . Нищо нищо 10-15грама от четирите апарата ако е нещо .... Затова попитах има ли правило за това колко вакуум трябвада направи помпичката или колко да се отвива пробката за обезвъздушаване понеже почва да засмуква и външен възух през резбата ... Просто нямам идея защо не стана нищо . Четох някъде , че ако колата има кантар отзад за разпределение на спирачното усилие преден-заден мост трябва да се обезвъздушава стъпила на земята , но колкото и сервизи да съм гледал как го правят всичко е на подемник вдигнато .

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook